Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Kai kurios Rytų kraštų antgamtinės būtybės  

Kinijos mitologijoje gausu vaiduoklių, dvasių ir kitų antgamtiškų būtybių.
Papildomai skaitykite Kinų Hun ir po, siela ir gyvybės syvai

Jums niekad nereiks daugiau valyti namų, jei juose įsikūrė kinų naminukas. Šios būtybės mėgsta šluostyti, valyti, šveisti ir dirbti kitus namų darbus. Naktį žmonėms sumigus jie patyliukais apeina kaimynus ir išsirenka šeimas, su kuriomis nori gyventi. Galite juos privilioti degindami kvapniuosius mišinius ar palikdami cinamono, vyšnių, persikų, apelsinų ar baltųjų lelijų. Ir pasistengti, kad puodai ir keptuvės būtų švarūs, nes juose naminukai mėgsta pailsėti.

Kinų fėjos garsios savo atsidėkojimais. Viena sena legenda pasakoja apie berniuką, kuris išgelbėjo ir slaugė sužeistą paukštį, kuris iš tikro buvo fėja. Kai šis jau galėjo skristi, berniukui davė moliūgo sėklą. Berniukas nustebo gavęs tokią keistą dovaną, bet sėklą pasodino. Kai moliūgo vaisius užaugo, jį perpjovęs berniukas viduje rado šimtus aukso monetų. Būk švelnus gyvūnams, nes jais gali būti pasivertę fėjos.

Kinų fėjos mėgsta įsikurti tokiose vietose, iš kurių gali nevaržomai išskristi. Norėdami, kad jos apsigyventų, visad laikykite atvirus kambarius. Jei juose yra daug aštrių kampų, stulpų ar uždangalų, joms kelias užkirstas. Tačiau galite ištaisyti tuos trūkumus pakabinę mažus veidrodžius šalia trikdančių vietų. Jie kaip magiškos durys.

Giedrą dieną kinų fėjų paieškokite prie kalnų viršūnių. Per pilnatį mėnesienoje pabandykite rasti Kuang-han Kung, Begalinio šalčio, rūmų šešėlių. Keliai į juos išgrįsti mirguliuojančiais brangakmeniais ir sidabru, o rūmai išpuošti auksu ir agatais.

Ir apie vaiduoklius. Tradiciškai, vaiduokliu (gui) laikoma mirusiojo dvasia; jie paprastai nedraugiški ir išprovokuoti gali pridaryti žalos gyviesiems. Nemažai kinų tikėjimų apie vaiduoklius yra perimta iš gretimų kraštų, ypač Japonijos ir Korėjos; be to jis glaudžiai susijęs su protėvių kultu. Daug kas perėjo į budizmą, suformuodami savitą kinų budizmo tikėjimą antgamtiniais dalykais.

Kinijoje laikoma, kad galima susisiekti su mirusiųjų giminaičių dvasiomis per tarpininką (mun mai poh, „klausk ryžių moterį“ - mediumą) Maistas ant kapo ir jos gali padėti, jei buvo gerbiamos ir pamalonintos dovanomis. Mediumui reikia iš savo namų atnešti dubenėlį ryžių, padedančių dvasiai identifikuoti šeimą. Kasmet Kinijoje ir aplinkinėse šalyse, kur yra kinų diasporos, 7-o mėnulio mėnesio 15-ą naktį rengiama „Alkanų dvasių šventė“, skirta dvasių pagerbimui ir mirusiųjų prisiminimui (taip pat žr. apie Klaidžiojančių sielų šventę). Tąnakt dvasios palieka požemį ir klajoja tarp gyvųjų. Šeimos joms paruošia maisto ir kitų dovanų, kurias padeda mirusiesiems artimiesiems skirtoje koplytėlėje. Deginami kvepalai ir popieriniai pinigai, atliekamos kitos apeigos.

16 a. yra du pažymėtini romanai: „Fengšen Bang“ (Dievų sukūrimas), įtraukiantis nemažai mitologijos elementų, ir „Kelionė į vakarus“ (Xi You Dži), apie vienuolį, keliavusį susigražinti budistinių rankraščių, kurioje jam neretai trukdė ir antgamtinės būtybės. 17 a. pabaigos „Liaozhai Zhiyi“ (Keistos istorijos iš kinų kabineto) yra beveik 500 pasakojimų rinkinys, kurių dauguma yra apie antgamtinius dalykus. Šiais laikais kinų kultūroje populiarūs filmai apie vaiduoklius, pvz., Honkongo romantinė komedija „Kinų pasakojimas apie vaiduoklius“ (1987) remiasi minėta „Liaozhai Zhiyi“.

Šiek tiek apie vampyrus

Kinijoje vampyrai vadinami kuei. Hun (yang energija) po mirties nedelsiant palieka kūną, o po (yin) lieka čia, ypač jei mirusysis neužbaigė darbų. Po gali atgaivinti negyvą kūną. Tokios būtybės vadinamos čiang-shi, kuriems jėgą suteikia Saulės ir Mėnulio šviesa, iš kurios ima yang energiją.

Kinų vampyrams priklauso ir klasikinis Nosferatu su ilgomis žnyplėmis ir ugnimi žėrinčiomis akimis. Jis gali skraidydami nepavirsdami kai šikšnosparniu. Kinų vampyrams būdingi ilgi pirštai ir iltys, žali plaukai ir samanos ant kūno. Vienas ankstyviausių pasakojimų apie juos yra 1761 m., kuriame vampyrė netoji Beidžingo užpuldinėjo neatidžius keliautojus sankryžoje, kurioje ji buvo pasikorusi.

Malaizijoje yra dvi vampyrų rūšys: lang suyar (nuostabaus grožio moterys suskrendančios į medžius) - su plaukais iki kulnų, žalia suknele ir ilgais nagais (geria vaikų kraują per skylutę kakle prie nugaros) bei pontianek, kuri papildo pirmąją. Pagal tai 1956 m. sukurtas filmas "Pontianak" (Honkongas).

Kuei

Vampyrų atsiradimas Japonijoje

Iki 4-o dešimtm. japonų literatūroje nebuvo vampyrų. 1930 m. pasirodo Edogawa Ranpo1) „Vampyras“ (1930), Konosuke Hinatsu2) esė „Apie vampyrų pasakojimus“ (1931) ir Masayuki Jo trumpas apsakymas „Vampyras“ (1930). Tai buvo šiuolaikinių pasakojimų apie kyuuketsuki, kraujo siurbikus, pradžia.

Kikuchi Hideyuki3) ciklo apie vampyrus „Vampyrų medžiotojas Di“ (1983) veiksmas vyksta tolimoje ateityje po branduolinio karo. Žmonija degenaravusi ir ją puola vampyrai bei kitos antgamtiškos būtybės. Norėdama apsisaugoti, žmonija įkūrė daugelį medžiotojų grupių, aukščiausią rangą turi vampyrų medžiotojai. Medžiotojas Di yra paslaptingas, romantiškas veikėjas. Knyga įkvėpė daugeliui pamėgdžiojimų, animaciniams filmų, Yoshitaka Amano4) meno darbų.

Parengė Cpt.Astera's Advisor


Trumpos biografijos

1) Edogava Ranpo (1894-1965) – japonų rašytojo ir kritiko Tarōo Hirai pseudonimas. Smarkiai prisidėjo prie japonų mistinės ir detektyvinės literatūros vystymosi. Buvo didelis E. Po garbėjas. Daugelio jų kūrinių veikia detektyvas Kogoro Aketi. Vampyrų medžiotojas Di

2) Konosuke Hinatsu (1890-1971) - japonų poeto Kunito Higuchi pseudonimas, žinomas romantiniais eilėraščiais. Jo specializacija buvo poezijos vertimai iš anglų kalbos.

3) Chideuki Kikuti (g. 1949 m.) - japonų rašytojas, žinomas siaubo romanais. Žinomiausi kūriniai: „Vampyrų medžiotojas Di“ (1983), „Tamsusis keršytojas“ (1988), „Nusidėjęs miestas“ (nuo 1985 m.). Jo „Poezijos istorija Meidži ir Taišo laikotarpiais“ (1929) buvo pirmoji mokslinė šiuolaikinės poezijos istorija.

4) Jositaka Amano (g. 1952 m.) - japonų dailininkas, iliustratorius, žinomas iliustracijomis „Vampyrų medžiotojui Di“ bei personažais video žaidimui „Final Fantasy“. Išgarsėjo iliustracijoms fantastikos kūriniams. Taip pat kūrė kostiumus kabuki teatrui.

Papildomai skaitykite:
Pasaulio širdis
Kinijos piramidės
Imperatorius Huang Di
Klaidžiojančių sielų šventė
Apie vampyrus ir kitas paklydusias sielas
Kinų literatūra po Kultūrinės revoliucijos
Iki Konfucijaus: kinų priešistorė
Kinų filosofija: Konfucijus
Hun ir po, siela ir gyvybės syvai
Guilin: jungtis iš amžių glūdumos
Nesė ir kiti: hipotezės ir realybė
Kinų skraidantys vežimai
Paslaptingi Dropa diskai
Kinijos filosofijos priešistorė
Ženklų paslaptys laukuose
Išmanusis ginklas japoniškai
Nan Madolis - apleistas paslapčių miestas
Gyvenimas 2021 metais
Kodėl palėpėje bilda?
Vilkolakiai Viduramžiais
Doppelganger efektas
Helovyno istorija
Jie tebegyvena!?
Druidiški pasivertimai
Budizmas Kinijoje
Oro grobuonys

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis