Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Mutantų rytmetis  

Jack Kirby (Jacob Kurtzberg, 1917-1994), Amerikos komiksų pionierius, sukūrė ir perkūrė daugelį gerai žinomų supermenų: Fantastinį ketvertą, Halką, Geležinį žmogų, Sidabrinį banglentininką, Torą ir X-mutantus. Ir nors jie pirmąkart komiksuose Jack Kirby pasirodė 7-me dešimtm., į daugelio žmonių sąmonę įsibrovė kaip jų adaptacijos filmuose, kurie buvo beveik tokie pat sėkmingi, kaip visada protą drumsčianti „konspiracijos teorijų“ tema.

J. Kirby susidomėjo paranormaliais dalykais dar savo karjeros pradžioje. 1990-ųjų pradžioje interviu jis atskleidė, kad jaunystėje kaimynystėje gyvenęs rabinas įvedė jį į galinčius apsėsti žmones demonų koncepciją. Tasai nematomų jėgų, valdančių žmones, pėdsakas lydi Kirby kūrybą. Kartais tai pasireikšdavo epiniais pasakojimais apie dievus, kurių veikla persipynė su žmonių gyvenimais. „Galingasis Toras“ (1962- 70), „Naujieji dievai“ (1971-72), „Amžinieji“ (1976-78) tėra tik trys pavyzdžiai. Kartais tai išsiedavo proziškesne forma: apie slaptąsias draugijas susidedančias iš galingų būtybių – kartais žmogiškųjų, kartais ne – besikišančių į žmonių veiklą (kartais vien siekiant asmeninės naudos). Kitos jų tikėjo, kad padeda žmonijai, tačiau iš tikro tik griovė ją. Ir pagaliau veikiančios žmonijos labui. Pirmojo tipo būtybės sutinkamos „Madbomb“ sagoje, spausdintoje „Captain America“ (#193-200; 1976 m. sausis-rugpjūtis), pasakojančioje apie britams simpatizuojančiai „mėlynojo kraujo“ draugiją, „išrinktąjį elitą“, garso bangų projektoriumi siekiančią sukelti rasinius neramumus bei maištus, kad sukeltų suirutę. Šis pasakojimas toks panašus į tikrus konspiracijos teoretikų [kaip daugkartinis kandidatas į prezidentus Lyndon LaRouche, tikėjęs, kad Anglijos karalienė tebevaldo Ameriką] kaltinimus, kad sunku nepatikėti, kad jis nebuvo tų dalykų girdėjęs. Kirby fantastinį serialą „Amžinieji“ (pradžioje vadintą „Dievų sugrįžimu“) įkvėpė Erich van Danikeno „Dievų vežimai“ (1968).

Antro tipo pavyzdžiu yra „Himas“ (paskelbtas 1967 m. “Fantastiniame ketverte”, nr. 66-67), pasakojantis apie slaptą mokslininkų draugiją, apsėstą Ayan Rand ir jos pasekėjų-libertariečių objektyvizmo ir bandančią sukurti tobulą būtybę. Himas nužudo savo kūrėjus, nes negali toleruoti žemesniojo lygio žmogaus ydų. Tik gaila, kad subtilesnius niuansus drastiškai pakeitė redaktorius Stan Lee.

Trečio tipo pavyzdžiu yra 7-o dešimtm. pradžios „X-mutantai“ (X-Men) – apie slaptą mutantų su antgamtiškomis galiomis draugiją, padedančią žmonijai. Tikėtina, kad jos idėją Kirby pasiėmė iš ankstyvosios populiarios knygos apie kultines konspiracijas. 7-o dešimtm. pabaigoje „Iksmenai“ įkvėpė tokius fantastikos rašytojus X-Men: First issue kaip P.J. Farmer‘į, M. Moorcock‘ą ir W. Kotzwinkle. Toji knyga galėjo būti prancūzų L. Pauwels ir J. Bergier „Magų rytmetis“ (1960), apimanti platų ezoterinių temų ratą: Hitlerio apsėdimą okultiniais dalykais, dingusias civilizacijas, psichokinezę, slaptas draugijas, atminės bombs sukūrimą ir t.t. Ji tais pačiais metais buvo išversta į anglų kalbą. O jos paskutinis skyrius vadinosi „Kai kurios refleksijos apie mutantus“. Ir pagal „Marvel Comics“ redaktorių Stan Lee, pradinis pavadinimas buvo „Mutantai“ – ir pakeistas buvo tik paskutinę minutę, kai leidėjas M. Goodman‘as įtikino, kad vidutinis vaikas gali nežinoti, ką reiškia „mutantai“.

Taigi, tame skyriuje autoriai samprotauja, kokį poveikį žmonijai galėtų turėti aktyviai veikianti mutantų draugija. Jie spėja, kas jei „tam tikrų jėgų, kurios dar yra mįslingos, įtakoje atsirastų nauja žmonių rasė, pasižyminti antgamtinėmis proto galiomis... Einšteinas gyvenimo pabaigoje paskelbė: ‚Jei būčiau žinojęs [išgarsėjimo pasekmes], būčiau santechniku‘. Viršydami Einšteino lygį, mutantas yra pakankamai protingas, kad neatskleistų savęs. Jis savo gabumus slepia savyje. ... Ar tie mutantai sudaro nežinomą draugiją?... Žmonijos istorija puikiai pademonstruoja priešiškumą iškelesniam prtui ar nevaržomai vaizduotei: Džordanas Bruno sudegintas, Einšteinas ištremtas, Openheimeris sektas“.

Kirby buvo labai imlus idėjoms (kaip paliudija jo biografas M. Evanier‘is). Dar 5-o dešimtm. Kirby pradėjo savo susidomėjimą “įtartinais” klausimais perkelti į komiksus. Bent kartą, jis patraukė FTB dėmesį, kai paskaitęs straipsnį apie Nikola Tesla eksperimentus, Kirby sukūrė knygą apie Tesla tyrinėjimus. Jį kaltino, kad atskleidė „ypač slaptus“ faktus.

Kirby širdyje buvo tiesos siekėjas. Jo redaktoriai ir leidėjai iš jo tikėjosi tik miniai patinkančių nebūtų dalykų, pateikiamų pagal tvarkaraštį. O Kirby susidomėjimas okultiniais dalykais padėjo jam į komiksus įdėti gilesnių idėjų.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Papildomai skaitykite:
Devintoji banga
Šeiveris ir „Slėpiniai“
Londono bokšto krankliai
Farmacininkų gniaužtuose?
Titanikas: psichofizikinis aspektas
Catherine Crowe - rašytoja mistikė
Tolimojo poveikio reiškinys
Menas matyti tolimą praeitį
Slaptieji planetos valdytojai
Tie prakeikti nematomi dalykai
Sliūkintojas pas karalienę Viktoriją
Šešėlinė vyriausybė tvarko mūsų gyvenimą
Paranoja skverbiasi giliai
Keistai pažįstama, Deja vu
Heisenbergo mistinė patirtis
Konspiracija? NSO ore...
Rozenkreicerių simbolika
Šiuolaikinis mumifikavimas
Tarp sapno ir tikrovės
Gyvenimas 2021 metais
Doppelganger efektas
Ką rodo laiko rodyklė?
Debesų sklaidytojas
NSO numizmatikoje
Fairwater paslaptis
Ateities vizijos
Vūdū praktika

 

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklis