Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Kas gali būti - tas yra!  Įvairios trumpos žinutės  

„Saliut-6“ kosmonautai ir objektai

Kovalionoko eskizas
Apskritimuose įrašyta po „ryškios auksinės liepsnos“, o apačioje abiejose pusėse „balti dūmai“, o viduryje „sfera“
Vladimiras Kovalionokas (g. 1942 m.), orbitinėje stotyje „Saliut-6“ praleidęs 217 paras, 1981 m. gegužės 5 d., ką tik atlikęs mankštos pratimus, nustebęs tiesiai prieš save per iliuminatorių pamatė piršto dydžio objektą. Jis pašaukė kolegą Viktorą Savinychą, kuris nuėjo paimti fotoaparato. Bet tuo metu objektas sprogo; sprogimas atrodė puikiai, buvo aukso spalvos. O po sekundės ar dviejų įvyko antrasis sprogimas, palikdamas dūmų kamuolius. Jis pasidalijo į du susijungusius sferinius aukso spalvos gabalus – tarsi hantelis. Apie tai nedelsdamas pranešė Žemei. Gaila, kad objekto nufotografuoti nepavyko.

Tuo metu stotis buvo virš Pietų Afrikos skriedama link Indijos vandenyno. Kosmose sunku nustatyti atstumus – kartais mažas daiktas gali atrodyti dideliu ir atvirkščiai. Laivas tuo metu kirto terminatorių, skiriantį naktį ir dieną, - ir kai vėl grįžo į Žemės šešėlį, tų objektų daugiau nematė.

Apie tai daug rašė spauda, tačiau daugiausia tai buvo kritikuojantys straipsniai. „Mistika tai būti negalėjo, kai du žmonės stebėjo tą reiškinį“, - sakė kosmonautas. Grįžęs į Žemę, jis sužinojo, kad tądien buvo užregistruotas didelis radiacinis „išmetimas“.

Apie tą nutikimą NSO tarptautinėje konferencijoje 2002 m. pranešė M. Hasemanas. Jis taip pat rodė videojuostą su mažomis šviesomis sklandančiomis virš „Mir“ stoties 1997-ais.

„Gemini IV“ skrydžio metu James McDivit'as pranešė, kad kažką mato orbitoje. Valdymo centre ignoravo jo žodžius, tačiau jis padarė nuotrauką.

Įdomu ir tai, kad skelbiama, kad kažkur tarp gegužės 14 ir 18 d. V. Kovaliunokas ir V. Savinychas tariamai turėjo kontaktą su nežinomos kilmės objektu. Pats įvykus sukiai tikėtinas, tačiau jį trumpai pateiksime.
Gegužės 14-ą jie maždaug už 1 km pastebėjo apvalainą objektą, maždaug pusės „Saliut“ dydžio (apie ū m). Jie jė filmavo apie 45 min. Kitą dieną jis priartėjo iki 100 m.; jis turėjo 24 „langus“ per 3 eiles. Nesimatė jokių papildomų išsikišimų (kaip kad saulės baterijų). Viduje kosmonautai įžiūrėjo 3 humanoidus su šalmais, kurie atrodė draugiški. Jie paprašė Žemės leidimo vizualiam ir fiziniam kontaktui. Pirmasis buvo leistas. Abi pusės pasikeitė gestais. Tada Kovaliunokas pabandė šviesos signalais rusų kalba, o po to anglų su jais bendrauti – bet būtybės jo nesuprato. Trečią dieną būtybės pasirodė savo laivo išorėje. Kosmonautai paprašė leidimo išeiti į kosmosą, tačiau negavo. Kitą dieną svetimas laivas dingo.
1981 m. birželio 18 d. „Gosplan” sušaukė neeilinį susirinkimą, kuriame dalyvavo valdžios atstovai, kariškiai ir ufologai. Dalyvavo ir kosmonautas G. Beregovojus („Sojuz 3“), buvęs jo moderatoiumi. V. Kovaliunokas ir V. Savinychas parodė minėtą videoįrašą.
Tik keista, kad šis (kuris atrodytų toks svarbus) įvykis patraukė tiek mažai žiniasklaidos dėmesio – kas ir kelia kai kurį įtarimą.

Taip pat skaitykite  NSO tyrinėjimai Rusijoje bei Stalinas ir NSO

NSO Lietuvos Seime

1999 metų pabaigoje "Discovery" kanalas rodė filmą (koks pavadinimas neprisimenu) apie NSO ir kitus paslaptingus reiškinius. Viename stulbinančiame epizode buvo rodomas Lietuvos Seimo pastatas 1991 sausio įvykių dienomis, tai - SSSR karinės žvalgybos filmuota medžiaga (nakties metu, su specialia kamera), kurioje matosi nepaaiškinamas didžiulis šviesos gūsnis, plūdūriuojantis virš parlamento stogo. Kitame epizode - tuometines milicijos videojuostoje užfiksuotas NSO (ar bent panašus į tai) švystelėjęs netoli televizijosbokšto.

Gal yra daugiau mačiusių minėtą filmą šiuo, ar kitu kanalu? Būsime dėkingi už bet kokią įmanomą informaciją. Rašykite, san-taka@elnet.lt arba pasidalinkite liudijimų puslapyje...

UFO over Lithuanian parliament

Vaikystės prisiminimai

Rombo formos NSO yra reti.
Bet štai Baisogalos vaikų dailės mokyklos pedagogės I.G. pasakojimas:

Kartą vaikystėje teko matyti neįprastą vaizdą. Gan dideliu greičiu uždengdamas Mėnulio pilnatį dangumi be garso praslinko rombo formos objektas su mirgančiomis švieselėmis. Dar prisimenu, kad rombo paviršius buvo suskirstytas skersinėmis ir išilginėmis linijomis. Daugiau tokiš dalykų neregėjau, o šį saugau lyg vaikystės atsiminimą.

Sveiki atvykę į Žemę!

1996-ųjų birželio 3 d. 79 m. moteris Gruzijos kalnuose kelio viduryje rado vaiko „būtybės“ kūną. Jis atrodė sergąs, tad ji paėmė į namus ir slaugė. Po 3 savaičių ji pasijuto blogai ir gydytojas pasakė, kad jai, tikriausiai, vėžys. Ji pasiskundė, kad turi vykti į namus, kur turi „būtybę“, kurią reikia slaugyti. Moteris vis tiek buvo paguldyta į ligoninę 6 savaitėms. Kai valdžios atstovai vis tiek nuvyko į jos namus, būtybė buvo mirusi.

Jonathan Reed tvirtina pagavęs būtybę vėliau pavadintą „Freddie“ Vašingtono valstijoje 1996-ais.

Skaitykite apie filmą, kurį paskatino Kyštymo nykštuko palaikai  -->>>>>

Radinys

1931-ais netoli Džiasperio (Jasper) retai gyvenamoje Rytų Teneso (Tennessee) rajone (netoli Čatanuga, Chattanooga) vietinis savaitraštis pranešė, kad fermeriai rado tai, kas jiems pasirodė kaip miško tankmėje avariją patyrusi transporto priemonė. Ją rado Mike Caliness valdose už mylios nuo artimiausio kelio. Netoli avarijos vietos buvo tai, kas fermeriams atrodė kaip kiaulių „išnaros“. Tačiau vienas fermerių (berods, Brown) prasitarė, kad jis nemano, kad tai buvo kiaulės, nes „jų kojos atrodė kitaip“.

Bet kuriuo atveju, vietinis teisėjas apžiūrėjo įvykio vietą ir pasiuntė telegramą JAV senatoriui (nuo Tenaso), nes kažkas šiame reikale jam pasirodė neįprasta.

Kitądien atvyko keletas JAV karininkų iš Ft.Bragg'o, apžiūrėjo vietovę, pas vietinius pasamdė šaldytuvą (mašiną) ir surinko visus kūnus bei kaulus. Jau kitą dieną kariuomenė išsivežę tą „transporto priemonę“.

Taip pat skaitykite:
Įvairios trumpos žinutės, 4
Glozelio požemis
Ateivių medikai
Mokslo naujienos

Keisti radiniai Bulgarijoje

Paslaptinga kaukolė ir metalo fragmentas 2001 m. gegužės 21 d. rasti Bulgarijos Rhodopes kalnų grandinėje. Jos nuotrauka yra paskelbta naujienų žurnale BTA 2002 m. sausio 31 d. Jie pasėjo paniką tarp mokslininkų ir pagyvino NSO šalininkų pasisakymus.

Kaukolės dydis kaip vaiko, joje yra 6 angos, bet nė viena jų yra burnos. Kaukolė sveria 250 g ir jos kaulai smulkūs, mažesni nei vidutinio Homo sapiens.

Kaukolę rado 38 m. amžiaus Plovdivo (vidutinio dydžio miestas 150 km į pietryčius nuo Sofijos) gyventojas, panorėjęs likti nežinomu. Jis sakosi radinį rodęs tik mokslininkams ir žinomiems paranormalių reiškinių tyrėjams. Jis rastas po sapno, kuriame 5 ateiviai vilkėję vientiso audinio geltonomis uniformomis, parodė jam vietą Rodop kalne prie Bulgarijos ir Graikijos sienos ir paliepė ten kasti. Radinys gali ir iškeliauti iš Bulgarijos, nes radėjas paprašė nemažos pinigų sumos už jį.

Bet archeologė Katia Malamet neigia Turkijos laikraštyje "Milliyet" pasirodžiusį straipsnį ir sako niekada tokio daikto nemačiusi. Antropologas prof. Jordanas Jordanovas įsitikinęs, kad kaukolė nepanaši į žmogaus kaukolę 30 mln. metų laikotarpyje. Psichiatras Koubratas Tomovas mano, kad toji būtybė turėtų būti iš Atlantidos gyventojų sutvėrimas skirtas jiems tarnauti. Tai nesėkmingas mokslinis bandymas.

Daugiau paaiškėti gali padarius DNR tyrimus ir nustačius jos amžių.

Taip pat skaitykite:
Ar tai hibridas? Meksikoje rasta ateivio kaukolė?

Slėpiningoji ola Prancūzijoje

John ir Sara Howard 1999 m. vasarą iš Anglijos atvyko į Dordogne slėnį norėdami nusipirkti namą mažai gyvename rajone. Netoli Cadouin miesto jie rado akmeninį malūną su 10 akrų žemės, tvenkiniu ir ežeru. Tai netoli vietos, į kur plūsta piligrimai pažiūrėti Turino drobulės išlaikiusios, kaip sakoma, Jėzaus veidą.

2000 m. spalį jie gavo Prancūzijos Kultūros ministro laišką, kad jie yra savininkai žemės, kurioje yra paleolito laikų ola su neįprastais sienų piešiniais ir skeletais, datuojamais 25-30 tūkst. metų. Be tam laikmečiui įprastų gyvūnų - stumbro, žirgų, mamutų piešinių buvo paukščių ir nėščių moterų figūros. Yra ir moteriškų genitalijų vaizdų. Savotiška paleolito laikų pornografijos galerija.

Olą 2000 m. rugsėjo 30 d. atrado speleologas Marc Delluc, pastebėjęs akmeniu užverstą įėjimą į olą. Jis jį pašalino ir rizikuodamas įlindo. Ola didelė - iki 12 m aukščio ir yra apie po maždaug pusė ant mylios sritimi. Pavadinta Grotte de Cussac. Priminsime, kad Dordogne slėnyje yra ir garsioji Lascaux ola.

Šis grotas gali būti paleolito laikų Motinos Žemės tikėjimo, ikiromėniško Sibelės kulto pirmtako, šventykla. Panašių vietų yra abiejose Amerikose - į šiaurę nuo Meksiko El Arbolillo ir Zacatenco ir prieš inkus datuojamų Huaco Toledo griuvėsiai (netoli Cajamarquilla, į šiaurė nuo Limos, Peru).

Pagal „Chicago Tribune“, 2002 sausio 29 d. straipsnį „Two bedrooms, 10 acres, one poleolithic-era cave“

Laikas prisiminti puslapius apie „požemių misterijas“:
NSO kilmė iš Žemės požemių
Paslaptingosios ertmės
Tuneliai po Andais
Dropa skrituliai (Kinijoje)

Prie Naska nusileidęs diskas

1972 m. vasario 3 d. Puquilo, mieste dykumoje, apie 500 km įį pietus nuo Limos, Tito Rojas ir Adolfo Penafiel, maisto parduotuvės savininkai, pakrovė sunkvežimį ir patrakė į Nazca (apie 50 km į šiaurę). Kirsdami į pietus nuo Nazca esančią Carbonera pampą, radijas pradėjo "blaškytis' ir nutilo. Netrukus pradėjo gęsti ir sunkvežimio variklis. Tito pakėlė kapotą ir patikrino akumuliatorių. Jis kibirkščiavo - problema buvo ne čia. Tuo metu Adolfo pažvelgė į pakrantės gūbrius ir pašaukė Tito, pamanęs, kad pampoje yra automobilis. Abu nustebę žvelgė į metalinius atspindžius nuo kažkokio daikto. esančio tarp kopų. Jie nusprendė prieiti arčiau, ir pamatė, kad saulė atsispindi nuo didelio disko sidabrinės spalvos lygaus paviršiaus. Jis stovėjo ant trijų atramų, nebuvo jokių šviesų, langų ar angų. Vėliau jie nurodė diską buvus apie 15 m pločio ir 4 m. aukščio. Šalia kuitėsi orlaivio narys - kaip vidutinio ūgio žmogus žaliais drabužiais po skaidriu skafandru. Jiedu pradėjo bėgti link jo, bet šis juos pastebėjęs baigė darbą ir pasišalino. "Lėkštė" beveik vertikaliai pakilo į orą su spiegiančiu metaliniu ūžesiu. Jiedu grįžo prie sunkvežimio ir šis užsivedė. Radijas vėl veikė.

Pastaba: Naska sritis garsi savo iš oro tematomomis linijomis.

Literatūra:

  1. Robert Charroux. The mysteries of the Andes, 1977
  2. Reparaz. Guide to Peru, 1974

Papildomi Andų tematikos puslapiai:
Andų kalnų dvasios
Kas yra Kogi gentis?
Tuneliai po Andais
Baltojo dievo pasirodymas

Vienu įtarimu mažiau?

2002 m. vasario 3 d. pranešta, kad vakarų Panamoje, po daugiau kaip mėnesio kasinėjimų tankiose džiunglėse, rastos liekanos JAV lėktuvo, dingusio 2 pasaulinio karo metu. Jos rastos 108 km į vakarus nuo Panamos El Valle de Anton miškuose.

Dviejų variklių C-47 transporto lėktuvas 1941 m. birželio 8 d. skrido iš Rio Hato karinės bazės šalia El Valle de Anton į Karibų Colon miestą su trimis kareiviais ir dingo be pėdsakų. Tuzinas paieškos operacijų buvo bevaisės.

Įdomu, ar šių dienų JAV Oro pajėgos sugebės rasti avarijos priežastį?

Iš „News Tribune“, 2002 m. vasario 4 d. M.Duluth. „Missing WWII plane discovered“.

Žemė nebedomina ateivių?

Retėjantys pranešimai apie NSO priverčia uždaryti seniausią Anglijos NSO registracijų biurą BFSB (British Flying Saucer Bureau). Ji 1962-ais įėjo į BUFORA (British UFO Research Association) – kartu su LUFORA ir dar kitomis 6-is grupėmis.. Kadaise 1500 narių visame pasaulyje turėjusi grupė per savaitę gaudavo apie 30 pranešimų į savaitę. Dabar jų nepaprastai sumažėjo. 70 m. amžiaus Denis Plunkett, 1953-iais įsteigęs BFSB biurą kartu su savo velioniu tėvu Edgaru (mirusiu 1993-iais), ir toliau domisi NSO, tačiau dabar yra didelės sausros pačiame vidurys. O juk negalima amžinai vartalioti seną informaciją. Edgaras bando aiškinti, kad ateiviai jau ištyrė žemę ir ji jų daugiau nedomina. Dar didesnę grėsmę kelia kiber-erdvę, kai užuot tyrinėję senas skaidres, besidomintys NSO gali žiūrinėti nuotraukas išsidrėbę krėsle (Beje, BFSB neturėjo puslapio Internete).
Skaitykite: www.bufora.org.uk


