Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Neįminta Kalifornijos mįslė  

Nederlingose dulkėtose kalvose į rytus nuo San Francisko randamos negrabios akmenų tvoros, nibėgančias per žolėtas kalvų viršūnes - maždaug metro aukščio ir metro pločio pastatytos nuo 10 m iki pusės mylios ilgio fragmentais. Vienos jų atrodo kaip netvarkingos arbūzo dydžio akmenų krūvos, kitos sutvirtintos sausu kalkių užpildu retkarčiais panaudojant iki 1 tonos sveriančius rieduolius. Dauguma šių darinių susmego giliai į žemę ir apaugo storu kerpių sluoksniu. Jos atrodo yra ganėtinai senos.

Neaiški jų paskirtis. Mažas aukštis neleidžia joms būti kariniais įtvirtinimais. Tarpai jose paneigia buvus gyvulių aptvarais. Jų randama nuo Berklio šiaurėje iki Milpitos (netoli Silicio slėnio) pietuose. Kelių akmens ratų buvimas netoli jų leido šiuos darinius apšaukti sąsaja su saulėgrąža. Dar 1904 m. "San Francisco Chronicle" žurnalistas spėliojo: "Gal mylių ilgio užtvaros neturinčios jokios šiuolaikinės paskirties yra toltekų ar Atlantidos civilizacijų liekanos?"

Stone wall in close.

Šiose žemėse gyveno Ohlome indėnai. 1797-ais netoli Fremont pranciškonai pradėjo San Josė misiją. Tad viena teorija tvirtina, kad tvoras statė indėnų vergai, - galbūš, kad pajustų krikščioniško darbo etiką savo pagoniškose sielose. Tačiau nėra jokių tai liudinančių įrašų.

Ohlane indėnai buvo medžiotojai, kuriems nebuvo būdinga tampyti akmenis (Malcom Margolin. The Ohone Way, 1978), o ir nėra jokių etnografinių duomenų apie tokią jų veiklą. Tad šį šimtmetį vietiniai laikraščiai iškėlė daug įvairių versijų - kartais tiesiog fantastiškų.

1916 m. "Oakland Tribune" straipsnyje "Ar Oaklandas buvo senovės mūšių arena?" piešia neardentaliečius besisvaidančius akmenimis. O 1904 m. John Fryer (Berkli rytų kalbų profesorius!) "praneša: "Tai neabejotinai mongolų darbas... kinams įprasta visur statyti sienas".

Ir nekeista, kad Azijos versija turi šiokį tokį pagrindą. 1761-ais prancūzų sinologas Deguignes grįžo į Vakarus su liudijimu apie 5 a. kinų budistų kelionę į Fusang šalį. Pagal tos kelionės aprašą labiausiai tikėtina, kad Fusang buvo šių dienų Meksika (bet galėjo būti ir Kalifornija, ypač kai lingvistai rado kalbinių panašumų tarp Kalifornijos indėnų ir Sibiro tautų<-- FT 133:12 -->).

Mažiau tikėtina, kad šias užtvaras pastatė kinų darbininkai Kalifiornijos "Aukso karšligės" metu, kai jų pigi darbo jėga buvo naudojama aukso kasyklose, o vėliau - tiesiant Transkontinentalinį geležinkelį. Tačiau neaišku, kodėl jie būtų tai darę ir, vėlgi, apie tai nėra liudijimų.

Šių užtvarų viena pirmųjų tyrėjų buvo dominikonų ordino sesuo Mary Paula von Tessen, tam 20 a. pradžioje skyrusi 25 m. ir Bet kai dr. Fisher pabandė gauti sesers Paulos užrašus, jis susidūrė su akmens tyla. Ordino archyvai vis dar saugo jos rašinius religne tematika, tačiau užrašai apie užtvaras išnyko ore.

Vietinės legendos byloja, kad užtvaras statė keltų druidai ir jie atlikdavo saulėgrąžos budėjimus. Virgulininkai teigia, kad prie užtvarų aptinka stiprius "energijos laukus". Ir vienintelis kiek tikras liudijimas randamas Weller Curtner turimuose popieriuose (jis yra Henry Curtner, 1870-ais turėjusio apie 2000 akrų žemės šalia San Josė misijos, palikuonis): "Weller ir Calaveras kelių kampe buvo amiečių šeima vadinama Matthews... Jie pastatė akmens užtvaras, kurias randate ant keterų. Rudenį nuėmus javus jie iš polos medžių padarytos šliaužtės nuo laukų rinko akmenis iš kurių statė užtvaras ... kaip darydavo ir Naujojoje Anglijoje."

Baigongo vamzdžiai Kinijoje

Jie rasti druskingo ežero pakrantėje nuošaliame Činghajaus rajone prie Baigongo (Baltojo) kalno, kurį patį užbaigia 60 m aukščio „geležinė“ piramidė. Jis randasi apie 40 km nuo Delinchos miesto. Jie rasti vienoje iš trijų „iškastų“ olų. Vienas jų buvo 40 cm pusvamzdis, kyšojęs kampu iš olos viršaus. Kitas tokio dydžio vamzdis buvo užkastas po olos dugnu. Prie olų įėjimų rasta dar dešimtys tokių vamzdžių. Baigongo vamzdžiai

Vamzdžiai ne tik suko apie Baigongo kalną ir ėjo į ežerą, bet ir daugelis mažesnių buvo išsimėtę ežero pakrantėje orientuoti rytų-vakarų kryptimi. Visi jie buvo tiksliai apvalūs, o kai kurie tokie siauri, kaip dantų krapštukai. Dar įdomiau, kad nė vienas jų nebuvo užkimšęs smėlis. Ir jie buvo radioaktyvūs.

