Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Claire Watson kelias į Festo disko paslaptis  

Mes jau pristatėme Festo diską bei šiek tiek pardėme, kokias paslaptis jame įžvelgė Claire Watson. Dabar ji sutiko mums atsakyti į keletą klausimų, smulkiau paaiškinant, kas pastūmėjo ją į disko tyrinėjimus ir padėjo jai susidaryti savo požiūrį.Jos leidimu, piešiniais pasinaudota iš jos svetainės diskoftheworld.com/index.htm

Ar galite daugiau papasakoti apie save?

Užaugau Jungtinėse valstijose, mažame miestelyje Džordžijos pelkių viduryje. Daugumą laiko praleidau žvejodama ir medžiodama, eidama į žygius bei stovyklaudama, kartu besisaugant vorų ir gyvačių. Kai nebūdavau lauke, skaičiau arba žaidžiau bridžą. Mokiausi ir gavau anglų kalbos magistro laipsnį, ypatingą dėmesį skiriant pasaulio mitologiją bei sakmes. Mano pasirinkimas buvo graikų mitologija. Tapau anglų kalbos mokytoja, tačiau netrukus palikau šią profesiją, persikeldama į Atlantą (Džordžija), kur daugelį metų dirbau redaktore, dizainere ir duomenų bazių tvarkytoja. Tapau aktyvia turnyrų bridžo žaidėja.

Kada pirmą kartą išgirdote apie Festo diską ir kodėl nusprendėte jį tirti?

Gyvendama Atlantoje, 1993 m. grįžau namo iš Šiaurės Amerikos bridžo čempionato Orlande (Florida), kur gerai sužaidžiau „Spingolde“, nacionaliniame turnyre, kuriame dalyvavo nemažai pasaulio čempionų. Norint gerai žaisti tokiu lygiu, reikia turėti talentą tam tikrų šablonų (angl., pattern) atpažinimui, nes norint laimėti bridže reikia sugebėti daryti išvadas apie derinius, kurių nematote iš to, ką matote. Analizuojant žinomus darinius, įsivaizduojama, kokias kortas gali turėti varžovai, ir žaidžiama, remiantis tomis prielaidomis.

Daedalus Maze Taip pat ėmiau labai domėtis misticizmu ir nagrinėjau senovės misterijas, siekdama daugiau sužinoti apie misticizmą senovėje. Sugrįžusi iš bridžo turnyro, nuėjau į biblioteką, kad pratęsčiau tyrinėjimus apie Didžiąją piramidę, tikėdamasi rasti kažką apie piramidę, kaip archeoastronominio reiškinį. Taip pat domėjausi egiptietiškomis mistinėmis mokyklomis bei jų religija.

Vieną dieną bibliotekoje radau knygą apie senovinius artefaktus ir misterijas, kurioje buvo didelis Festo disko atvaizdas su antrašte: „Kas sugebės perskaityti Festo diską?“ Viena disko piktogramų priminė dailidės kampainį, kuri pasirodė man pažįstama. Mačiau kažką panašaus kitame toje pačios knygos piešinyje, kuris vadinos Dedalo labirintu. Kadangi atpažinau dailidės kampainį dviejose knygos vietose, ėmiau galvoti, kad galėčiau perskaityti Festo diską, net jei, kaip knyga tvirtino, per 100 metų tai niekam nepavyko.

Pasiėmiau knygą į namus, kad pažiūrėčiau, ar galėsiu atpažinti kokius nors kitus požymius ir praleidau nemažai dienų, bandydama perskaityti diską. Sukiojau spiralę vėl ir vėl bandydama jį perskaityti, tikėdamasi, kad vienos eilės ar spiralės piktogramos suformuoja vieną ilgą sakinį. Tada naktį, kai užsimerkdavau užmigdama, pasijusdavau tarsi skrendanti spirale besisukančiu tuneliu. Užmigusi susapnuodavau, kad esu graikų karys su kardu ir skydu. Diena po dienos, naktis po nakties, sapnai palaikė mano susidomėjimą disku, o diskas palaikė mano keliones po visatą sapnuose.

Kartais sapnuodavau, kad tiriu Didžiosios piramidės vidų, vaikščiodama po jos tunelis ir lankydama jos patalpas. Galėjau paliesti milžiniškus akmenis, kurie atrodė kaip tikri. Ir ten buvau ne viena. Ten buvo kiti žmonės. Stebėjausi, kas jie gali būti ir kodėl jie visi ten kartu.

