Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Hopi genties pranašystės  

Skaitykite: 9-as ir paskutinis Hopi ženklas Hopi Map

Savo pranašystes hopių genties indėnai slėpė iki 1949 m., kai parašė prezidentui Hariui Trumenui, nes troško išgelbėti civilizaciją nuo žūties.

1848 m. hopių žemes užėmė užkariautojai. Hopiai nepradėjo kariauti – jie iš protėvių žinojo, kad vos tik pasirodys baltasis brolis su kryžiaus ženklu, prasidės Amerikos senbuvių persekiojimai. Ir hopiai buvo išvaryti į rezervatą, tačiau baltiesiems parūpo ir tas gabalėlis žemės. 1985 m. JAV kongresas nutarė juos iškelti į kitą vietą, nes čia, šventojoje hopių protėvių žemėje, Juodojoje Mesoje, buvo aptikta naudingų gamtos išteklių. Tai sukrėtė hopius, nes pagal jų pranašystę, baltojo brolio noras ją pasisavinti reikš prasidedant paskutinį etapą prieš didįjį apsivalymą.

Indėnai tiki, kad ši civilizacija yra ketvirtoji. Ankstesnės žuvo per apsivalymus, nes jos gyveno ne pagal gamtos dėsnius ir tvarką. Ir jei mes nepasikeisime – mūsų laukia tas pats. Tai 1958 m. sakė Baltoji plunksna, vienas iškilių jų žynių.

Hopiai tiki, kad puoselėdami tradicijas gali išsaugoti savo gentį ir visą pasaulį. Atseit, kai žmonės nuklys nuo Dvasios kelio, ateis vyresnysis brolis, dingęs amžių glūdumoje. Jo laukiama seniausiame JAV kaime Oraibi (įkurtame 1100 m.). Šimtmečius hopiai sergi tradicijas, nekeičia net šukuosenų, apsirengimo, kad grįžęs brolis juos atpažintų. O jį atpažins iš trūkstamos jo atneštos akmens plokštės. Tos pranašystės perduotos ir specialiu piešinių raštu oloje.

Tyrinėtojai mano, kad tie įrašai atsirado maždaug prieš 1600 m., kai čia atsikėlė hopių protėviai. Tačiau perskaityti piešinius nelengva – jų skaityme turi dalyvauti visi 34 hopių dvasiniai lyderiai. Dabar apie pranašystes skelbti pavesta Tomui Banyacai. Pirmiausia jis turi įspėti pasaulį, o paskui pradėti ruoštis „apsivalymo dienoms“. Jis jau apkeliavo visą pasaulį, buvo Australijoje ir Japonijoje, užmezgė ryšius su Sibiro šamanais, dalyvauja tarptautinėse konferencijose ir forumuose. Tačiau daugelis žmonių jo pranašysčių klausosi kaip legendų.

1949 m. hopiai pasirinko neatsitiktinai, nes skelbta: „trys didžiulės Saulės galios, svastikos ir raudonio jėgos susijungs ir tuomet iš dangaus prapliups pelenų liūtis, drebins žemę, išdegins gruntą ir užvirins vandenį“. Tai Antrasis pasaulinis karas, Hirosima.

Vienok, pirmoji atominė bomba buvo bandoma netoli hopių rezervato: indėnų teisių gynėjo Džimo Berenholco knygoje „Kelionė į visas keturias puses“ pateikiamas pokalbis su hopiu: „Mums perduota, kad toje vietoje, kur kris pelenai, niekas neaugs.... Žinome, kad Saint Hopi Cave pirmojo A-bomba buvo susprogdinta netoli mūsų šventojo centro Fort Comerso vietovėje. Mūsų žyniai sapnuose gavo pranešimus, kad buvo išlaisvinta daugybė energijso ir mūsų pasaulis jau niekada nebus toks, koks buvo anksčiau“.

Tad žmonija turi veikti aktyviai, susivienyti. Taika, santarvė tarp gamtos ir žmogaus – toks tikslas. Anot hopių, padažnės žemės drebėjimų, ugnikalnių, kils potvyniai ir gaisrai, pasikeis magnetiniai poliai: „Tropikai gali pavirsti ledynais, o Antarktis – tropikais... Tūkstančius tonų sveriantys ledynai atskils ir vandens lygis pakils“. Vanduo užlies kaimus ir miestus. Tai jau vyksta, o kulminacija prasidės apsivalymo dienomis, kurios labiau dvasinės nei materialios: grįš harmonija, kurią įkūnys Didžioji dvasia, padedama Didžiųjų būtybių, atkeliausiančių iš Rytų“.

Miręs gerasis Lokys įspėjo, kad gali prasidėti nesuvaldoma vabzdžių invazija. Kai kurie jų neturi natūralių priešų, kurie išnaikinti chemikalais, įvairiomis kenksmingomis atliekomis. Gresia ekologinė katastrofa, naujų ligų protrūkiai. Visa tai gali sukelti sumaištį: tiek politinę, tiek ekonominę.

Apie Didžiųjų būtybių atėjimą paskelbta 1983 m., kai hopių žyniai susitiko su raudonkepuriais budistų vienuoliais, pabėgėliais iš Tibeto. Tai svarbi detalė, nes skelbiama:
kai indėnai susitiks su ateiviais su raudonomis kepurėmis, jie taps draugais. Bylota, kad ateis keisti laikai, kai moterys rengsis vyrų drabužiais ir viešai rodys savo slaptąsias vietas. Tada prasidės naikinantys, bet kartu ir apvalantys karai. Hopiai įspėja, kad jei žmonės neklausys Didžiosios dvasios, paties dar daugiau kataklizmų Taip gamta saugosi nuo jos tvarką laužančių žmonių.

Procesas negrįžtamas. Hopiai sakė, kad apsivalymas priartės, kai danguje ir žemėje bus nutiesti voratinkliai, kuriais žmonės bendraus tarpusavyje. Taipogi: Pictures on Sand „Ateis laikas, kai žmonės keliaus dangumi. Jie skraidys didžiuliais namais... Erelis nutūps Mėnulyje“. Ar nekeista, kad vienas NASA erdvėlaivio kodinių pavadinimų buvo „erelis“, o Neilas Amstrongas, 1969 m. liepos 21 d. nusileidęs Mėnulyje, pranešė: „Nusileido erelis“.

Hopi indėnai 1914 ir 1940 m. pranašavo, kad netrukus pasirodys žydra žvaigždė (pradžioje spėliota, kad turima omenyje Žemė iš kosmoso), kuris praneš apie „Didįjį apsivalymą“ (kas atitinka krikščionių Paskutinį teismą). Ir tas laikas jau netoli - jis ateis, kai Saquasohuh (Žydroji žvaigždė) Katcina šoks aikštėje ir nusiims savo kaukę. Ji yra tolima žvaigždė ir dar nėra matoma, bet netrukus pasirodys. Tas laikas pranašaujamas daina, giedama per Wuwuchim ceremoniją.

1981 m. astronomai atrado žydrąją milžinę, 350 k. didesnę už Saulę. 1987-ais Tarantulo ūke, esančiame Didžiajame Magelano debesyje, supernova (SN 1987A) ir žvaigždė tapo žydra. Hubble teleskopu padarytose nuotraukose apie žvaigždę matosi „žiedas“. Irokėzai mano, kad tai jų Deganawidah, turinčio nuvyti juodąją gyvatę, šviesa. Pagal majus tai turi nutikti 2012 m.

„Kai moterys be vyrų pastos... tai bus žinia, kad artėja dienų pabaiga“. 1958 m. Baltoji plunksna paskelbė, kad ketvirtasis pasaulis baigsis, kai „su didžiausiu trenksmu iš dangaus nukris namas“.

2009 m. liepos 10 d. papildymas:
Britai pranešė, kad iš kamieninių ląstelių išaugino sveiką ir gyvybingą vyrų spermą - tokia sėkla teoriškai būtų galima apvaisinti kiaušialąstę ir pradėti kūdikį, nors ji dar „nėra tobula“. Apie tai parašė žurnalas „Stem Cells and Development“.

Priminsime, kad pagal majus, kuriuos hopiai laiko savo protėviais, kosminis ciklas baigiasi 2012 m. gruodžio 23 d.

Mergaitė su labirintu: apeigos

Hopi ir labirintai

Hopi indėnai turi Žemės-Motinos simbolį vadinamą “klasikiniu 7-iopu labirintu”. Jis sutinkamas ant objektų, simbolizuojančių žmogaus ryšį su ištakomis. Jis dažnas šv. vietose. Einantis labirintu atkuria ryšį su tomis šventosiomis gamtos vietomis.

I’itoi (arba I’ithi) anot O’odham žmonių yra išdykęs dievas kūrėjas, oloje prie pat Baboquivari kalno viršūnės Amerikos pietvakariuose. Jis dažnai vadinamas Žmogumi labirinte ir sutinkamas pintuose krepšiuose ir petroglifuose. Tas labirintas laikomas jo namo vidaus planu arba kelio į namus planu. Kiekvieno krepšio „rašte“ yra specialiai padaryta „klaida“ („dau“, t.y. „durys“) tam, kad krepšio dvasia galėtų būti išleista.

Anot O’odham tradicijos, labirintas vaizduoja patirtis ir pasirinkimus, kuiuos mes darome gyvendami. Labirinto viduje asmuo randa savo svajas ir tikslus. Kai pasiekiamas centras, gaunama viena galutinė galimybė (paskutinis posūkis) pažvelgti atgal į mūsų pasirinkimus ir kelią prie Saulės dievui pasveikinant mus ir praleidžiant į kitą pasaulį.

Papildomai skaitykite apie Labirintus Kolos pusiasalyje
Labirintą Festo diske

Hopiai (Hopituh Ši-nu-mu - „taikingieji, kultūringieji“) - indėnų pueblų gentis šiaurės rytų Arizonoje, Spalvotosios dykumos pakraštyje, 12635 kv. km dydžio rezervacijoje, kurią iš visų pusių supa navachų rezervacijos. Per 18 tūkst. gyv. Hopių kalba, priklausanti jutų-actekų šeimai, gana gerai išsilaikiusi, bet palaipsniui nyksta. Daugelis hopių praktikuoja prigimtinę tikybą. Jie yra senosios pueblų (anasazių) kultūros, kūrusios dideles urvų gyvenvietes, palikuonys. Jie iš Mohavių dykumos ir Pietų Siera Nevados pašlaičių persikėlė į Didžiojo Kolorado kanjono apylinkes. 1540 m. susidūrė su ispanais. 19 a. į hopių žemės ėmė veržtis vergų prekeiviai – meksikiečiai, apačiai, navachai. 1850 m. hopiai pasiprašė amerikiečių apsaugos nuo navachų. 1882 m. buvo sudaryta hopių rezervacija, bet navachai užėmė apie pusę jos ploto. Kovos dėl žemių su navachais tęsėsi iki pat 20 a. pab.
Hopiai skirstėsi į egzogamines gimines ir giminės linijas, jungėsi į brolijas. Santuoka matrilinijinė. Būta ezoterinių bendruomenių, kurios rinkdavosi požeminiuose būstuose (kivose), stovėjusiuose atokiau nuo gyvenamųjų namų. Hopiai yra išplėtoję sudėtingą religinę-mitologinę sistemą. Pasak hopių kosmogoninio mito, saulės dvasia Tava iš beribės erdvės (Tokpella) sutvėrė „pirmąjį pasaulį“ ir gyvas būtybes. Kitas mitas plėtoja kosmologinę keturių pasaulių grandinę, kurioje žmonija degraduoja ir išsuka iš Tavos užbrėžto darnos kelio. Su mirusiųjų dvasiomis siejama mitologija apie kačinus ir ritualiniai vaidinimai su lėlėmis arba medinėmis kaukėmis.
Taip pat skaiykite hopių pasaulio tvėrimo mitą

Juodoji Mesa arba Didysis kalnas - plokštikalnė Arizonos valstijoje. Savo tamsią spalvą įgavo dėl spygliuočių-kadagių miškų, o taip pat daugybės anglingų gyslų. Dabar ji padalinta tarp hopių ir navachų rezervatų. Nuo 20 a. 7-o dešimtm. „Peabody“ kompanija čia pradėjo dviejose vietose atviru būdu kasti anglį, ir naudojo vandenį jos plovimui, taip keldama pavojų požeminių vandenų lygiui. 2013 m. CJA surengė pirmą posėdį prieš šią veiklą. „Kayenta“ karjere operacijos nutrauktos 2019 m. „Black Mesa“ karjere darbai buvo nutraukti 2005 m. gruodį, tačiau vėliau atnaujinti, kol 2010 m. sausį leidimas buvo panaikintas. Tačiau kartu dalis indėnų rezervate prarado darbą; iš „Peabody“ reikalaujama kompensuoti gamtai padarytą žalą.

Papildomai skaitykite:
Kogi gentis?
Indigo vaikai
Majų "Popul Vuh"
Mano planeta artėja
Gyvenimas 2021 metais
Paskutinių inkų pranašystė
Keiro – bohemiškasis pranašas
9-as ir paskutinis Hopi ženklas
Baltojo dievo pasirodymas
Sikanų civilizacijos atradimai
Naujojo tūkstantmečio vaikai
„Nuojautų biuras“ ir Barkeris
K. Kastaneda. Dono Chuano mokymas
Paslaptingos Naska linijos, Peru
Indėnų pasaulio kūrimo mitai
Šventasis pranašas Slavikas
Fotonų juosta apie Plejades
Baltojo bizono pranašystę
Kada bus Armagedonas?
Mažojo elnio pėdsakai
Astrologija ir visuomenė
Čenelingas ir rašymas
Pranašas Nostradamas
Fairwater paslaptis
Šamanai ir ratas
Ateities vizijos
Sielos klajonės
Majų krašte
Reiki

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT svetainė
Vartiklis