Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Nuodai    

Senovės Romoje vienąkart buvo apkaltinta 170 moterų dėl apnuodijimų užkeikiant. Ir tai tik dalis veiklos „apkerint“ krikščionis. Atseit jos užnuodydavo šulinius ir miltus, o taipogi duris ištepdavo nuodingais tepalais.

Garsiausias augalinis nuodas yra kurarė, atpalaiduojantis raumenis ir uždusinantis. Jo pagrindinis komponentas yra dtubokurarinas. Strichninas išgaunamas iš kavernos ir veikia priešingai - stimuliuoja nervų sistemą ir sukelia mirtinus spazmus.

Woodhouse Toad

Bulviniai (solanaseae), tkie kaip drignė (hyoscyamus), šunvyšnė (atropa belladonna) ar madragorai, atseit irgi naudoti iš amžių glūdumos. Vienas efektyviausių jų panaudojimo būdų - makštyje. O durnaropę (irgi bulvinių šeimos) vadina „Šiaurinės žvaigždės šv. gėlele“. Jos preparatai sukelia ypač gilų miegą - ir todėl labai vertinti nusikaltėlių ir magų. Senovės Indijoje vagių gaujos ir prostitutės ją vadino dhatureas. Meksikos indėnai yaqui durnaropių tepalu tepė genitalijas, kojas ir pėdas ir tikėjo, kad tada skraido. Kolumbijos čibča genties moterims duodavo durnaropių prieš sudeginant su šeimininkais. Peru kečua indėnai ją vadino huaca (kapas), nes manė, kad ji padeda nustatyti tikslią protėvių kapų vietą.

Togo raganų medžiotojai durnaropę, sumaišytą su žuvų nuodais, duodavo įtariamiems raganavimu, kad nustatytų kaltus. Kai kurios vakarų Afrikos moterys iki šių dienų augina vabalus, maitina juos durnaropėmis, jų išmatas įmaišo į maistą, kad atsikratytų nepageidaujamų vyrų.

Senovės Romoje tam tikslui naudojo rupūžes. Fungus (fungi - grybai) pavadinimas kilo iš įsitikinimo, kad rupūžės nuodus gamina, ėsdamos nuodingus grybus - iš čia angliškas šungrybių pavadinimas „toadstool“ (rupūžės krėslas). Verdama aliejuje rupūžė lengvai išskiria nuodus, išplaukiančius į paviršių. 16 a. italai išmoko rupūžės nuodus išgauti druska, kuriuos po to įberdavo į maistą. 18 a. rupūžių nuodų dėdavę į patrankų sviedinius. Viduramžių kariai į varžovų odą slapta įtrindavo Bufo vulgaris, paprastosios rupūžės, išskyrų.

Skalsės  

Haliucinogeniniai ar psichodeliniai preparatai yra pagaminti iš augalų ar gyvūnų, arba susintetinti. Jų sukelti poveikiai dažnai pavadinami „kelione“. Vienas stipresnių yra LSD (lysergic acid diethylamide), dažnai pavadinamas tiesiog "rūgštele" (kyslota). Kitas - psilocibinas. Marihuana ir iš jos išgaunamas hašišas yra silpni haliucinogenai.

Primityvios tautos, ypač Amerikos žemynuose, naudojo daug haliucinogeninį poveikį sukeliančių augalų. Vienas garsesnių yra dykumų kaktusas "Lophophora williamsii", ispaniškai pavadintas peyote. Jo naudojimą vaizdžiai aprašė K. Kastaneda. Iš jo išgaunamas meskalinas. Kaktuso pumpurus, viršūnėles tebenaudoja Yaqui, Tarahumara ir Huichol indėnai. Meksikos aukštikalnių gentys naudojo kelias psilocibino turinčias grybų rūšis, - laikytais šventais ir Nahuatlių indėnų*) vadintais teonanacatl (Dievo mėsa).

Ergot on Rye

Amazonijoje būdavo įkvepiama "leguminous epena" (Piptadenia peregrina ir Virola calophylla) ruošinio, kurio sudėtyje yra dimethyltryptamino. O bufeteninas išgaunamas džiovinant Buvo alvarius, Sonorano dykumų rupūžės išskyras. LSD gaminamas sumaišant diethylamidą su lisergine rūgštimi, išgaunama iš parazitinio rugių grybelio - skalsių; bet gali būti ir sintetinamas. Visi šie haliucinogenai struktūriškai artimi serotoninui, atsakingam už impulsų perdavimą neuronuose.

Skalsės yra grybas augantis rugių ir kitų javų varpose. Jos per 50 m. plačiai naudojamos gydymui ir farmacijoje. Kartu jos yra stiprus nuodas ir jos alkaloidai stipriai veikia nervų sistemą paveikiant neuro-transmitinę funkciją. Jų tyrimai leido šveicarų chemikui Albertui Hofmann'ui atrasti LSD, iš skalsių išskirtą medžiagą, sąveikaujantį su serotoninu (vieną iš neuro-transmiterių). Tuo tarpu tradicinėje medicinoje jų ekstraktai veikia kitą neuro-transmiterį, dopamininą, kurio trūkumas yra pagrindinė Parkinsono ligos priežastis. Žinomiausias vaistas iš skalsių yra "Sandoz' Parlodel" (bromokriptinas). Šio tipo vaistai laikyti "nešvariais" dėl daugybės šalutinių poveikių. Mat dauguma (bet ne visi) skalsių pagrindu pagamintų vaistų turi šalutinį seksualumą skatinantį poveikį. Tuo tarpu dauguma serotonino gausinančių vaistų (naudojamų klinikinės depresijos gydymuose) mažina seksualumą. Toks poveikio skirtumas susijęs su dopamino ir serotonino receptorių vietomis. Vienose jų yra poveikis, kitose ne (ar net priešingas).

1966 m. LSD buvo uždraustas.

*) Nahuatliai (arba Nahua) – centrinėje Meksikoje gyvenanti indėnų tauta, kalbanti jutų-actekų kalbų šeimai priklausančiais nahuatlių kalbos dialektais. Jų yra apie 2,7 mln. gyv. Naua verčiamas „aiškus, suprantamas, regimas“, o „nauat“ – „aiškiai, suprantamai kalbantis“. Manoma, kad anksčiau ji gyveno pietvakarių JAV ir šiaurės vakarų Meksikoje (Aridoamerikos), tačiau apie 500 m. atsiskyrė nuo kitų jutų ir patraukė į pietus, kur sudarė įtakingas actekų ir toltekų kultūras, taip pat kitas mažesnės kultūras. Laikui bėgant jie asimiliavosi su vietinėmis tautomis bei atvykėliais iš Europos. O Salvadore išliko nahua grupė, vadinama pipilais. Dauguma nahua žmonių verčiasi žemės ūkiu.

Kanapės rytuose ir Biblijoje  

Kanapės buvo svarbus iki industrinės visuomenės augalas, nes teikė maistą žmonėms ir gyvuliams (sėklos), virves ir audinius palapinėms ir drabužiams ('canvas' išvesdinamas iš 'cannabis'), kurą šildymui ir kepimui (aliejus), priemones žvejybai ir laivybai (virvės ir tinklai), laką medienai (senas aliejus), kurį turėjo naudoti ir Jėzaus tėvas, Juozapas.

Kanapė pagerina dirvą. Morkaus 4:3 parabolė apie sėjėją: kanapių sėklos mėgstamiausias daugelio paukščių maistas; kanapės auga labai sparčiai (4 derliai į metus); kanapė labai išplinta.

Jėzus su mokiniais stebuklingai gydydavo žmones. Jie patepdavo žmones aliejumi, kuriame buvo medžiagos vadinamos 'kaneh-bosem' - o tai galėjo būti kanapių ekstraktas (kurio veikliąsias medžiagas įsisavindavo per odą). Jo galėjo būti ir smilkaluose naudotuose per apeigas.

Tad Jėzus, nekaltos mergelės Marijos sūnus, gali būti nuoroda į marihuaną arba kanapę, kurių moteriškieji augalai auginami atskirai nuo vyriškųjų, kad būtų išgauta daugiau THC, kuris gali būti naudojamas gydant įvairias ligas: glaukomą (aklumas), kurtumą, artritą, pykinimą, migreną. Spazmus, raupsus, odos žaizdas, demonų apsėdimą, epilepsiją, sklerozę.

Cannabis saliva

Apie tai truputį rašyta ir straipsnyje „Netikėtas Jėzaus Kristaus galių aiškinimas“, L.rytas, 2003 m. sausio 7 d., Nr. 4.


Rusai kasinėjo Turkmėnijos Karakumų dykumoje, vietovėje, senovėje vadintoje Margiana. Ten rado nemažai 2 tūkst. pr.m.e. statinių. Pietų Gonur sudarė įtvirtintą gyvenvietę. Joje buvo didelė šventykla (su ugnies aukuru) sudaryta iš dviejų dalių - viešos ir slaptos. Viename kambarių rasta 3 moliniai indai. Mayer-Melikyan nustatė juose esant kanapės ir Ephedra liekanų. Kitur rasta 10 molinių grūstuvų, kurie, kaip atrodo, kartu su koštuvais galėjo būti naudoti sulčių spaudimui iš šakelių, stiebų ir lapų. Kitame kambaryje rasta nemaža talpa su nemažu kanapių kiekiu.

Tad ši šventykla galėjo būti pagrindinė entheogeninio gėrimo tiekėja visai Margiana sričiai. Panašūs indai rasti ir Toguluk'o 1 kasinėjimų vietoje. Toguluk'o 21 rasta indų su Ephedra liekanomis, bet šįkart derinyje su aguonų galvutėmis. Kiti artefaktai nurodo, kad buvo atliekami tam tikri ritualai. Ant cilindrinio antspaudo pavaizduota būgnininkas, akrobatas ir du žmonės beždžionių galvomis. Panašu, kad apeigose naudotos kaukės, vaizduojančios gyvūnus. Tai leidžia spėti haoma buvus psichotropinių medžiagų mišiniu - vienu atveju kanapės ir Ephedra, o kitu opiumo ir Ephedra.

Papildomai skaitykite:
Kur įsikurs siela?
Miegas ir sapnai
Augalai - chemikai
Alisa ir musmirės
Sibiriečio fenomenas
Kvaišinantys augalai
Mažojo elnio pėdsakai
A. Huxley. Suvokimo durys
Soma, gėrimas iš musmirės?
Grybai, šungrybiai ir kiminai
Apie čerauninkes ir raganas
K. Kastaneda. Dono Chuano mokymas
Pavelas Podzorovas. Apie grybų naudą
Blaivumas ir intoksikacija religijose
Spiritualizmas ir paranormaliojo mokslo šaknys
Rože Kaijua. Sapnų apžavai ir problemos
Menas matyti tolimą praeitį
Šventasis pranašas Slavikas
Gyvenimas 2021 metais
Lunatizmas ir pilnatis
Manos beieškant
Stebuklingas grybas 
Druidiški pasivertimai
Ryšis tarp sapnų ir OBE?
Vorų pramotė pagrobė ugnį
Kirilas Bulyčiovas. Kita laukymė
Kaip atsivėrė suvokimo durys
Svečiai iš jungiojo pasaulio
Grybai ir grybavimas
Tarp sapno ir tikrovės
Pranašas Nostradamas
Fairwater paslaptis
Himnas varlei
Ateities vizijos
Sielos klajonės

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT
Vartiklis