Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Javų ratai, Didžioji Britanija

Taip pat skaitykite: Paslaptingieji javų ratai
Ženklų paslaptys laukuose

2002 m. sezoną nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio Jungtinėje Karalystėje užfiksuota virš šimto piešinių javų laukuose. Įvairiausio dydžio ir konfigūracijų, kai kurie jų - akivaizdžiai žmonių darbo, ar tai pokšto padarinys, rekvizitas meniniam filmui, ar net reklaminis skelbimas. Tačiau atrasta ir tokių, kurių kilmė išlieka neaiški.

Vienas įspūdingiausių šiemet piešinių javų laukuose apsireiškė liepos 4 dieną visai šalia senojo Stonehenge monumento. Juos pastebėjo Thruxton'o aerodromo pilotas, skridęs virš lauko. Pagal savo mokomosios praktikos programą jis skraidė kasdien, todėl užtikrino, kad dieną prieš toje pat vietoje dar nieko nebuvo. Belieka manyti, kad javų ratai atsirado naktį.

Kaip matyti iš lėktuvo nuotraukos, piešiniai driekiasi per 11 geodezinių linijų, kas sudaro maždaug 740 pėdų ilgį (tik šiek tiek mažiau nei praeitų metų Milk Hill'o „milžinas“).

Yin-Yang like Dolphins at Alton Barnes, Wiltshire

Tyrinėtojas Charles R. Mallett'as, su draugu atvykęs į lauką liepos 5 nuo 6 val. ryto, liudija neužtikęs jokių žmonių buvimo pėdsakų javų ratų bei aplinkinėje teritorijoje, o verta paminėti, kad keletą dienų iki tol oras buvo lietingas ir užteko Charles'ui įžengti į lauką, kad įsitikinti kaip lengvai atsiranda purvo ar įprastiniai batų antspaudai, jų išvengti būtų tiesiog neįmanoma. Visas gigantiškas piešinys pasižymėjo ypatinga švara ir precizišku išpildymu. Pasak C.R. Mallett'o, toks tik ir galėtų atsirasti šalia legendinio Stonehenge'o, o vaikščiojant piešinio takais jautėsi lyg jis visas alsuotu gyvybe.

Norėtųsi išskirti dar vieną gražuolį piešinį, atrastą rugpjūčio 14 dieną Rytiniame lauke netoli Alton Barnes, Wiltshire grafystėje. Pasak tyrinėtojų šiuose javų ratuose neužtikta nieko, kas galėtų liudyti žmogiškosios veiklos pėdsakus, tad in-yan stiliaus, dviejų delfinų telepatinis autografas lieka atviras asociacijoms, diskusijoms bei kiekvieno asmeninei versijai.

Beje, skeptikams galima pasiūlyti žvilgtelti iš arčiau, į pakankamai tvarkingai suguldytus javus be žmogaus kojos pėdsakų teritorijoje.

Yin-Yang like Dolphins at Alton Barnes, Wiltshire
Yin-Yang like Dolphins at Alton Barnes, Wiltshire

Ir pagaliau, labiausiai prieštaringas reakcijas sukėlė rugpjūčio 15 pastebėtas „ateivio veido (su informacijos disku)“ piešinys netoli Winchester'io, Hampshire grafystėje.

Vieni tyrinėtojai iš kart paskelbė tai klastote, neva ir javai suguldyti grubiai, o svarbiausia, fermeris, kuriam priklauso žemės plotas, puse burnos prasitarė neva turįs ryšį su projektu, atsirado ir akcijos liudininkų, o ir šalia lauko buvo rastas radijo bangų (LED) prietaisas, kuriuo gal būt tarpusavyje komunikavo menami piešinio kūrėjai. Tačiau net kelia įtarimą tokia daugybė žemiškų įrodymų būtent šiam, akivaizdžiai skandalingiausiam javų paveikslui. Tuo labiau, kai kiti tyrinėtojai teigia, kad darbo javuose skrupulingumas stulbinantis ir jis visiškai „švarus“, t.y. be žmonių pėdsakų.

Tačiau dauguma pabuvojusių lauke ir tiesiog išvydusių nuotraukas vieningai pripažįsta, kad vaizdelis sukelia ne per geriausią pojūtį, skirtingai, sakykim nuo „delfinų“, ar kitų sakralinės geometrijos apraiškų.

Turbūt vieną, ką tiksliai galima būtų pasakyti šiai dienai, kad mūsų planetos laukus puošia ne viena grupė „dailininkų“, - nuo vietinių pokštininkų grupuočių (skaitykite apie D. Bauerio prisipažinimą) iki paslaptingų bičiulių iš aukščiau.

Parengė Cpt.Astera 

Taip pat skaitykite:
Paslaptingieji javų ratai ir
apie nepaaiškinamos kilmės apskritimus Rokiškio rajone
ūkininko A.Bytauto pievose, Jurkupių kaime

Alien face near Winchester, Hampshire

Priedai

Javų ratai

Javų ratai yra nepaaiškinti reiškiniai, dažniausiai atsirandantys per vieną naktį - dažniausiai kviečių ir kukurūzų laukuose, bet sutinkami ir miežiuose, avižose, rapsuose, žolėje ir miškuose. Geliančiose dilgėlėse, žieminiuose runkeliuose ir kopūstuose, cukranendrėse laukuose Japonijoje. Sniegynuose 13 tūkst. pėdų aukštyje Afganistane ir kt. Kitaip tariant, bet kokioje organinėje medžiagoje, kurioje įmanoma sukurti vaizdą. Jie „susukti“ pagal Saulė, kaip ir prieš Saulę.

Apie javų ratus užsimenama jau ankstyvojoje prancūzų literatūroje (9 a.) Liono vyskupas parašė šalia Liono esančios parapijos naujai skiriamam kunigui laišką, kuriame perspėjo, kad ten vietiniai „pagerbia velnią“ surinkdami grūdus nuo „priplaktų ratų“ ir juos naudoja derlingumo apeigose.

Seniausias darinys užfiksuotas 1647 m. Anglijoje. Daug skirtingų teorijų sukurta jų paaiškinimui. Daugiausia žmonių tiki juos esant „pokštais“. Susiejimas su NSO - dar vienas populiarus aiškinimas. Žemdirbiai sakosi, kad kitais metais po ratų pasirodymo derlingumas išauga net iki 30-40%. Ratai dažni virš požeminio vandens srovių ir kalkių sankaupų. Jei javų ratų paskirtis yra pagydyti Žemę, tada galima susekti lėjas ir nustatyti, į kur teka energija ir tada ją valdyti garsu (žodžių tonu ir vibracija).

Ypatybės

Dažnai atsiranda laukų viduryje ir aplinkui nėra jokių ištryptų takų. 1996 m. darinys prie Basingstoke Hempšyre, žiedo formos ratas atsirado 4-5 pėdų aukščio rapsų lauke ir iki jo nevedė jokie pėdsakai.

Pasikeitimai javų sandaroje - ne tik regimoje išvaizdoje (atrodo, tarsi būtų netekę drėgmės), bet ir molekuliniame lygyje - tyrimus darė BLT (Burks-Levengood-Talbot) komanda iš Masačūsetso.

Susisukę gali būti keliomis kryptimis sudarydami sudėtingus darinius. Gali būti, kad apatinis ir viršutiniai sluoksniai (kaip ir tarpiniai) susisukę priešingomis kryptimis. Kartais prie pagrindo stiebai tarsi supinti. Be to piešinių pakraščiai sutrempti tiesiog skrupulingai. Kai kurie ratai su laiku transformuojasi į kitokius piešinius..

Dažnai pranešama, kad prie javų ratų nustoja veikti elektroniniai prietaisai, o magnetų strėlės tarsi „išprotėja“. Colin Andrews*) nustatė, kad centre yra 40-50 nanoteslų spinduliavimas, apie 10 kartų aukštesnis nei įprasta.

Tyrinėtojai nustatė, kas neseniai susidarusiuose ratuose tebeskleidžiama energija 5 kHZ dažniu. Liudininkai sakosi girdėję vibruojantį garsą.

Kartais javų ratuose randama keistos baltos medžiagos. Levergood'as iš JAV nustatė, kad tai silicis, bet toks grynas, kad turėtų kainuoti milijonus. Jis gali susidaryti esant 3000oC temperatūrai. O gal tai „spindulio“ sudeginta kažkokia gyva būtybė?

Ženklų teorija

Ženklai yra tarsi antspaudai. Sefer Yetziraf („Sutvėrimo knyga“) mini „planetų ir jų angelų antspaudus“, kurių buvo 7 atitinkantys 7 planetoms.

Javų ratai gali perteikti angelų antspaudus - pernelyg dažnai jie sudaryti ir dviejų ar daugiau apskritimų, brūkšnelių ar lankų, sujungtų viena tiesia linija. Tada jie turėtų būti siejami su angelo vardu.

Hebrajų kalba buvo dievų kalba, kuria perduotas Įstatymas. Joje žodžio kilmę galima suvesti iki raidės. Tad angelas gali būti išreiškiamas viena raide, atitinkančią natą ar toną, kurie yra garsas (ne muzika, tik garsas), o garsas yra vibracija. Viskas pasaulyje sukasi apie vibraciją. Jei žinai kokio nors dalyko tikslią vibraciją, gali pakeisti jo savybes, pvz., medinį stalą paversti geležiniu ir pan.

Senovėje įvairūs ženklai buvo naudojami gydymo tikslais ir iškviečiant ar nuvejant dvasias ar demonus. Apr. 5:1-5 taipogi kalbama apie 7 antspaudus. Toliau: 7 savaitės dienos. 7 yra šventas skaičius.

Šumerai kiekvienam (Zodiako) ženklui skyrė po 2160 m. (o egiptiečiai po 2150 m.). Padauginus tai iš 6 gausime apie 13 tūkst., t.y. apie 11 tūkst. m.pr.m.e., kai nuskendo Atlantida. Tuo metu prasidėjo ir Liūto epocha (10970-8810 m. pr.m.e.). Dabar mes esame Vandenio ženkle.


1991 m. rugpjūčio mėn. amerikietis Erik Beckjord'as „padarė“ javų ratą siekdamas „komunikuoti“ su ratų kūrėjais. Jis ištrypė žodžius „Pasakykite mums“ (Talk to us) ir, atrodo, gavo atsakymą, nes po savaitės Milk Hill'e atsirado neperskaitomas užrašas - 55 m ilgio ir 5,5 m pločio. Anglas Michael Green'as nustatė tai esant senosios hebrajų kalbos rašybos forma ir perskaitė kaip Phethi arba Ptah (senovės egiptiečių sutvėrimo dievo vardas) ir Es-LeiI arba Ea-Enki (šumerų išminties dievas, žmonių draugas). Pagal Green'ą atsakymas būtų: „Sutvėrėjas, išmintingasis ir mylintis“.

Gerard Hawkins (7 dešimtmetyje išleistos „Iššifruotas Stounhendžas“ autorius) padarė išvadas:

  1. pranešimas yra su tarpais;
  2. dvigubos linijos „laužia“ žodžius;
  3. naudotas ženklas į ženklą pakeitimo kodas;
  4. „pabraukimas“ žymi ženklų apačią;
  5. pranešime yra du žodžiai arba du skaičiai;
  6. nenaudojamos santrumpos;
  7. pranešimas suvokiamas.

Dviejų prasmingų skaičių nebuvo surasta. Po paieškų 42-iose kalbose žodis su ta pačia raide pradžioje ir pabaigoje tėra OPPONO, lotyniškai „Prieštarauju“. Tada reikia objekto ir vienintelis tinkamas variantas būtų ASTOS, Astus daugiskaita „amatų ir meistrų darbai“.

„Grūdelininkai“ pasiūlė ir kitus variantus: 'Effete order' bei 'Essene order' - šis reikštų senojo eseniečių tikėjimo sugrįžimą.

1995 m. spalio mėn. žinutę vertė ir Simon Burton'as, spėjęs, kad tai 'Lingua Franca', bendravimas tarp skirtingų kalbų, t.y. lotynų. Ir vėl jis apsistojo ties Oppono Astos.

Jei vieną skaitysime iš kairės į dešinę, o kitą atvirkščiai (kaip veidrodyje) galime išskaityti O || OCCULUI }} NUNC || O. Čia „U“ pakeitus į „O“ gausime Occului, „Aš dabar slepiuosi“.

Priedus parengė Cpt.Astera's advisor 


*) Kolinas Endriu (Colin Andrews) – rašytojas ir tyrinėtojas, „Nepaneigiamo įrodymo“ (2003), „Psichinis detektyvas“ (1995), „Javų ratų istorija“ (1992) ir kt. autorius.

 
 
 
Carrot formation, Etten-Leur
Morkų lauke, Etten-Leur, 1997 m.
In potato plants
Bulvių lauke, 1998 m.
 
 
 
White powder
White powder
Balti milteliai iš javų ratų
 
 
 
 
 
Landgraaf
Melick
 
 
 
 
 
Milk Hill message
Milk Hill pranešimas, 1991 m.
 
 

Papildomai skaitykite:
Javų ratai
Paslaptingi javų ratai
Ženklų paslaptys laukuose
Abydos malūnsparnis
Los Lunas dekalogas
Stounhendžas: observatorija
Europos ženklai Amerikoje
Tunguskos sprogimo tyrimai
Aleksandras Didysis ir Atlantida
Skraido, nepavejami: tarsi miražai
M.Agrestas.Senovės kosmonautai
Tie prakeikti nematomi dalykai
Didžiausias pasaulyje piešinys
Pasaulis po mūsų kojomis
Dropa skrituliai (Kinijoje)
Nauja dėl Stounhendžo
Tektitai ir kiti akmenys
Legendinė Ofyro šalis
Mano planeta artėja
Naska linijos (Peru)
Doganas ir Sirijus
Ayers Rock uola
Manos beieškant
Mima kalvos

Kadangi javų ratai neretai pasirodo greta paveldo vietų (pvz., prie Silberio kalvos), viena versijų yra, kad jie žymi archeologinius darinius – juk žinoma, kad virš jų paveikiamas augalų, o ypač javų, augimas. Pvz., augantys virš požeminių darinių turi ilgesnius stiebus ir didesniu slapus. Audros (viesulo) metu tokie augalai lengviau „išguldomi“. Tai pastebėta dar nuo 1933 m. – ir archeologai naudoja aeronuotraukas laukuose ieškodami galimų darinių. Tačiau tikrieji javų ratai neprimena audros išguldytų javų, nes paprastai jie būna netvarkingų formų, toli gražu ne taisyklingų geometrinių.
Einshamo ratai
Audros sukurti ratai rodantys archeologinius darinius Einshame, 1973 m. liepa

Jei jie nežymi archeologinių darinių, tai iš kur jie? Hipotezės skirstomos į 3 grupes: sukurti gamtos, sukurti žmonių ir sukurti svetimo (ne žmonių) proto. Nuo 1980-ųjų Vesekso archeologai, iš oro žvalgantys vietoves, nė karto nepastebėjo javų ratų, nors pranešimų apie juos daugėja. Tad nevaldomi gamtos procesai mažai tikėtini.

Tad tikėtiniausias yra proto buvimas juos kuriant. Apgaulių būta, tačiau kai kurių „apgavikų“ prisipažinimai nėra įtikinami, nes nesugeba jų atgaminti ar paaiškinti, kaip sugebėjo neaptikti sukurti kelis šimtus “ratų“. Natūraliai kyla mintis apie pažangesnes technologijas (tai gali paaiškinti perėjimus nuo paprastesnių prie sudėtingesnių formų bei netobulus „ratus“ atkartotus greta tobulai) – mat susidaro įspūdis, kad ratuose buvo panaudota kažkokia kita jėga, nei vien slėgis (spaudimas) fiziniu daiktu (pvz., volu). Pranešama ir apie elektromagnetines anomalijas „ratų“ viduje. Bet kuriuo atveju, tikroji jų atsiradimo priežastis dar nenustatyta.

Bet skirtumas tarp žmonių pažangesnių technologijų naudojimo ir nežemiečių. Dėl pastarųjų problema tame, kad gali leisti neribotus fantazijos polėkius. Tai kas belieka?  Dažnai paminimos lėjos. Jos anksčiau sietos su senovinių šventyklų ir kitų šventų vietų išlygiavimui. Dabar jos dažniau priimamos kaip energijos, aptinkamos virgulėmis ar panašiais biolokacijos metodais. Bet tada, jei virgulininkai pateiktų lėjų išsidėstymą, būtų galima nustatyti koreliaciją tarp jų ir ratų.

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklis