Global Lithuanian Net: san-taka station: |
K. Ciolkovskis. Planetos apgyvendintos gyvų būtybių
Žinutėje Planetos apgyvendintos gyvų būtybių (parašytoje 1933 m. rugsėjo 5 d.) K. Ciolkovskis mano, kad kitokios būtybės dalyvauja mūsų gyvenime, ką liudija daugybė keistų faktų. Tos būtybės tariamai mažiau tankios už mus, nes kilusios ne tokioj tankioje Visatos būsenoje. O nuodugniau prie šios temos grįžta kitoje žinutėje Kosminė filosofija: Yra reiškinių, kuriuos galima paaiškinti tik kitokių būtybių įsikišimu. Pvz., protingas ir saikingas kreipimasis į aukštesniąsias jėgas kažkieno išpildomas, ypač jei prašantysis gavo jų palankumą ir tikrai jam reikia pagalvos. Mūsų požiūriu tai jei ir ne visai aišku, tačiau galima. Toliau jis atmeta mirusiųjų sielų veikimą tame, o kitose žinutėse ir Dievo dalyvavimą. Čia ir paskelbsime Planetos apgyvendintos gyvų būtybių tekstą. Jame tarsi ginčijamasi su netikinčiais nežemiečių egzistavimu, parodomas materijos ir gamtos dėsnių visuotinumas, paaiškinama, kodėl iki šiol nesusitikome su svetimu protu ir kodėl nepajėgūs suprasti jų signalų. Daug išsilavinusių ir visuotinai žinomų žmonių netiki gyvūnais [kitose] planetose, nes jų niekas nematė ir jos niekaip apie save nepasireiškė. Kaip kad europiečiai ilgą laiką manė, kad Amerikos ir jos žmonių nėra. Mes norime įrodyti priešinga: visiškai neįmanoma abejoti nesuskaičiuojamo planetų [kiekio] apgyvendinimą. Yra neabejotinų žinių, nors jų dabar ir negalima patikrinti. Pvz., teoriškai žinoma saulių paviršiaus sudėtis. Tačiau jokio jų trupinio rankose nelaikėme. Daug žinoma apie dangaus kūnus: pvz., jų dydžius, atstumus, tankius. Tačiau viso to niekas betarpiškai nematavo; ir tų žinių patikrinimas įmanomas tik teoriškai. Niekas neregėjo atomų, tačiau jie neabejotinai yra. Tokiu pat būdu yra ir solidūs pagrindai pilnam įsitikinimui dėl begalinių dangaus gyventojų egzistavimo, Kokie gi tie pagrindimai? Išvardinsime juos:
Iš čia matyti, kad skirtingų saulių planetos viena nuo kitos skiriasi ne kokybiškai, o tik kiekybiškai. Jos turi skirtingus
dydžius, skirtingus sunkumus [svorio jėgą], skirtingo gylio vandenynus, skirtingo aukščio atmosferą; jų skirtinga vidutinė
temperatūra, skirtinga parų trukmė, skirtingas metų laikų pobūdis ir pan. O yra ir planetų, nepaprastai panašių į Žemę.
Prie kiekvienos saulės apie dešimtis didelių planetų ir tūkstančiai mažų. Nors viena iš didžiųjų artima Žemei: temperatūra, tūriu, traukos jėga, vandeniu, oru ir pan. Na ir kaip galima jose neigti organinę gyvybę? Žinomoje Visatoje galima suskaičiuoti milijonus milijardų saulių. Tad turime tiek pat su Žeme panašių planetų. Neįtikėtina jose neigti gyvybę. Jei ji užgimė Žemėje, tai kodėl jai neatsirasti į Žemę panašiose planetose? Jų turėtų būti mažiau nei saulių, tačiau vis tik jų privalo būti. Galima neigti gyvybę 50%, 70%, 90% visų tų planetų, tačiau ne visose tai visiškai neįmanoma! Be to, argi sąlygų skirtingumas panaikina gyvybės galimybę? Ir mūsų planetoje [yra]: skirtinga temperatūra, skirtinga aplinka (vanduo, oras, dirva) ir kitos besiskiriančios sąlygos. Tačiau kur žemėje nėra augalų ir gyvūnų? Net poliariniuose snieguose, [kalnų] viršūnėse ir [vandenynų] gelmėse juos galima rasti. Šviesos nebuvimas, šaltis, karštis niekas nesutrukdo organizmų vystymuisi Žemėje. Tad kiekviena saulė turi ne vieną apgyvendintą planetą, o, tikėtina, ir kelias. Daug reiškia ir techninė humanoidinių būtybių jėga. Jos dėka žmogus Žemėje gali įsirengti komfortišką gyvenimą ir poliuse, ir dykumose, ir kalnuose, ir po vandeniu, ir po žeme, ir eteryje, ir kur tik nori. Ypač tai teisinga mūsų galingiesiems palikuonims. Kuo pagrįstas protingų būtybių planetose neigimas? Išvardinsime tuos pagrindimus:
*) Bartomalėjaus naktis (Massacre de la Saint-Barthelemy) - 1572 m. naktį prieš šv. Baltramiejaus dieną (rugpjūčio 23-24 d.) įvykusios hugenotų skerdynės. Jas surengė karaliaus Karolio IX motina Kotryna Mediči, po to po to, kai 1572 m. rugpjūčio 21 d. nepavyko pasikėsinimas į hugenotų lyderį kalvinistą Gaspard de Coligny. Per šią naktį ir kitas dienas Paryžiuje buvo nužudyta nuo 3-10 tūkst. žmonių. Iki spalio mėnesio panašios hugenotų žudynės vyko ir kituose Prancūzijos miestuose: Tulūzoje, Bordo, Lione, Orleane ir kt. Papildomai skaitykite:
|