Pora dešimčių vamzdžių pirmąkart 1996 m. rado JAV mokslininkai, ieškoję dinozaurų fosilijų. Jie spėjo vamzdžius esant 300 tūkst. m. senumo. Vėliau Kinijos mokslininkai spėjo, kad jie yra iš Huang-Di laikotarpio.Apie radinį viešai paskelbta 2002 m. Tai sukėlė sensaciją, o vietos valdžia spėriai organizavo turistinę veiklą.

2002 m. analizė parodė, kad vamzdžiai sudaryti iš …30% geležies oksido su didele silicio dioksido dalimi; 8% sudėties buvo „nenustatyta“.

Pagal oficialią versiją, vamzdžiai susidarė natūraliu būdu, kai medžiai pateko po nuosėdinėmis uolienomis, o gausiai geležies turintis vanduo patekdamas tarp uolienos ir medienos su laiku sukūrė geležinį medžio kiautą. Jiem pasirodžius paviršiuje, anglimi virtusi mediena buvo išpūsta. Ir visa tai vyko prieš milijonus metų.

Parengė Cpt.Astera's Advisor

Šis mažas straipsnelis išplėtė nepaiškintų darinių Žemėje temą. Ankstesni puslapiai buvo apie:
Geodinamika
Kijevo paslaptys
Kinijos piramidės
Žydų masebotai
Ženklų paslaptys laukuose
Ką slepia Primorsko piramidės?
Neįprastas akmenukas iš Šiaulių
Nan Madolis - apleistas paslapčių miestas
Utsure Bune: liudijimas apie NSO Japonijoje
Marree aborigeno piešinys (Australija)
Galios vietos: Optina
Naska linijas (Peru)
Mohendžo-daro
Mima kalvos

Jūsų liudijimai

Kviečiame jus paliudyti apie jūsų žinomus keistus darinius Lietuvoje (akmenis, miškelius ir pan.)

      Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 

Jūsų liudijimas:

           

 

O čia yra lankytojų žinutės

tigsas 2005 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis, 10:39:53
na aisku.tais laikais buvo apdirbami dideli zemes plotai.rade akmenis zmones state tvora kad jie neuzimtu daug vietos.akmenu negalejo gi tampit per visa zeme.logiskai mastant ir as taip daryciaU JEI TURECIAU tokius dirbamos zemes plotus.

Gintaras 2005 m. gegužės 6 d., penktadienis, 14:11:53
Gal turite kokiu piesinuku, apie ano meto skraidancius vezimus. Noreciau padaryti autentiska modeli, nes galiu sukurt ne visai toki .Viskas einasi OK .Beje torcioninio generatoriaus aukstis , apie kuri rasete , ir taip pat visu piramidziu yra lygiai 0,6 krastines ilgio .Issifravau puse rastu , ten taip viskas graziai surasyta .Veliau uzsiimsiu akmenukais .Tai pats idomiausias geometrijos uzdavinys mano gyvenime .
Pagarbiai, Gintaras

Raimonda 2005 m. balandžio 16 d., šeštadienis, 13:27:49
na as manau paprastai ten pas mus verzesi vis kurmei arba... kelesi numirelei!!!:(

miau 2004 m. liepos 31 d., šeštadienis, 14:49:55
pfff...gal zmones neturejo ka veikt ir sutempe tuos akmenis ..o sheip ash girdejau kad tuose vietuose kur yra akmenys renkasi vandenys ...nu ir pvz ten kur augina zmones kokius nors augalus tai pristato tu akmenu kad tie augalai nesudziutu ir turetu ka gert ...

top 2004 m. liepos 13 d., antradienis, 17:51:42
reikia ir man kokia elute akmenu sutys, o po 500 metu tegul mokslininkai aiskinasi kodel as juos sutenpiau ;)

Rokas 2000 m. lapkričio 5 d., sekmadienis, 12:24:24
Ar tai tiesa ar tai tik akiu dumimas
 

Bibliografija:

 1. Burress, Charles, "Unraveling the Old Mystery of East Bay Walls," San Francisco Chronicle, 1984
 2. Buxton, Terryn, & Norris, Courtney, "Rock Walls of Mission Peak Regional Preserve: An Overview," for the East Bay Regional Park District in cooperation with Americorps/East Bay Conservation Corps, 1995
 3. Collier, Michael, "More Mysterious Stone Walls Sighted in Hills Near Hayward," Hayward Review, 1985
 4. French, Harold, "Was Oakland Ancient Battleground? Prehistoric Walls Puzzle to Science," Oakland Tribune, 1916
 5. French, Harold, "Who Built the Pre-historic Walls Topping Berkeley Hills?" San Francisco Chronicle, 1904
 6. Lane, Del, "Stone Walls an Ancient Mystery: Massive relics of unknown era," Oakland Tribune, 1982
 7. "Stone Age Relics Discovered in the Berkeley Hills," San Francisco Chronicle, 1904

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis