Global Lithuanian Net: san-taka station: |
Akvilonijos sfinksas
Papildomai skaitykite: Gal tai jau buvo? Prancūzijos pietuose šalia Aix-en-Provence yra neįprastas gamtos darinys vadinamas Monte Sainte-Victoire. Šis kalnas pavaizduotas 12-oje Paul Cezanne drobių. O dabar klausiama, ar tai nėra stipriai apiręs sfinksas, antrininkas esančio Gizoje?
Graham Hancock'as ir Robert Bauval'as*) spėjo, kad turi būti antras Sfinksas, o Gizos sfinksas yra senesnis nei manoma ir iš pradžių buvo su liūto veidu. Tik vėlesnių laikų faraonas panoro matyti smiltainyje iškaltą savo veidą.
Viduržemio jūra buvo daug seklesnė ir vandenį per paskutinį ledynmetį kaustė 2 m. storio ledas.
Be to ji kai kuriais laikotarpiais galėjo būti išdžiūvusi. Nilas galėjo tekėjo jos slėniu ir susilieti su Rhone (Upe) įtekėdami į Atlantą.
Robert Charroux'as nurodo, kad magdaliečiai buvo labiau išsivystę nei manoma. Jie
nebuvo apsidangstę kailiais ir nešiojo skrybėles, liemenes, kelnes, kojines, batus, diržus
ir suknias. Kai kurie šukavo plaukus, kiti turėjo gaidžio skiauteres, o dar kiti ūsus ir ožio barzdeles. Tai sunkiai dera su puslaukinio įvaizdžiu?
Kitos sąsajos
Prisiminkime Gutzon Borglum'ą (4-o dešimtmečio skulptorius), kuris iškapojo Rushmore kalną Pietų Dakotoje.
Drakono valandoje (1950-ais pavadintoje Konanu užkariautoju) Robert E. Howard'as
turi nuorodą į Sfinksą, Konanui būnant Poitan'e, piečiausioje Akvilonijos provincijoje. Ieškodamas amuleto, galinčio
įveikti piktąjį burtininką Xaltotun'ą, Konanas valdė kalną ir ties horizontu regėjo Sfinksą. Iš kur rašytojas tai ištraukė?
12 a. rasta Chauvet ola yra apie 10-13 tūkst. m. senesnė, t.y. apie 29700-32400 m.
senumo. Prancūzų istorikas Stephane Lwoff paskelbė La Marche olos iš Lussac-les-
Chateux piešinius. Juose yra ir plikas barzdotas vyras, atrodantis kaip filosofas, princesė
atrodanti kaip Britney Spears ir moteris paplūdimyje su jūreiviška vandeniui nepralaidžia
skrybėle. Ant šlaunies kelnėse matoma kišenė. Jos apranga labai panaši į 17 a. valstietę ir Dardogue slėnio.
Tenka priimti neįtikėtiną idėją, kad Bronzos amžiuje Europoje egzistavo kažkokiacivilizacija -
prieš paskutinį pleistoceno ledynmetį (maždaug prieš 10 tūkst. metų). *) Robertas Bjuvalas (Robert Bauval, g. 1948 m.) belgų
rašytojas, lektorius, geriausiai žinomas spekuliatyvia Oriono koreliacijos dėl Gizos piramidžių teorija, išdėstyta jo knygoje
Oriono paslaptis (1994; kartu su A. Gilbertu). 1999 m. BBC paruošė dokumentinį filmą Atgimusi Atlantida, kurioje patikrino R.
Bjuvalo ir G. Hankoko idėjas (šiedu vėliau laikė, kad jų mintys buvo perteiktos neteisingai).
Su G. Hankoku jis parašė tris knygas, tarp jų ir Talismanas: ųventieji miestai, slaptasis tikėjimas
(2004). Paminėtina ir knyga Vatikano erezija: Berninis ir Hermio Saulės šventyklos pastatas (2014; su Ch. Hohenzollern ir S. Zicari). Literatūra:
Jis gimė 1839 m. sausio 19 d. Aix-en-Provence mieste turtingo bankininko šeimoje. Jo vaikystės draugas buvo Emile Zola. Ankstyvas polinkis į meną liūdino tėvą, bet po ginčų, jį 1961-ais pasiuntė į Paryžių studijuoti meną, kur jau gyveno Zola. Iš pat pradžių jį patraukė radikalesni elementai - ypač žavėjosi romantiškąja Eugene Delacroix, o tarp jaunesniųjų Gustave Courtbet ir Edouard Manet. Dauguma ankstyvųjų paveikslų nutapyti tamsiais tonais sunkiu tirštu pigmentu, perteikiant ankstyvesnių kartų ekspresionizmą. Tačiau palaipsniui atsisakė teminio idealizmo ir stilistinio poveikio. Jam, kaip dailininkui, subręsti padėjo dar nepripažintas Camille Pissaro, ne tik morališkai palaikęs, bet ir išmokęs krentančio pro duris apšvietimo impresijos (en plein air stilius). Gan greitai Cezanne perėjo prie šviesių tonų ir ėmė orientuotis į kaimo vaizdus. Su kitais impresionistais dalyvavo parodoje 1874-ais. Jis norėjo užkariauti Paryžių su obuoliu. Obuoliai su apelsinais buvo mėgstamiausia jo kompozicija.
Cezanne manymu jis savo tikslo nepasiekė. Daugelis darbų liko nebaigti, nemažai sunaikinta. Jis skundėsi negalįs išreikšti žmogaus figūros. Bet 1895-ais Ambroise Vollard'as surengė jo darbų parodymą ir kelis metus sėkmingai propagavo. 1904 m. buvo pristatytas pagrindinėje oficialioje parodoje ir iki mirties (1906 m. spalio 22 d.) tapo vos ne legendiniu asmeniu. Daugybė jaunuolių traukė į Aix-en-Provence pažiūrėti, kaip jis dirba. Bet jo teorija ir stilius liko mįslingi. Jis vieniems atrodė esąs naivus primatas, o kitiems išlavėjęs technikos meistras. Milžiniška statula Pietų Dakotoje 1927-ais amerikietis skulptorius Gutzin Borglum'as pradėjo savo titanišką darbą Rushmore kalno granito sieną paversdamas į milžiniškus 60 pėdų aukščio 4-ių garsių amerikiečių (Džordžo Vašingtono, Tomo Džefersono, Teodoro Ruzvelto, Abraomo Linkolno) veidais. Šį šių dienų pasaulio stebuklą padėjo sukurti 300 dulkinų kalnakasių ištvermė ir atkaklumas. Darbas truko 14 m. ir kainavo milijoną dolerių (dabar laikoma neįkainuojama). Jis yra Juodosiose kalvose Pietų Dakotoje ir apšviečiama ištisus metus. Parengė Cpt.Astera's Advisor ![]() Papildomai skaitykite:
|