Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Neįprastas akmenukas iš Šiaulių  

NSO.LT gavo pranešimą apie surastą akmenuką. Kiek perdirbę praneštą informaciją ją skelbiame, kartu su mokslininkų įvertinimu. Autorių pageidavimu, pavardės neskelbiamos.

Praeitą rudenį [2011 m.] Šiauliuose, Talkšos ežero pakrantėje, nežinia iš kur atvežtų akmenų, skirtų pakrantės dekoravimui, krūvoje radau nedidelį, maždaug vištos kiaušinio dydžio Granodiorit (6,0 x 4,5 x 2,3 cm), keistą akmenėlį. Jis keičia spalvas ir tai dar ne viskas...

Visi akmenukai buvo purvini, dar nenuplauti lietaus. O į tą akmenį atkreipiau dėmesį, nes virš purvo sluoksnio žibėjo šviesiai žali, ryškūs taškeliai, lyg kažkokie stebuklingi, miniatiūriniai žiedeliai, bet nuo akmens nuvalant purvą, jie nubyrėjo ir neliko jų nei žymės. Tuo metu šovė į galvą mintis, kad jį kažkas buvo aptaškęs, gal būt kokiais tai šviečiančiais dažais, bet vėliau, šią mintį atmečiau.

Akmenį parsinešiau į namus, nuploviau, apžiūrėjau. Jis buvo labai keistas - kai įsidėjau į kišenę, buvo pilkas, namuose tapo tamsiai rudu... Kitą dieną, mano nuostabai, - jau tamsiai žalias, keršas ir tik vieną kartą, vieną rytą, jis buvo tamsiai raudonas (primenantis tamsiai raudoną plytą). Labai gaila, kad tą kartą jo nenupaveikslavau, nes po poros valandų jis tapo tamsiai rudas, beveik juodas, raudonumas dingo... Retkarčiais jis būna žalias, bet raudonas buvo tik vieną rytą.

Pasakysiu dar tai, kad nesu daltonikas, tuos spalvų pasikeitimus matėme dviese.

Dar viena svarbi savybė: kad ir nekeisdamas spalvos, jis dažnai keičia savo spindesį, keletą dienų būna kažkoks blizgantis, sodrus, gal tiksliau tiktų žodis - riebus, o keletą dienų - matinis, jokio blizgesio, paviršius tampa sausas, lyg išdžiūvęs...

Negaliu pasakyti ir nesam nustatę aplinkybių, kurios turėtų įtakos toms mūsų akmenuko "keistenybėms"...

Ir dar, - nuplautame akmenyje, su padidinimo stiklu, o kartais ir plika akimi matosi mažyčiai, lyg adatos smaigalys, taškeliai, jie žėri sidabro spalva, lyg žėrutis. Įdomiausia tai, kad jie išlenda į paviršių ir tapę lyg baltomis pleiskanomis, nubyra... Keletą tokių baltų taškelių, matosi ir nuotraukose.

Man būtu įdomu sužinoti, kokį akmenį aš radau, o svarbiausiai, kokią energiją jis skleidžia? Ar jums teko kažką panašaus girdėti ir matyti? Ar galite man ką nors atsakyti, patarti...?


Mokslinė identifikacija

Granodiorit

Vilniaus universiteto geologai iš patektų nuotraukų konstatavo (nors ir nepalankiai žiūri į tokios nepatvirtintos informacijos skelbimą):

Sveiki,

galų gale galime pasakyti jums tos uolienos pavadinimą (kiek tai įmanoma iš nuotraukų).

Tai granodioritas su pegmatitine gyslute.

Uoliena stipriai apzulinta, paviršius metamorfizuotas. Tai uoliena, susidaranti dideliuose gyliuose. Ją sudarančiuose mineraluose yra daug lakiųjų komponentų.

Jūsų minima spalvų kaita gali priklausyti ir nuo šviesos kritimo kampo.

Dėl tikslesnio apibūdinimo reikėtų pavyzdį apžiūrėti "gyvai".

Ačiū, kad domitės.

Granodiorit

NSO.LT redaktoriaus papildymai

Granodioritas ir pegmatitas yra uolienos, susiformavę giliai žemės plutoje stingstant magmai.

Granodioritas - tarpinė uoliena tarp granito ir diorito. Jį daugiausiai sudaro kvarcas (10-35%), piroksenas, raginukė, lauko špatas (20-40%), plagioklazas (25-45%). Statybose naudojamas apdailai. Pvz., Rozetės akmuo, kuris padėjo iššifruoti senovės Egipto hieroglifus, buvo iš granodiorito.

Pegmatitas susidaro staigiai auštant magmai. Tai šiurkščiai grūdėta uoliena, sudaryta iš 20 mm ir didesnių granulių (kristalų). Dažniausiai sudaryti iš kvarco, lauko špatų ir žėručių. Artimiausios jo galimos kilmės vietos: Švedija, Karelija. Šiaip, pegmatitas naudojamas kaip pigus akmuo papuošimams.

          Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 

Jūsų pastaba:

           

 

O čia yra lankytojų pastebėjimai

ROMUALDAS 2016 m. kovo 23 d., trečiadienis, 12:38:37
Net du kart teko matyti neiprasta regini virs saules miesto Tai 2015m rugpiucio 23 stebedamas is balkono virs miesto plaukiancius debesis netiketai atkreipiau demesi is vieno debesies islindusi cilindro formos matyt NSO,kuris po keliolikos sekundziu dingo debesu masyve. O stai 2015m lapkricio velu vakara ,stebejau miesto panorama is savo monolitinio namo 11 auksto ir atkreipiau demesi i sviesos rutuli virs Aukstelkes kelio i Siaulius,kuris s t e b e t i n a i letai judejo i miesto puse. Aukstis apie 70-80 m bet po 25 min jis priartejo prie miesto pradzios pasuko Geguziu g-ves link ir kildamas i virsu nuskrido aerodromo link o ten dingo debesyse.. Besidomintis NSO siaulietis Romualdas

Isliekantis 2014 m. kovo 7 d., penktadienis, 10:06:06
Svx, ,,S'' :)
Kaip butu galima su Tavimi susisiekti? gal turi el pasta? :)

Isliekantis 2014 m. kovo 7 d., penktadienis, 09:41:43
Sveikas, Autoriau ,,S.'' :)
Gal gali parasyt man i el pasta: isliekantis@gmail.com ? Arba pasakyk savo, ir as pabandysiu susisiekt, ok? :)

S. 2012 m. birželio 7 d., ketvirtadienis, 20:26:01
Labai AČIŪ už atsakymus. Ilgai naršiau internete, žiūrėjau Rozetės akmenis, grandioritus, pegmatitus... Na, neradau nei vieno tokio atspalvio, kaip manasis akmenukas...
Manau, kad nesupyksite, taip kaip ir aš nesupykau, kai parašėte, jog nepalankiai žiūrite į nepatvirtintą mano informaciją. Aš manau, kad čia kažkas kita, tas akmuo yra "gyvas"...
Neturiu galimybiu jį atvežti į Vilnių, bet jeigu būtumėte Šiauliuose, su malonumu jį parodyčiau.

Wilma 2012 m. birželio 6 d., trečiadienis, 14:39:10
Hm... gal tąją (autoriaus) įvardintą savybę (sidabriniai nukrentantys maži taškeliai) paaiškintų NSO redaktoriaus pastaba, kad akmenyje yra žėručio (gal net didesnis jo procentas), kuris ir sudaro tą efektą...

S. (autorius) 2012 m. birželio 5 d., antradienis, 23:09:24
Gerai, jeigu akmens spalva kinta nuo šviesos kritimo kampo, su kuo tik iš dalies galiu sutikti, tai kaip paaiškinti tai, kad, beveik pastoviai, akmens paviršiuje atsiranda, sidabriniai maži taškeliai, kurie "lenda" iš akmens, kurie vėliau tampa baltomis pleiskanomis ir nubyra...???!!!

Papildomai skaitykite:
Biržuose - pamėklė
NSO pasirodymai Lietuvoje
Lietuvos antipodas
Anomalios zonos Baltijos jūroje
Anomalios zonos Baltijos jūroje
NSO Molėtuose ir Juodkrantėje
Etnokosmologija
Baltų kosmologija
Baubas, maumas ir babaušis
Planetų kolonizavimo būdai ir kova dėl gyvybinės erdvės, I dalis
Rusų magai Antrojo pasaulinio karo metu
Mysterious Circles in Lithuania, 2002
Birutės kalno kalendorius
Valdžia įtaigos taikinyje
Velnių muziejus Kaune
Palaidoti medžiai
UFO at the Baltic sea
Mano planeta artėja
Doppelganger efektas
Paslaptingieji javų ratai
Pagrobimo anatomija
 

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT svetainė
Vartiklis