Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Valdžia ir NSO  

Tekstas, kurį dabar siūlome perskaityti, glaustai apžvelgia vieną iš įspūdingiausių Amerikos ufologijos temų, kuriai skirtas sunkiai aprėpiamas informacijos kiekis pasaulinėse duomenų bazėse. Skaičiai ir datos šiame tekste labai ginčytinas dalykas, bet turbūt ne tik jos sudarytų diskusijų pagrindą. NSO ir ateivių konspiracijos tema yra bene niūriausia visame kosminių žinių margumyne, bet norėtųsi pabrėžti, kad gerieji, palankūs žmonijai pranešimai sudaro daug didesnę tos žinių visatos dalį.

Kodėl norime tikėti...

Psichologas Andrew Abeyta1) nagrinėja gyvenimo prasmės klausimus. 2017 m. jis prisidėjo prie studijos „Mes ne vieni“, kuria buvo nustatyti, kad tikintys nežemiečiais gerokai mažiau religingi. Jis sako:
„Religija iš tikro yra gyvenimo prasmės šaltinis. Ji mums suteikia tikslo jausmą. Mes jaučiamės svarbūs. Jaučiamasi, tarsi mūsų gyvenimai yra suplanuoti, kad jie tikslingai nukreipti. Ir kai atmetame religiją, [reikia kažko, kas tai pakeistų]. NSO virtinė virš miesto Žmonės, linkę stipriau tikėti NSO konspiracijomis ir mažais žaliais žmogeliukais bei panašiais dallykais, kartu linkę didesniam gyvenimo prasmės jausmui. Jie nori eiti kažkur, kad atstatytų tą prasmę.“

Tuo tarpu Friburgo un-to tyrimas nustatė, kad tikintys aukštesniuoju tikslu (Biblijos tiesa ir dieviškuoju pasaulio sutvėrimu), labiau linkę patikėti konspiracijos teorijomis. Beje, šios teorijos linkę pasirodyti krizių laikais: kai žmonės jaučiasi izoliuoti ir nusivylęs, jie gali būti labiau linkę įsitraukti į konspiracijos teorijas bandydami pasijausti geriau.

Problema su konspiracijos teorijomis (ar apie ateivius, 5G ar vakcinas) ta, kad žmonės gali „nurašyti“ logiškus paaiškinimus kaip konspiracijų dalį. Dauguma konspiracijų apie NSO demonstruoja žmonių užtikrintumo praradimą. Atradus „Ruzvelo incidento“ nuolaužas (oficialiai, meteorologinio oro baliono) buvo prabilta apie NSO avariją – ir ta konspiracija (įskaitant, dėl valdžios „paslėptų“ ateivių kūnų 51 zonos bazėje) išplito per knygas, TV ir filmus besitęsiant iki šiandien. Psichologas Chris French‘as2), buvęs „The Skeptic“ žurnalo redaktoriumi, tuo nesistebi: „Svarbus veiksnys yra išankstinis tikėjimas ir tai, ką vadiname iš viršaus į apačia vyksmu. Tai būdas, dėl kurio mūsų įsitikinimai ir lūkesčiai suformuoja tai, ką iš tikro suvokiam“.

Buvo patikrinta, kad kai moksliniai argumentai apie vakcinos veiksmingumą buvo pateikti prieš dalyviams pristatant konspiracijos teorijas, šios turėjo mažesnį poveikį nenorui skiepytis. Konspiracijos teorijas pateikus prieš mokslinius argumentos, jos labiau „lipo“.

Netikros atminties eksperimentai atskleidė, kaip lengvai žmonės gali klysti. Vienas plačiai naudojamų testų yra su susijusiias žodžiais, pvz., „snausti, knarkti, sapnuoti, knapsėti, gulėti lovoje, užsikloti“, t.y., jie artimai ssiję su miegu. Vėliau paklausus, kokie žodžiai buvo, dažnas tvirtino, kad tarp jų buvo ir „miegoti“.

1954 m. Florencijoje futbolo mačą žaidė du vietiniai klubai, kai apie 10 tūkst. sirgalių staiga liovėsi stebėję rungtybės ir sužiuro į viršų, iš kur buvo keistas (nei tai cigaro, nei tai kiaušinio formos) objektas, nuo kurio krito sidabriškai balti „siūlai“. Jie beveik suiro prisilietę paviršių, tačiau kai kurie buvo ištirti Florencijos un-te, nustatant, kad juose yra boro, silicio, kalcio ir magnio. Buvo pasiūlytas aiškinimas, kad tai migruojantys vorai, panaudojantys voratinklius kaip bures – tačiau voratinkliai yra iš organinės medžiagos, kurioje nėra išvardintų elementų.

1980 m. JAV oro pajėgų kariškiai Vudbridžo bazėje nagrinėjo pranešimus apie šviesas Rendlešamo miške (žr. >>>>>), kai pamatė raudonas ir mėlynas šviesas nei nusileidusį NSO, kuris apibūdintas kaip apie 3 m aukščio ir 3 m skersmens ir tarsi stovintis ant kojų. Jis atrodė esąs iš glotnaus, neskaidraus juodo stiklo. Kitą dieną dirvoje matėsi įdubimai ur užfiksuotas pasidėjęs radiacijos lygis. Vieną naktį kitas kariškis nusprendė papokštauti savo kolegoms. Jis pranešė apie šviesas danguje, atrodančias tarsi „jums mirksėtų akis“, ir spindulį, krentantį ant žemės. Po 3 m. JAV vyriausybė paskelbė ataskaitą, mininčią atvejį, pavadintą „britų Ruzvelu“. Tuo tarpu vietinis miškininkas paaiškino, kad įdubos yra triušių gulėjimo vietos, o radiacijos lygis nebuvo labai aukštas. Okaip dėl šviesų? Ogi, netoliese yra Orfordneso švyturys.

Atminties ir NSO žmonių pagrobimų tyrimai irgi atskleidė žmonių imlumą. Susan Clancy3) 2002 m. tyrimas palygino tris žmonių grupes: 1) prisimenančius pagrobimus; 2) tikinčius, kad buvo pagrobti, tik to neprisimenančius; 3) neturinčius tokių tvirtinimų. Buvo nustatyta, kad pirmos grupės asmenys yra labiau linkę netikrai atminčiai, ir priešingai, netvirtinę buvo atspariausi netikros atminties testams.


1) Endrius Abeyta - amerikiečių psichologas Šiaurės Dakotos un-te. Jo tyrimų sritys: poreikio priklausyti ir poreikio gyvenimo prasmei. Jis skelbė, kaip nostalgija, pozityvi emocinė patirtis energizuoja žmonių pastangas sustiprinti tarpusavio ryšius; tiria, kaip nostalgija gali padėti žmonėms įveikti vienišumo jausmą.

2) Christoferis Frenčas (Christopher Charles French, g. 1956 m.) – britų psichologas, kurio specializacija yra paranormalių tikėjimų ir patirčių, suvokimo ir emocijų psichologija. Reguliariai pasirodo TV kaip paranormalių nutikimų patikrinimo ekspertas, paprastai išreiškiantis speptiškas nuostatas. Pvz., 1998 m. jis dalyvavo tiriant Libano druzų tarpe paplitusį tikėjimą apie reinkarnaciją, ištransiuotą „Pasaulių pabaigų“ serialePaskelbė per 80 straipsnių ir knygų skyrių.

3) Siuzana Klensi (Susan A. Clancy) – amerikiečių psichologė, žinoma prieštaringais darbais apie išstumtus ir atstatytus prisiminimus, aprašytus knygose „Pagrobtieji“ (2005), „Mitas apie traumą“ (2010) ir kt. Pradžioje naudojo netikros atminties testus, bet sulaukusi griežtos kritikos, nusprendė surasti naują tiriamųjų grupę, - ir pradėjo tirti pagrobtus nežemiečių, surasdama 11 savanorių. Tai sukėlė naujų problemų, nes nemažai dalyvių netiki išstumtos atminties atstatymu, o greičiau kokia nežemiška interpretacija, kaip kad kad nežemiečiai ištrynė jų prisiminimus arba kažkokiu būdu kontroliuojančius jų sąmonę.

Pirmasis kontaktas  
(šaltinis: Norvegijos Kosminės Savimonės centras)

1953 metais astronomai pranešė pastebėję tris didelius objektus, judančius Žemės link, kurie palengva apsuko didelę orbitą apie pusiaują. Vėliau paaiškėjo, kad tai trys didžiuliai kosminiai laivai.

Tuo pat metu, humanoidinio tipo ateiviai susisiekė su Jungtinių Valstijų vadovybe. Jie prisitatė kaip super-fizinė, nežemiškos energijos grupė, žinoma Aštaro Komandos (Ashtar Command) vardu (pagal kitus šaltinius, tai buvo ateiviai iš Plejadžių civilizacijos, apie Plejades galite paskaitinėti straipsnelyje "Žvaigždės kalba Egiptui"). Jie įspėjo Amerikos vadovus, kad žemiečių kontaktai su kosminiais laivais besisukinėjančiais aplink pusiaują būtų labai pavojingi. Tuo pačiu jie pasiūlė savo apsaugą ateivių grėsmės atveju, bei pagalbą žmonių dvasinio vystymosi kelyje; įspėjo dėl atominės energijos pavojų ir, beje, nepasiūlė jokios technologijos, pabrėždami, kad žmonės nepajėgūs dvasine prasme suvaldyti ir to, ką turi. Jie buvo įsitikinę, kad bet kokia nauja technologija žemiečius sunaikintų. Žmonės atsidūrė savęs naikinimo kelyje, todėl mums labiau reikalinga dvasinė, nei techninė pagalba. Jie siūlė paramą ir tuo atveju, jei Amerika kartu su savo sąjungininkėmis pasiryžtų atsikratyti visų branduolinių ginklų. Jie pasiūlė nustoti žudyti vieni kitus ir mokytis gyventi tarpusavio sutarime; taip pat įspėjo dėl Žemės užterštumo ir negailestingo naudingų iškasenų grobstymo.

Bet Amerikos prezidentas nutarė atmesti Aštaro Komandos pasiūlymus bei įspėjimus ir leido neaiškių kosminių laivų atstovams nusileisti Edvardo karinėje bazėje (Edwards Air Force Base). Ateivių svečiai buvo pilkos odos, mažaūgės, šaltakraujės protingos būtybės. Įvairiuose šaltiniuose jie dažnai vadinami „pilkaisiais“ (greys). Prezidentas nuslėpė kontaktus nuo Kongreso bei visų Jungtinių Valstijų piliečių ir, ignoruodamas savo konstitucinį mandatą, pasirašė slaptą sutartį su ateiviais.

Ta sutartis atvėrė galimybę Amerikos vadovybei naudotis pažangia ateivių technologija, o ateiviams, - pasinaudoti žmogaus DNR, siekiant patobulinti savo rūšies genetiką. Sutartis leido ateiviams grobstyti Amerikos piliečius ribotais kiekiais, su sąlyga, kad toks neįtikėtinas žmogaus išbandymas bus ištrintas iš konkretaus pagrobtojo atminties. Sutartis taip pat leido ateiviams operuoti požeminėmis karinėmis bazėmis Amerikos teritorijoje, o amerikiečiams - pasinaudoti ateivių kosminiu laivu bei technologija statant bazes Mėnulyje ir Marse.

Britų televizijos dokumentalistai, tiriantys „smegenų plovimo“ fenomenus, atskleidė tiesą apie šias bazes. Jų stulbinančiais atradimais buvo ir tarptautinis sąmokslas tarp JAV ir tuometinės Tarybų Sąjungos, pridengtas šaltuoju karu, dingstantys be žinios mokslininkai, intrigos, bei ateivių-žmonių bendros kolonijos Mėnulyje ir Marse. Visa istorija 1977-ais buvo pateikta dokumentinio filmo pavidalu, o vėliau išleista knyga „Alternatyva 3“ (Alternative 3).

Pastaruoju metu informacija apie slaptąsias operacijas išvien su ateiviais pradeda lįsti į paviršių, tačiau tai išlieka vienu labiausiai įslaptintų dalykų Amerikos istorijoje.

NSO konspiracija  

Flying sourcer

Turbūt pati išsamiausia ir patikimiausia NSO fenomenų apžvalga šiam laiko tarpsnyje yra Timothy Good’o knyga „Virš didžiausios paslapties: Pasaulinio mąsto NSO priedanga“ (Above Top Secret: The World Wide UFO Cover-up). Kitas vertingas šios kontraversiškos temos šaltinis - Milton William Cooper'is. Pasak Cooper’io, 13 nežemiškos kilmės skraidančių įrangų patyrė katastrofas JAV teritorijoje vien jau nuo 1947 sausio iki 1952 gruodžio.

65 negyvi ir vienas gyvas ateivis buvo rasti kosminių laivų sudužimo vietose. Amerikos vadovybė nusprendė laikyti besiplečiantį ateivių fenomeną griežtai saugomoje paslaptyje ir daryti viską įmanomą siekiant diskredituoti NSO pranešimus, skatinti nepasitikėjimą, užtikrinti, kad visuomenėje nepaliaujamai cirkuliuotų dezinformacija.

Vadovaujant prezidentui H. Truman’ui šia politika aktyviai užsiėmė JAV Karinės Oro Pajėgos bei CŽV. 1953 m. Eisenhower'is tapo prezidentu. Pirmais jo valdžios metais buvo užfiksuota mažiausiai 10 kosminių laivų katastrofų, kartu su 26 negyvais ir 4 gyvais ateiviais. Taip pat, pasipylė šimtai pranešimų apie NSO pasirodymus danguje.

Donna Hare, NASA kontraktoriaus Philco Ford‘o slaptos saugumo firmos darbuotoja, 8-me dešimtm.:
‚... metais dirbau fotolaboratorijoje ... Vienas vyriškių, buvusių draugu, atkreipė mano dėmesį į vieną vietą [palydovinėje nuotraukoje]... mačiau apvalų baltą tašką... labai nežymias aštrias linijas jame ... ir paklausiau: „Ar tai NSO? ... jis šypsojosi man ... žinojau, kad tai reiškia, kad tai [NSO]... jis pasakė: „Visada turime juos išvalyti prieš paduodami [nuotraukas] visuomenei“.‘

Donna Hare dirbo NASA 15 m. ir turėjo specialų leidimą, leidžiantį patekti į kai kurias uždaras dalis; vieno tokio užėjimo metu ir pamatė tas nuotraukas su NSO. Ji sakosi iš daugelio NASA darbuotojų girdėjusi, kad jie esą girdėję ar matę su NSO susijusius dalykus, tačiau apie jiems neleista labai atvirai kalbėti. Vienas jų, buvęs karantine su astronautais iš Mėnulio, sakė, kad tie matė tuos dalykus skrisdami, o vieną jų – nusileidę Mėnulyje.

Ankstyvi paliudijimai  

Dangaus reiškinys
Iš Helsingforso [Helsinkio] į „Naująjį laiką“ rašo, kad šiomis dienomis ten stebėjo savitą dangaus reiškinį. Apie 11 val. vakaro, į pietus nuo miesto dangaus skliaute atsirado ugninis rutulys, pamažu besileidžiantis ir įgaunantis vis didesnį dydį. Rutulį supo melsvai žalsvas spindėjimas, tam besileidžiant įgaunantis vis labiau žalią atspalvį. Įdomus reiškinys truko kelias minutes.
Aplink pasaulį, nr.45, 1893 m. lapkričio 14 d.

Paruošė Cpt.Astera, san-taka@lithuanian.net

Taip pat skaitykite:
NSO kilmė
Fermi paradoksas
NSO tyrinėjimai JAV
Kas gali būti - tas yra!
NSO nusileidžia žemiau
NSO prigimtis moksliškai
Politikų ir kitų pasisakymai
Apollo: Aklas nusileidimas
Apie NSO – JAV Kongrese
NSO „apsėdimas“ Puerto Rike
Civilizacijos: Paskaičiavimai pagal Gindilį
Ar galimas ryšis su protingomis kitų planetų būtybėmis?
Tarpžvaigždinę kvantinė komunikacija
Ankstyvieji pranešimai apie NSO
Souza apie pilkuosius ir kitus
NSO: Ar turime pasirodyti?
Ar NSO nėra sukurti žmogaus?
Cheminės juostos danguje
Pelikanai apgavo pilotą?
Žvalgantis po dangų
Kasinėjimai Marse
Lenino marsiečiai
Kodėl jų nėra?

san-taka
station

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius naktiniame danguje ar patirtus sapno metu...

įspūdžius, klausimus ar komentarus prašome siųsti el.paštu:
san-taka@lithuanian.net arba pateikti pagrindinio puslapio gale.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

NSO.LT svetainė
Vartiklis