Global Lithuanian Net:    san-taka station:

Story about "enigma" in Egyptian temple at Abydos: mystical helicopter

Ankstesniuose puslapiuose (apie Naska linijas) buvo minėtas keistas hieroglifas, panašūs į šiuolaikinį malūsparnį. Jis buvo rastas Abido Seti I šventykloje, kurios amžius daugiau nei 3000 m.

Abydos malūnsparnis

Abidas yra keli šimtai mylių į pietus nuo Kairo ir Gizos lygumos.
Abydos (senasis pavadinimas - Abdjw) miestas klestėjo Egipte nuo priešistorinių laikų (4000 m. pr.m.e.) iki pat krikščioniškosios eros pirmųjų amžių (641 m.). Jame gausu priešistorinių valdovų kapaviečių. Jame rastas Pirmosios dinastijos karaliaus Djer (mitologinio dievo-faraono) kapas. Viduriniosios dinastijos laikais jis buvo Ozyrio religinis centras. 12-osiso dinastijos (1985-1795 m.pr.m.e.) laikais buvo rengiamos Ozyrio šventės su vaidinimais. Jame buvo statomi ir kenotafai (paminklai palaidotiesiems kitose vietovėse).

Abydos carvings

Pastaba: Šis pirmasis piešinys yra apdorotas kompiuterinės grafikos programa „išvalant“ ir išryškinant detales. Kiti vaizdai - originalios nuotraukos.

Vienas iškiliausių paveldo paminklų yra Seti I ir Ramzio II šventykla, pastatyta Ozyrio garbei. Jos proporcijos skiriasi nuo klasikinių Egipto šventyklų. Vienas iš spėjimų - kad kasant pamatus kai buvo rastas Djer kapas. Proziškesnis aiškinimas - šventyklos išplanavimą pakeitė papildomos koplytėlės. Šventykla buvo po vandeniu. Šventykloje sienos tinko sluoksnis (20 pėdų aukštyje) nukrito atidengdamas senesnį sluoksnį su hieroglifais. Tarp jų galima įžiūrėti ir malūnsparnio, sklandytuvo, dirižablio ir povandeninio laivo (1940 m. pavyzdžio) vaizdus. Malūnsparnio piešinys labai panašus į JAV „Apache“ smogiamąjį malūnsparnį su 2 pas. karo lėktuvų uodega.

Abydos carvings Abydos carvings

Žinutė apie paslaptingą „malūnsparnį“ pasirodė 1998 m. prancūzų kalba vykstančioje el.diskusijoje, skirtoje NSO ir archeologijai (astroarcheologijai). Šiuos hieroglifus nufilmavo ar nufotografavo skirtingi turistai - tad jie egzistuoja neabejotinai.

Šiame piešinyje pademonstruojamas bandymas išversti tekstą: juodai identifikuoti hieroglifai, mėlynai - spėjami, raudonai - neaiškūs.

Abydos hieroglyphs

Nesunkiai įskaitomos šios frazės:
„Tas dviejų moterų,“ (t.y. Viršutinio ir Žemutinio Egipto valdovas) „kurs atremia devynis lankus“ (t.y. kaunasi prieš 9 nuolatinius Egipto priešus, toks apibūdinimas sutinkamas kalbant apie Seti I) pakeistą į „Kurs gina Egiptą ir pavergia kitas šalis“ (įprastas Ramzio II apibūdinimas).

Žinoma daug atvejų Egipte, kai senieji hieroglifai buvo pakeisti naujesniais, šlovinant naujesnių laikų valdovus ant senesnių laikų statinių. Tai vadinama palimpsestu (pagal Katherine Griffis-Greenberg iš Alabama at Birmingham un-to).

Bandymas paaiškinti racionaliai:
Tai dvi hieroglifų grupės, iškaltos viena ant kitos. Panašu, kad žodis psd.t (devynetas) ir X3s.wt (kitos šalys) yra iškalti vieni virš kitų Gal taip pakeisti vardai iš Seti I į Ramzio || (Ramzis II gyveno maždaug 1200 m.pr.m.e.).
(pagal Eugene Cruz-Uribe, iš Northern Arizona un-to)

Minėtą panašumą galėjo sukelti:

 • Akmens paviršiaus erozija;
 • "perrašymo" proceso metu (seni ir nauji hieroglifai susiliejo sudarydami keistas formas);
 • šio šimtmečio kieno nors "pokštas".

  O jei ne? Tai ką reiškia tie ženklai - senosios Atlantidos reliktus, ateivių apsilankymo faktas? Pasirinkite atsakymą patys....

  Parengė Cpt.Astera's advisor

  Papildomi skaitiniai:
  Egipto mitologija
  Tuli papirusas
  Egipto žvaigždės
  Gyvenimo gėlelė
  Doganas ir Sirijus
  Kinijos piramidės
  Nelaukti artefaktai – iš kur?
  Ką slepia Primorsko piramidės?
  Utsure Bune: liudijimas apie NSO Japonijoje)
  Moteris su dviem leopardais
  M. Agrestas. Senovės kosmonautai
  Kaip buvo galima pastatyti piramidę?
  Paleovizitai: Ar bus rasti tiesioginiai pėdsakai?
  Nan Madolis - apleistas paslapčių miestas
  Trumpa istorijos mokslo istorija
  Ankstyvieji pranešimai apie NSO
  Paleovizitai: idėjos istorija
  Moira Timsa ir Džedas
  Stebėtojai: Dievo sūnūs
  Karaliaus Artūro dvaras?
  Galios vietos: Optina
  Duobių kaspinai Peru
  Egiptiečiai Australijoje
  Paslaptingosios zonos
  Languedoko akmenys
  Piramidžių mistika
  Mohendžo-daro
  10 keistų radinių
  Mima kalvos
  Festo diskas
  Mirusiųjų knygos tyrimai (joje yra himnų apie Ozyrį)

  NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

  Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

  san-taka station

  UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

  Review of our site in English

  NSO.LT skiltis
  Vartiklis