Tibeto vienuolynai

Moteris, kuri sakosi atkeliavusi iš Veneros, Omnec Onec, perdavusi daug žinių čanelingo (channeling) būdų, mini, kad Tibete egzistuoja slaptas vienuolynas, kuriame atstovai iš kitų planetų adaptuojasi gyvenimui Žemėje, - prisiderina prie gravitacijos, visų Žemės vibracijų, mokosi valgyti maistą ir naudotis fiziniu kūnu.

„Saulės Centro“ įkūrėja ir vadovė Aluna Joy Yaxk'in tvirtina, kad Kogi gentis vis dėl to turi ir šnekamają kalbą. Ji ir Louis Meija jau 5 metai laiko save Kogi pasekėjais ir ketina surengti Kogi vyresniųjų apsilankymą Jungtinėse Valstijose.
Skaitykite daugiau apie Kogi gentį.

Bobas Balardas Juodojoje jūroje ieško Nojaus arkos

Amerikiečiai Viljamas Ryanas ir Volteris Pitmanas tyrė Juodąją jūra ir jos pakrančių nuosėdines uolienas. Jie iškėlę hipotezę, kad Nojaus laikais Biblijoje aprašytas Tvanas galėjo kilti sugriuvus natūraliai užtvarai (toje vietoje, kur dabar Bosforo sąsiauris) skyrusiai Marmuro jūrą nuo Juodosios jūros, kuri tais laikais buvo atskiras izoliuotas ežeras. Plūstantis Viduržemio jūros vanduo užliejo Juodosios jūros pakrantės kaimus ir miestus. Jiedu pabandė rasti hipotezės įrodymų, tačiau jiems tai nepavyko.

Dabar toji hipotezė sudomino garsųjį Bobą Balardas - tą patį, kuris atrado „Titaniko“ liekanas ir padarė kitų garsių atradimų. Bobas nusprendė paieškas pradėti pietiniame Juodosios jūros krante. Prie pat sąsiaurio plūstantis vanduo galėjo nuplauti visus kranto darinius, o pietinę dalį saugojo nemažas Sinopo iškyšulys. Kilometras po kilometro specialiu echozondu tiriant jūros dugną 168 m gylyje buvo surastas apsemtas paplūdimys. Taip pat buvo ištraukta daug kriauklelių tų moliuskų, kurie galėjo gyventi tik gėlame vandenyje. Tų kriauklelių amžius yra apie 7200-7500 metų. Šią vasarą Bobas tikisi vėl tirti Juodosios jūros dugną tikėdamasis rasti čia gyvenusių žmonių pėdsakų: akmeninių namų liekanų, keramikos, o gal ... ir patį Nojaus laivą.

Skaitykite Nojaus laivo paieškos
Gal senovės žmonės lankėsi Mėnulyje?
Utsure Bune: liudijimas apie NSO Japonijoje)
NSO prigimtis moksliškai
Jis žuvo iki Gagarino...
Svedenborgo nežemiečiai

 
          Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 

Jūsų žinutė:

           

 

O čia yra lankytojų žinutės

Tomas 2009 m. liepos 5 d., sekmadienis, 20:31:53
o man atrodo kad as Raganius... jai jau toks testas yra noreciau ir as ji isbandyt.

Skirmantė 2000 m. rugpjūčio 22 d., antradienis, 11:31:53
man atrodo, kad aš esu ragana. Gal kas turi kokį testą, kur galėčiau įsitikinti ar tai tiesa? iš anksto dėkoju.
 

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis