Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Australija: egiptietiška mįslė  

Papildomai skaitykite:  
Egiptui kalba žvaigždės  
Ka ir Ba - dvasia ir siela Egipte  
Apie stebuklus pasaulyje  
Egipto mitai  

Australijos Nacionalinio parko Medžiotojo Hunter) slėnyje (apie 100 km į Šiaurę nuo Sidnio) rasti uolų piešiniai. Jie buvo minėti dar 20 a. pradžioje, „žinojusieji“ juos slapta aplankė 6-me dešimtmetyje ir apie 1995 m. jie vėl atsitiktinai atrasti žmogaus, ieškojusio dingusio šuns. Jie yra smiltainio uolos 2-4 m pločio plyšyje, uždengtame plokščiu akmeniu (tarsi kokiu stogu). Tad jis panašus į olą, į kurią galima patekti pro siaurus praėjimus apačioje ar viršuje. Jau pirmoje patalpoje yra piešiniai ant sienų, kurie nėra panašūs į aborigenų gyvūnų piešinius. Tai archaiški Egipto hieroglifai. Viso yra apie 250 tokių hieroglifų, kurių nesupranta dauguma egiptologų, nes jie mokėsi vėlesnio vidurinio laikotarpio egiptiečių rašto. O rasti ženklai siejasi du archaiškais finikiečių ir šumerų raštais. Patalpos gale yra dar vienas piešinys panašus į Egipto dievą Anubį, Mirusiųjų teisėją.

Senstantis savamokslis australų egiptologas Ray Johnson išvertė žinutę, kuri pasirodė besanti iš Trečiosios dinastijos laikotarpio. Joje aprašoma laivo katastrofa prie keistos žemės ir jų karališkojo vadovo, „viešpaties Džes-eb“. Trijų kartušų (aprėmintų hieroglifų) grupė perteikia „Ra-Džedef“ vardą kaip Aukštitinio ir Žemutinio Nilo valdovą ir Khufu sūnų, kuris, savo ruoštu, buvo Sneferu sūnus. Tad tai nuoroda į laikus iškart po faraono Cheopso (graikiškas Khufu vardas) valdymo (maždaug 2779-2748 m. pr.m.e.).


Įrašą darė vadovaujami kapitono ar kito aukšto valdininko, nes kampe yra aukšto valdininko ar žynio ženklas. Kalbama apie jo Aukštenybę Princą, nukorusį ilgą kelią nuo namų.
"Du metus jis yrėsi vakarų link - nuvargęs, bet likęs tvirtas. Visada pamaldus, linksmas ir traiškantis vabzdžius. Jis, Viešpaties tarnas, sakė, kad tai Dievas siunčia vabzdžius. Jis ėjo per kalvas ir dykumas, per vėją ir lietų, ir niekur nebuvo ežero. Jis mirė, nešdamas Aukso sakalo ženklą, svečioje šalyje.

„Tas, kur tada mirė, čia atgulė poilsiui, amžinajam gyvenimui. Jis niekad daugiau nestovės prie šventosios Mer vandenų“.

„Mer“ reiškia „meilė“. Aplink piramidę, vadintą „Mer vandenys“, buvo iškastas griovys.

Kitoje labiau apirusioje sienoje, pasakojimas tęsiamas pradedant gyvatės ženklu (Heft) su burnos ženklu (įgelti) ir skaitmeniu „du kartus“.
Gyvatė įgėlė du kartus.
Ne visi Dieviškojo Khufu, Viršutinio ir Žemutinio Egipto, dviejų Adze viešpaties, tarnai sugrįš.
Turime eiti į priekį ir neatsigręžti.
Visi šaltiniai ir upės išdžiūvę.
Laivas sudužęs ir pririštas virve.
Mirtis dėl gyvatės įgėlimo.
Iš vaistų dėžės išėmėme kiaušinio trynį ir meldėmės Amonui, nes tai jis kirto du kartus.

Sumūrijome įėjimą ir aplink buvusių akmenų.
Kambario kryptį parinkome į Vakarų dangų.
Trys amžinybės durys į karališkąjį kapą gale užantspauduotos.
Viduje padėjome indą, šventąsias aukas, kai jis prisikels iš kapo.
Karališkasis kūnas atskirtas nuo namų ir kitų.


Taip išliko 5000 m. senumo istorija apie viešpaties Džes-eb, vieno iš faraono Ra-džedef sūnų, mirtį nuo gyvatės įkandimo tolimoje Australijoje. Kasinėjimai nedavė jokių radinių ar kūnų. Tyrimas lazeriu nebuvo atliktas.

Tiek šumerai, tiek majai turėjo legendas apie "prarastąją žemę" Ramiajame vandenyne. Garsusis sferinis Kratono iš Maloso žemėlapis vaizdavo "Antoecie" žemyną Australijos vietoje. Ji pateikiama ir Eratosfeno žemėlapiuose (239 m. pr.m.e.).

Tad senovės jūreiviai galėjo atlikti tolimas keliones. Ypač egiptiečiai, kaip liudijama garsiuoju Gizos "Laivo kapu" - 6-me dešimtmetyje dešiniau didžiosios piramidės buvo iškastas didelis šimto pėdų ilgio 4500 m. senumo laivas. 1991-ais ištisa dar senesnių laivų flotilė iškasta Abydos dykumoje Aukštutiniame Egipte. 1982 m. "Cairo Times" rašė, kad archeologai Fayum, netoli Siwa oazės, rado kengūrų ir kitų Australijos gyvūnų fosilijas. O jei prie to pridėsime 1922 m. prof. Karterio Tutenhamono kape rastus keistus auksinius bumerangus...

Pasiremta 1966 m. „Exposure“ žurnalu, vol.2, nr.6.


wall carving, glyph
wall carving, glyph

Egiptiečių pėdsakai Australijoje

Taip pat skaitykite:
Senojo pasaulio ženklai Amerikoje

1966 m. Dal K.Berrys valdose Wolvi kelyje iškasta pritūpusios beždžionės statula iš geležingo akmens. Laikoma ją esant 3000 m. senumo ir vaizduojančią Egipto dievą Totą - kaip ir kitas mažesnis (ir gerokai apiręs) akmeninis stabas rastas netoli Gympie piramidės. Tai irgi beždžionė, šįkart apglėbusi Tau arba Gyvenimo kryžių. Dar viena labai nedidelė tupinčios beždžionės skulptūrėlė rasta Doug George netoli Traveston kryžkelės. "Widgee Shire" darbininkas pakėlė tą akmenį dirbamas netoli tilto.

Totas buvo Egipto rašto ir išminties dievas iki 1000 m. pr.m.e. vaizduotas beždžione. Vėliau jis įgavo paukščio ibio formą ir pradėjo teisti sielas Amenti, anapusiniame pasaulyje. Toto ženklas buvo papiruso žiedas.

Senovinė maždaug 6000 m. senumo Terasų kalva yra netoli Gympie prie Tin Can Bay (Alavinės skardinės įlankos) kelio - į vakarus nuo mėlynųjų kalnų. Ji 100 pėdų aukščio ir sudaryta iš maždaug 4 pėdų aukščio ir 8 pėdų pločio terasų, padarytų iš mažesnių ir didesnių akmeninių luitų. Apie ją užsimena jau pirmieji baltieji (po 1850-ųjų).

1931 m. rasti keisti užrašai ant uolų apie 50 mylių į vakarus nuo Adelainės. Prancūzų archeologai nustatė juos esant finikietiškais ir perskaitė; Saia miesto faraono gyventojai. Otas iš Kišo". Tai gali būti nuoroda į dingusią faraono Psammetichus siųsta admirolo Oto ekspediciją 663 m. Šis faraonas sostinę perkėlė į Nilo deltos miestą Saia ir pradėjo 26-ąją dinastiją valdžiusią iki 525 m. pr.m.e. Kišas buvo senovės Babilono miestas prie Eufrato upės.

Prie Toowoomba rasta 17 akmenų su finikiečių užrašais. Vienas jų iššifruotas kaip "Saugok Jahvės žinios šventyklą" bei "Dievų dievai", o kitas "Tai Ra garbinimo vieta' bei "Susirinkite pagarbinti Saulės".

1978 m. Rex Gilroy tarp piešinių aborigenų urve atpažino Egiptų statybinius ženklus. Urvas yra keletas mylių nuo 1910 m. Ptolemėjaus IV monetos suradimo vietos. 1960 m. inžinierius W. Johnstone rado marmuro luitą. Nuvalęs samanas jis išvydo egiptietiško stiliaus hieroglifus. Britų muziejus nustatė juos esant finikiečių rašmenimis. 1983 m. John Whitehouse rado gintarinį obeliską su egiptiečių rašmenimis. Jis laikomas esant 5000 m. amžiaus. Piešiniai netoli Bowen panašūs į Egipto hieroglifus.

Egzistuoja ir geležingas akmuo su finikiečių užrašu "Saulės Ra akis valdo Simimą". Simimas yra hebrajų kalbos žodis minimas Senajame testamente (Iz 49:12) ir reiškiantis paslaptingą žemyną pietuose. Finikietiškas jo pavadinimas buvo Ofyras (1 Kar 9:28, 10:11, 22:48; 1 Krn 29:3-4; 2 Krn 8:18, 9:10; Job 22:23-24, 28:16; Ps 45:9), "didžioji aukso šalis pietuose", iš kur vežtas auksas Saliamono šventyklai. Egiptiečiai jį vadino "Punto kraštu".

Arnhem'o krašto ir Torres Strait'o salų gyventojai mumifikavo mirusiuosius. Darnley saloje išimdavo mirusiųjų vidurius ir per nosies angą su kauliniu prietaisu ištraukdavo smegenis. Įstatę dirbtines akis iš perlų kriauklių, jie balzamuodavo kūną ir nuplukdydavo jį jūra 2 mylias vakarų kryptimi iki mirusiųjų salos valtimi, primenančia Ra valtį. Panašu į egiptiečius plukdžiusius mirusiuosius per Nilą į vakarų krantą.

1875 m. Sheferd'o ekspedicija rado mumiją. Paphael Cilento, ją ištyręs, teigę esant balzamuotą tokiu pat būdu, kaip buvo daroma Egipte 21-23 dinastijų metu (t.y. prieš 2900 m.). 1931 m. antropologas Grafton Elliot-Smith'as tyrė Naujosios Zelandijos urve rastą mumiją. Jis laikė, kad jos kaukolė yra egiptiečio ir 2000 m. senumo. Gaila, profesoriaus ataskaita dingusi iš Kanberos MA bibliotekos.

Kitoje vietoje tame pat rajone buvo iškastas auksinis skarabėjus. Netoli Kingaroy rastas skarabėjus iš onikso akmens. O 1910 m. kasant šulinį netoli Gornonvale (šalia Cairns) dviejų metrų gylyje rastas 90 mm ilgio skarabėjus iš smiltainio su išraižytais hieroglifais.

Arnhem krašto aborigenai tikėjo, kad sielas į anapusinį gyvenimą kanoja gabena Willuwait'as. Jei mirusysis gyveno dorai, jam leidžiama įeiti į Purelko, anapusinį pasaulį. Jei ne, jį suėsdavo krokodilas. Egipte nusidėjusias sielas suėsdavo krokodilo išvaizdos dievas Ba.

Britų mokslininkai atrado, kad mumifikuojant mirusiuosius Egipte po 1000 m. pr.m.e. buvo naudojama eukalipto sakai. Taip balzamuota buvo Jordano slėnyje 1964 m. rastos moters mumija.Tuo metu eukaliptai augo tik Australijoje ir Naujojoje Gvinėjoje.

N.W. Kimberley rajono gentys tebedievina deivę-motiną. Kulto elementai primena Gympie srities genčių tikėjimus, o kartu Vidurio rytų tikėjimus. Maža to, yra Kimberley genčių turinčių Vidurio rytų gyventojų veido bruožų, o kalboje likę egiptietiškų žodžių.

N.W. Kimberley rajone netoli garsiojo Wandjina urvo su piešiniais 1931 m. antropologijos prof. iš Sidnio A.P. Elkin'as rado aborigenų gentį iki tol nemačiusią baltųjų. Jis nustebo, kai genties vyresnieji jį pasveikino senoviniu slaptu masonų rankų mostu. Jis nustatė, kad gentis garbina Saulę ir turi Motinos-Žemės bei Vaivorykštės gyvatės kultą. Keletas žodžių yra egiptietiškos kilmės. Pasak legendos Wandjina atplaukė per Indijos vandenyną dideliais laivais. Kimberley rajono šv.Tjuringa akmenys turi Saulės simbolį identišką Atono ženklui (kaip ir aborigenų piešiniai į šiaurę nuo Cooktown, vaizduojančiais laivus).

Naujajame Pietų Velse praeitame šimtmetyje tarp aborigenų rastas kultas dievinantis dangaus būtybę Biame. Jos sielų teismas atitinka egiptietišką. Prie Hawkesbury upės esančių uolų piešiniuose žmonių figūros primena egiptiečius, o netoli Gosford dvi smiltainio uolų sienos išraižytos egiptietiškais hieroglifais.

1964 m. New Hanover'io saloje prie Naujosios Airijos iškyšulio medikas Ray Sheridan rado, kaip atrodo, egiptietiško stiliaus Saulės šventyklą. Tarp monolitinių akmens blokų buvo 6 pėdų aukščio ir 4 tonų svorio stabas, į rytus žvelgiantis pusiau žmogus, pusiau paukštis. Netoli tos vietos jis rado ir uolų piešinį - ratą su stebule.

Yra paminėtas Egipto dievo Horo ženklas išraižytas uoloje 60 pėdų aukštyje, prie Campbelltown'o. Sunshine pakrantės prie Noosaville iškastas iš nefrito pagamintas Ankh, Gyvenimo kryžius. 1950 m. rastas uoloje išraižytas egiptietiškas Saulės diskas. Tai vežimo eskizas vaizduojant vieną ratų.

1969 m. prie Lapstone Gorge geležinkeliečio, kasant 6 pėdų gylio tranšėją, rastas metalinis objektas identifikuotas kaip 2500 m. senumo egiptietiškas kirvis. Netoli šios vietos prie Neapean upės šalia Penrith (į pietus nuo Richmond) rastas skarabėjus iš onikso akmens. Rajone yra ir 50 pėdų aukščio laiptuota piramidė. Dar viena nedidelė piramidė yra Atherton rajone.

Maorių ir rytų Polinezijos dievas globėjas buvo Borabora, primenantis Ra ir Tane. Beje, maoriai, senaisiais laikais atlikinėjo saulės stebėjimus, Kerikeri saloje yra miniatiūrinis Stounhendžas, akmens blokai pakilę į 7 pėdų aukštį, o į šiaurę nuo Taupo prie Atiamuri dar vienas. Maoriai senovėje laikėsi Sabato, t.y. šventė septintą dieną. O kiekvienais 7 po 7 metais (t.y. kas 49 m.) šventė „jubiliejinius" metus (kaip senovės žydai!). Jie turėjo ir šv. Padėkos mėnesį, analogija su žydų Tišri mėnesiu ir Padangtės švente.

Parengė Cpt.Astera's Advisor
Straipsnio variantas spausdintas „Žvilgsnyje“, 2002 m. gruodžio 3-9 d. Nr.48 (560).

Kiti puslapiai:  
Svajų metas  
Festo diskas
Marree piešinys  
Šamanai ir ratas  
Ayers Rock uola  
Ar tai ne hibridas?  
Paslaptingi dingimai  
Ištrūkę milžinai gundo  
Slėpiningieji Edeno sodai  
Vartų į žvaigždes rankraščiai  

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis

 

 

 
Entrance, at Oz

Įėjimas


  Kiti senieji faktai:
  Tuli papirusas
  Dropa skrituliai
  Palaidoti medžiai
  Malūnsparnis Egipte
  Duobių kaspinai Peru
  Galios vietos: Optina
  Keistos DOGU skulptūros
  Orknėjų Brodgaro valdovas
  Ką slepia Primorsko piramidės?
  Neįprastas akmenukas iš Šiaulių
  Kaip galima pastatyti piramidę?
  Jefremovo ir Kazancevo paleokosmonautai
  Nan Madolis: paslapčių miestas
  Grišos Rasputino pranašystės
  Amerikos lankymų paliudijimas
  Senovės astronautai
  10 keistų radinių
  Ženklų paslaptys laukuose
  Paslaptingosios Nazca figūros
  Languedoko akmenys
  Piramidžių mistika
  Mohendžo-daro
  Mima kalvos

 
Anubis in Australia
Anubis

 
wall drawing