Vieną rytą, kai pabudau ir pažvelgiau į diską, pamaniau, kad atpažinau darinį, kurį vienoje disko pusėje sudarė 6-i dailidės kampainiai. Kai juoss sujungiau linijomis, išryškėjo piramidė, prieš tai nematyta diske, o dabar iš jo iškilusi virš jo. Spiralė jos fone suteikė piramidei trimatį vaizdą. Tikėjau, kad tai gali būti Didžioji piramidė, nes ji buvo mano sapnuose ir dėl jos artumo Kretai, kurioje diskas rastas.

Man atrodė (ir tebeatrodo) neįtikėtina, kad galėjau skrieti spirale besisukančiu tuneliu, kad patekčiau į Didžiąją piramidę, ir kad diske buvo piramidė, už kurios vijosi spiralė. Tad natūraliai priėmiau, kad diskas gali būti portalu į piramidę, nes būtent taip patekdavau į ten. Spėliojau, kokie dar vaizdai gali atsiskleisti diske. Pyramid at Disc

Nuo tos akimirkos lioviausi žaisti bridžą ir pradėjau savo 18 metų trunkančią kelionę atskleidžiant tuos vaizdus ir bandant suprasti, ką jie reiškia ir kodėl jie ten. Diske atpažinau kitą vaizdą – Didžiosios piramidės vidų su įėjimu piramidės apačioje į požeminę patalpą. Man atrodė, kad mano tyrinėjimai ir mano tikrovė susijungė, kad leistų man atlikti nepaprastą kelionę, kurioje turėjau kažkaip tapti Festo diske perteiktos istorijos dalimi.

Kokia jūsų išvada?

Aš tikiu, kad Festo diskas iš tikro yra visame pasaulyje žinomas Dedalo labirintas. Aš tikiu, kad jo funkcija, be gražumo, yra portalas į kitus matavimus. Festo diskas yra genijaus sukurtas keramikos meno šedevras, tokio išskirtinio menininko, kad tas genijus mums žinomas kaip Dedalas, kurio vardas tapo kūrybinio išradingumo sinonimu. Iš labiausiai neįtikėtinas išradimas yra molinis diskas, galintis perkelti į bet kurią Visatos vietą. Dedalas iš tikro vertas didžiausio išradėjo vardo.

Ar diskas buvo sukurtas kaip portalas ar jis tiesiog yra juo dėl jo puikios sandaros derinančios piktogramas, spirales, geometriją bei astronomiją? Aš jaučiu, kad Dedalas neabejotinai žinojo, ką jis/ji kuria, nes menininkas galėjo sapnuoti kurdamas diską tokius pat sapnus kaip ir aš, dešifruodama diską. Menininkas galėjo žinoti jo magiškas galias. Sapnai ir budravimas, žvaigždės ir žvaigždynai, spiralės, apskritimai ir geometrija, tai amžini, nekintantys dalykai, esantys tokiais pačiais kiekvienam, nesvarbu kada ir kur jis begyventų.

Aš manau, kad Festo diskas yra darinių atpažinimo labirintas sudarytas taip meistriškai, kad buvo žinomas kiekvienam Kretoje bei Egipte, tapęs legenda ir žinomu bėgant laikams, kaip ir Dedalo labirintas. Kiek galiu prisiminti, kad ištrūktumėte iš Dedalo labirinto, privalote išskristi, o naudodami diską kaip portalą tarp matavimų, darote tą patį. Išskrendate ir pabėgate į kažkur kitur.

Aš manau, kad kadaise buvo daugiau disko kopijų, kad kadaise jis buvo gamintas masiškai, kiek leido jų pajėgumai, ir kad bent viena kopija buvo (ir tebėra) požeminėje Didžiosios piramidės patalpoje. Aš manau, kad daug senovės Kretos Mino civilizacijos žmonių turėjo po nuosavą Festo disko kopiją, kurį buvo nesunku nešiotis, nes jis buvo pakankamai mažas, patvarus ir atsparus vandeniui, nes buvo išdegtas, o ne džiovintas saulėje. Aš manau, kad jie abi puses įspausdavo smėlyje, sukurdami galvosūkio atvaizdą ir tada kviesdami žmones jį išspręsti. Tai buvo Rubiko kubo Star Inside by Shields Viduržemio jūros bronzos amžiaus analogas, tačiau su papildoma virtualios tikrovės patirtimi keliaujant erdvėje-laike.
Taip pats skaitykite apie Hopi genties labirintus...

Sujungtos skydo piktogramos suformuoja žvaigždę diske. Kokia žvaigždė galėtų tai būti? Ar tai nėra Festo disko ryšio su kosmosu požymis?

Giliai įsitikinusi, kad Kretoje rasime visus pagrindinius 48 žvaigždynus. Sujungus skydo piktogramas linijomis, disko viduje išvysime žvaigždę, kaip kad, sujungus žvaigždes, gauname žvaigždynus. Žvaigždė diske, pentagrama septynkampio viduje, gali būti Sirijumi tarp septynių žinotų planetų. Taip yra senovės Izidės-Ozyrio misticizme. Egipto istorijoje rasime daug informacijos apie Sirijų, kas rodo jo svarbą egiptiečių gyvenime bei koncepcijose kaip, matyt, ir minojiečiams. Manoma, kad tos senosios religijos nariai savo paslaptingus ritualus atlikdavo Didžiojoje piramidėje, galbūt, jos požeminiame kambaryje ir, tikėtina, naudojant tą simbolį kaip magišką talismaną.

Ar diske gali būti ir daugiau dangaus ženklų?

Diske yra gerokai daugiau kosminių ženklų, iš kurių pažymėtinas puikiai perteiktas Argonautų žvaigždynas*). Aš tikiu, kad 48-ios unikalios disko piktogramos iš tikro yra 48-ių pagrindinių žvaigždynų simboliai, mums duoti Kretoje. O kai sujungiate visas atitinkamas piktogramas, gaunate kiekvieną Euklido Argo constalation at Phaistos disk geometrijos elementą, - užkoduotų 1300 metų iki Euklido. Gaunate skersmenį, statųjį trikampį, kūgį, bet kurios atmainos trikampį, daugiakampius, lygiagrečias linijas, Didžiosios piramidės išorinį ir vidinį atvaizdus, Argonautų žvaigždyną, spriralinį labirintą su geometrija centre, ir gaunate Sirijų tarp septynių planetų.

Ir kai sudedate abi disko puses taip, kad sutaptų linijos, turite 8-iukės skydą ir minojiečių spiralę. Visi Kretos Minų civilizacijos simboliai randami Festo diske. Vienas pagrindinių vaizdų diske atrodo esąs nuorodą į olą, nes atrodo spirale įsivejančia ola. Visada mainiau, kad tai nuoroda į šventąją olą Idos kalne, kur buvo rastos teleskopo linzės, dabar saugomos Kretos Herakliono muziejuje ir, atrodo, buvo minojiečių naudotos, kad iš Didžiosios piramidės stebėtų žvaigždes. Spiralinis vaizdas taip pat man primena spiralinį tunelį, kuriuo skriejau, kad patekčiau į tą senovės pasaulį ir kitas Visatos vietas. Vaizdas gali simbolizuoti patį diską, nes vaizduoja spiralinį labirintą (dėkui Jonui už tą pastebėjimą), kurio centre yra geometrija (trikampis spiralės centre).
[ apie labirintus šiaures Europoje žr. >>>>> ]


*) Argonautų laivas (Argo Navis) – didelis žvaigždynas pietų pusrutulyje senovėje. Jis buvo dažnai minimas senovės graikų mitologijoje. Dėl Žemės ašies precesijos nemažai jo žvaigždžių (įskaitant Kanopą Kilyje) iš Graikijos šio metu nebematomos. 1763 m. Nicolas Louis de Lacaille jį išskaidė į į Burių, Kompaso, Kilio ir Laivagalio žvaigždynus. Argonautų laivui priklausė ir dabar Siurblio užimama dangaus dalis. Beje, indai ir Naujosios Zelandijos maoriai tose žvaigždėse irgi įžvelgė „Valtį“.
Žvaigždyno vardu pavadinta fantasto Kazio Paulausko apysaka (1979).

Papildomai skaitykite:
Festo diskas
10 keistų radinių
Nežemiečių mokslas
Paslaptingi Dropa diskai
Egiptietiška Betliejaus žvaigždė
Menas matyti tolimą praeitį
Slaptieji planetos valdytojai
Festo disko paslapties beieškant
Matematika Egipte: Rindo papirusas ir kt.
Svedenborgas. Pokalbiai su angelais
Keistai pažįstama, Deja vu
E. Blavatskaja. Skaičius septyni
Nežemiški roko muzikos ryšiai
Galvos chirurgija senovėje
Heisenbergo mistinė patirtis
Jie degino eretikus, ar ne?
Paranoja skverbiasi giliai
Tolimojo poveikio reiškinys
Paleovizitai: idėjos istorija
Malūnsparnio hieroglifas
Ką rodo laiko rodyklė?
Piramidžių mistika
Rupertas Šeldreikas
Voiničiaus rankraštis
Indijos kolonos

 

Parengė Cpt.Astera's Advisor

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklis