Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Kaip buvo galima pastatyti piramidę?  

Taip pat skaitykite Piramidžių mistika
bei Zep Tepi - pirmasis laikas

Pamačius piramidę, reikia atsakyti į tris klausimus. Kokiu būdu? Kas pastatė? Kokiu tikslu? Graikams atvykus į Egiptą ir pirmą kartą išvydus piramides, Egipto žyniai jiems papasakojo, kad Didžiąją, kitaip vadinamą Cheopso piramidę, 100 tūkst. žmonių statė 20 metų. Prieš tai 4000 žmonių 10 metų ruošė vietą jai.

Deja, sunku nustatyti, kaip atrodo piramidės pagrindas – tai yra ta dalis, kurią ruošė 4000 žmonių. Spėju, kad po piramide yra tiek daug visko, kas nežinoma, kad tie 4000 žmonių to negalėjo padaryti. Kas kita antžeminė dalis. Ji sudaryta iš 2 mln. blokų, sveriančių po 2,5 tonos. Nesigilinant į pastatymo principus – tiesą sakant, nėra į ką gilintis, nes niekas nė neįsivaizduoja, kaip galima pastatyti kažką panašaus, - paskaičiuokime tiesiog bloko atnešimo galimybes. Kad būtų galima pernešti tokio svorio bloką, reikia 100 žmonių – po 25 kg žmogui. Tiesiog tai svoris, kurį žmogus gali realiai pakelti ir pernešti. Taigi, 100 žmonių paima bloką ir neša į statybos vietą. Tiesą sakant, aš tokio vaizdo neįsivaizduoju – tie žmonės tiesiog neturės už ko nusitverti. Vienas iš variantų – akmenį vilkti, tačiau atvilkus akmenis visai piramidei, smėlis būtų taip sutrombuotas, kad ta autostrada nebūtų išnykusi iki mūsų laikų. Taigi, neginčijant, kad akmenį galima atnešti, sunku įsivaizduoti, kaip tai padaryti.

Norint sudėti visus blokus per 20 metų, vieną bloką reikia padėti kas 5 minutes 15 sekundžių. Taigi, idealiu variantu, laikant, kad visi 20 metų blokai buvo dedami dieną ir naktį (beje, o kaip apšvietimas?) be jokių išeiginių. Sunku patikėti, kad taip vyko, nes manau, kad tokias grandiozines statybas pradėjęs faraonas tikrai bent kartą turėjo atvykti apžiūrėti darbų. O tai jau būtų ženkliai sutrumpinę turimą laiką. Skaičiuojant, kad vieną akmenį nešė 100 žmonių, maršrutas (žinoma, tuo idealiu visos paros režimu) truko 44 valandas. Per tą laiką brigada nueidavo 8 kilometrus iki Nilo, persikeldavo, nueidavo iki akmens skaldyklos (kuri buvo neaišku kur) iškirsdavo akmenį, ateidavo iki Nilo, persikeldavo ir atnešdavo akmenį į piramidę. Žinoma, buvo darbų pasiskirstymas, tačiau darbo laikas 100 žmonių buvo toks. Prieiname prie tos pačios išvados – įsivaizduoti sunku.

Pereiname prie antro klausimo. Lyg ir viskas aišku – egiptiečiai (dažniausiai minima versija – vergai), kurių buvo 100 tūkst. per 20 metų. Iš kur galėjo atsirasti 100 tūkst. vergų? Visame pasaulyje – Amerikoje, Azijoje, Europoje, Afrikoje (neskaitykime Australijos) tuo metu galėjo gyventi apie 27 milijonai žmonių. Tarkime Egipte (reikia atsiminti, kad tuo pačiu metu buvo statomos piramidės Kinijoje ir Centrinėje Amerikoje) gyveno kiek daugiau nei 25% pasaulio gyventojų. Žinoma, tai neįmanoma, tačiau skaičiavimui bus paprasčiau. Tai yra 7 mln. gyventojų. Ne mažiau 40% gyventojų triūsė žemės ūkyje, jų kliudyti nebuvo galima, nes šaliai reikėjo maisto. Lieka 4,2 milijono. Atmetame moteris – jos akmenų netampė. Lieka 2,1 milijono. Vidutinis amžius tais laikais buvo apie 30 metų, reiktų atmesti ir berniukus iki 15 metų – jie tiesiog Gizos Didžioji piramidė nepakėlė akmenų. Lieka 1,05 milijono. Valstybės valdymas, žynių luomas, armija, beje pastoviai kariaujanti, nes vergų reikia nenutrūkstamai. O dar vidaus kariuomenė, kad tie 100 tūkst. nemaištautų – kažin, iš kur faraonas galėjo surinkti tokį būrį žmonių. Taigi vėl – sunku įsivaizduoti.

Be to, šituos vergus reikėjo maitinti – nors pagal paskaičiavimus, laiko valgyti jie ir neturėjo, tačiau kai tiek pabėgėlių atsikraustė į Europą, net gerokai daugiau gyventojų turinčios šalys pradėjo čiaudėti. Teoriškai viskas įmanoma, tačiau praktiškai, net skaičiuojant optimaliai – tiek gyventojų tiesiog nebuvo.

Trečias klausimas – koks tikslas? Kas nežino, kad piramidė – faraono kapas. Tiesa, su viena nemalonia smulkmena – faraono kūno ten nėra. Ir panašu, kad niekada ir nebuvo. Taigi kokiu tikslu faraonas alino savo valstybę ištisus 30 metų, jeigu pasistatęs didžiausią pasaulyje kapą, juo nepasinaudojo.

Taigi neįsivaizduojamu būdu, neįsivaizduojamos būtybės neįsivaizduojam tikslui pastatė piramidę. Maža to – vien Egipte tai padarė daugiau kaip 100 kartų.

Taigi – ar mes tikrai žinome kas vyko?  Įsivaizduokite į šiuolaikinį miestą iš džiunglių atvykusį žmogų. Tarkime laukinė Amazonės gentis, kurios ginklas – lankas, o statinys – trobele iš vytelių deleguoja savo atstovą į Niujorką. Ten jis pamato dangoraižius ir, kadangi tai jam atrodo nesuvokiama, klausia, kaip tai padarė. Ir Jums reikia atsakyti. Jūs pradėsite aiškinti apie metalo apdirbimą, stiklo pūtimą, kranus ir keltuvus? Jis laukinis, jis nesupras, tai gal jam tiesiog paprasčiau pasakyti, kad 100 tūkst. žmonių 20 metų dirbo nenuleisdami rankų. Jis suvoks, kad tai labai daug žmonių, labai ilgai ir pamanys, kad taip gali būti.

Bėda tame, kad lyginant su Senovės Egipto žmonėmis, mes vis dar tebesam laukiniai… Netgi 200 tūkst. žmonių per 40 metų negalėjo pastatyti Cheopso piramidės naudodami plaktukus ir virves. O mes tikime, kad taip buvo.

Kiek žmonių statė piramidę?

Kiek pastangų reikėjo įdėti didžiųjų Egipto piramidžių pastatymui? Tai pabandė paskaičiuoti čekų inžinierius Vaclavas Smilas (straipsnis „IEEE Spectrum“). Cheopso piramidės aukštis 146,6 m. Jokių dokumentų apie piramidžių statybos metodą neišliko, o anksčiausius duomenis apie tai pateikė Herodotas, aplankęs Egiptą praėjus 2100 m. nuo tų įvykių. Vis tik, anot V. Smilo, įvertinti darbo sąnaudas įmanoma.

Cheopsas mirė apie 2566 m. pr.m.e., o valdė apie 20 m. Kapo įrengimas paprastai prasidėdavo iškart faraonui gavus valdžią. Piramidės tikslų svorį paskaičiuoti sunku, nes joje yra erdvių ertmių, o ir naudotos skirtingo tankumo medžiagos. Vis tik Smilas mano, kad piramidės svoris 6,75 mln. t. Atsižvelgiant į masę, laisvo kritimo pagreitį ir piramidės masės centrą (jis 1/4 piramidės aukštyje) gauname potencialią 2,4 trilijonų džaulių energiją.

Žmogaus gyvybės palaikymui reikia 7,7 MJ į dieną, o jei jis užimtas sunkiu darbu, tai 30% daugiau. Naudingam darbui (atsižvelgiant į 20% žmogaus efektyvumą) tebus 450 KJ į dieną. Padalijam potencialią energiją iš 450 KJ ir gauname, kad pastatymui reikia 5,3 mln, žmogiadienių, t.y., jei per metus dirbta 300 d., tai sudarys apie 18 tūkst. žmogaus metų, o statant 20 m. piramidės pastatymui prireiks apie 900 žmonių. Maždaug tiek pat jų reiks akmens blokų aptašymui. O jų iškirtimui ir pirmniam apdorojimui karjeruose tarkim reiks dar 1500 žmonių. Tad viso gauname, kad 20 m. statyboje turėjo dirbti apie 3300 žmonių, tačiau šį skaičių dar reikia padvigubinti, nes dar reikėjo architektų, darbų ir žmonių prižiūrėtojų, įvairaus aptarnaujančio personalo. Tad galiausiai gauname 7000...

Sprendžiant iš reguliariai atliktų surašymų, tuo metu šalyje gyveno 1,5-1,65 mln. gyventojų. Tad statyboje buvo užimta 0,4% gyventojų dalis – ir tai tikrai nesekino imperijos pajėgumų.

Papildomai skaitykite:
Atlantida
Kinijos piramidės
Piramidžių mistika
Tuneliai po Andais
Nauja dėl Stounhendžo
Stebėtojai: Dievo sūnūs
Ką slepia Primorsko piramidės?
Egiptietiška Betliejaus žvaigždė
Galios vietos: Optina
Dogonas: Sirijaus paslaptis
Paslaptingos Naska figūros
Dingusi Sandoros skrynia
Kur veda lėjos?
Zimbabvės mįslė
Festo diskas
    Abydos malūnsparnis
Senovės astronautai
Orknėjų Brodgaro valdovas
Zep Tepi - pirmasis laikas
M. Agrestas. Senovės kosmonautai
Septynių spindulių Saulės brolija
Po majų piramidėmis ... ir kt.
Istorikas Al-Masudi
10 keistų radinių
Akvilonijos sfinksas
Los Lunas dekalogas
Paragvajaus vikingai
Mima kalvos
Dropa diskai
Nan Madolis

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis