Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Juodasis riteris  
„Mūsų namai yra Jaučiaganio Epsilon1), kuri yra dvinarė žvaigždė. Mes gyvename 6-oje iš 7-ių planetoje – atkreipkite dėmesį, 6-oji iš 7-ių – skaičiuojant nuo didesniosios saulės. Mūsų 6-oji planeta turi vieną mėnulį. Mūsų 4-oji turi tris. Mūsų pirmoji ir trečioji planetos turi po vieną. Mūsų zondas yra jūsų mėnulio orbitoje“ -
„Juodojo riterio“ pranešimo vertimas pagal „Time magazine“, 1973 m. balandžio 9 d.

1953 m., 4 m. iki „Sputnik” starto, dr. Lincoln La Paz iš Niu Meksiko un-to pastebėjo nežinomą objektą, besisukantį orbita aplink Žemę. Iš viso pasaulio gavus daugiau pranešimų, JAV Gynybos departamentas paskyrė garsų astronomą Clyde W. Tombaugh (1930-ais atradusį Plutoną), kad surastų tą paslaptingą objektą. Pypsėtojas buvo pavadintas „Juoduoju riteriu“.

Pentagonas niekada oficialiai nepaskelbė C.W. Tombaugh'o tyrimo rezultatų. Nieko daugiau nebuvo girdėti apie tą objektą iki 1957 m. gruodžio, kai dr. Luis Corralos iš Venesuelos Ryšių ministerijos jį nufotografavo. Prieš kelis mėnesius jau buvo paleisti pirmieji dirbtiniai Žemės palydovai „Sputnik-1” ir „Sputnik-2“. L. Corralos fotografavo antrąjį iš jų, praskrendantį pro Caracas‘ą ir jo nuotrauka užfiksavo nežinomą objektą, nustelbiantį rusų aparatą. Juodasis riteris

„Juodasis riteris“ vėl pastebėtas 1960-ais, tąkart vienos iš Šiaurės Amerikos Oro gynybos tinklo stočių. Objekto orbita buvo poliarinė, tokia, kokia tuo metu buvo nepasiekiama nei amerikonams, nei sovietams. Jis buvo kelis kartus stambesnis ir sunkesnis, nei jį galėjo iškelti to meto galingiausia raketa. Jo atradimas pasėjo paniką JAV kariniuose sluoksniuose. Jų žvalgyba neturėjo jokio supratimo nei apie tai, kad TSRS paleido naują palydovą, nei apie tai, kad sovietai turėjo galimybę paleisti ką nors poliarine orbita ar iškelti į orbitą, kad viršija 15 t.

Lygiai tokį pat šokas pasklido ir Tarybų Sąjungoje. Jie nebuvo paleidę tokio palydovo ir žinojo, kad tiek jiems, tiek amerikonams prireiks dar kelių metų, kol jie tai įstengtų. Niekas nesuvokė, iš kur jis atsirado, tačiau jisai buvo ten.

Po 3 m. (1963) „Faith 7” kapsule į kosmosą pakilo „Mercury“ programos astronautas Gordon Cooper‘is2). Savo paskutinio apsisukimo metu jis pranešė, kad prieš savo kapsulę mato spindintį žalią objektą, judantį jo kryptimi. Australijos Muchea stebėjimo stotis, kuriai Kuperis perdavė tą pranešimą, taip pat aptiko jį radare judant orbita iš rytų į vakarus. Apie tą nutikimą paskelbė NBC, tačiau reporteriai pamiršo apie tai paklausti Kuperio, kai šis nusileido. Buvo pateiktas oficialus paaiškinimas, kad dėl elektros įrangos gedimo kapsulėje susikaupė daug anglies dvideginio, sukėlusio haliucinacijas.

Tarsi to būtų negana, „Ham“ radijo operatoriai gavo pranešimus iš „Juodojo riterio“. O keisčiausias su juo susijęs reiškinys buvo „pasaulio aidas“ (LDE), kai į kosmosą pasiųsti radijo ar televizijos signalai ataidi po kelių sekundžių (ar net dienų), tarsi būtų įrašyti ir retransliuoti palydovo. Jis pirmąkart buvo aptiktas maždaug prieš 30 m norvegų geofiziko Carl Stormer‘io su olandu B. Van der Pol‘u (1927). Tie užlaikymai būdavo tokie dideli, kad negalėjo būti priskiriami atmosferos ypatybėms, magnetinėms audroms ar kitiems gamtos reiškiniams. Iki šiol neatrandama „pasaulio aido“ priežastis.

Škotų astronomas ir mokslo populiarintojas Duncan Lunan‘as3) 1973 m. straipsnyje Britų tarpplanetinei draugijai atkreipė dėmesį į „pasaulio aido“ ir periodinių „Juodojo riterio“ pasirodymų koreliaciją.
[ Yra spėjančių, kad tai iš tikro tėra asteroidas BG1991 (teisingai būtų,1991 VG), kurį savo interviu „Camelot“ projekte paminėjo seržantas Clifford Stone (2006 lapkritis). Tai apie 30 m skersmens kūnas, kurio paviršius tarsi poliruotas (asteroidų paviršius nėra lygūs). Ir jis pakeitė kursą, kad išvengtų susidūrimo su kitu asteroidu (ar ne pernelyg protinga asteroidui?). Duncan Steele irgi spėjo jį esant dirbtinės kilmės (D. Steele. SETA and 1991 VG.. The Observatory 115, 1995). Jis vėl prie Žemės priartės 2017-ais. ]
Jis netgi teigė, kad tame „aide“ jis dešifravo žinutes bei dangaus žemėlapį su žvaigžde, su kuria susijęs perdavimas. Tas žemėlapis atitinka dangaus vaizdą, buvusį prieš 13 tūkst. m. Lunanas spėjo, kad žinutes į Žemę transliuoja toli už Saulės sistemos egzistuojančios civilizacijos atsiųstas robotas. Jis sakė, kad gali būti, kad automatinis aparatas gali suktis apie Mėnulį jau tūkstančius metų, kantriai laukdamas,kada atsiras galimybė užmegzti kontaktą.

1960 m. radijo astronomas Ronald Bracewell aptarinėjo gyvybės kosmose klausimus. “Nature” paskelbtame straipsnyje jis pasiūlė idėją, kad pažangios civilizacijos nebūtinai turi naudoti radijo signalus komunikacijai su kitomis protingomis būtybėmis. Radijo signalai labai nusilpsta keliaudami tarpžvaigždine erdve. Tokios civilizacijos gali panaudoti žinutes nešančius zondus, kurie siunčiami prie potencialiai apgyvendintos žvaigždės. Čia jie „prisiglaudžia“ prie tinkamos planetos ir kai aptinka iš jos skleidžiamus radijo signalus, gali juos gražinti aidu. O taip pat toks zondas gali perduoti dangaus vietos, iš kur atvyko, planą. Gal tai ir buvo 3-iame dešimtm. aptikto „pasaulio aido“ priežastis?

„Juodasis riteris“ vėl pasireiškė 1974-ais, kai susisiekė su vieninteliu žmogumi, mokslinės fantastikos rašytoju Philip K. Dick‘u4) (pagal kurio kūrinius pastatyti filmai „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (1982) ir „Viską prisiminti“ (1990, su A. Švarcnegeriu)). Nuo 1974 m. vasario aštuonerius metus Dikas turėjo eilę mistinių patirčių ir komunikacijų su „Juoduoju riteriu“. Pasėkoje atsirado 8000 puslapių „Egzegezė“, vieną milijoną žodžių turintis dialogas su savimi, parašytas per naktį.

„Juodasis riteris“ pradingo taip pat paslaptingai, kaip ir pasirodė – palikęs mus stebėtis ir spėlioti apie jį, jo kiltį bei tikslą.


1) Jaučiaganio Epsilon dar vadinama Ikaru ir yra už 203 šviesmečių; Jaučiaganio ryškiausia žvaigždė – Arktūras.

2) Gordonas Kuperis (Gordon Cooper) – buvo paskutinis astronautas, skridęs „Mercury“ programoje (1963). Jis buvo pirmasis amerikietis, miegojęs orbitoje savo 34 val. trukusio skrydžio metu [G. Titovas pirmakąrt miegojo kosmose dar 1961 m.].

3) Dunkanas Lunanas (Duncan Alasdair Lunan, g. 1945 m.) – škotų mokslo populiarintojas, didžiausią dėmesį skiriantis astronomijai, kosminiams skrydžiams ir fantastikos kritikai. Taip pat žinomas darbu apie Sighthill’o akmenų ratą Glazge. Pasaulio dėmesį patraukė 8-me dešimtm. („Spaceflight“, 1973) paskelbęs apie galimą Mėnulio palydovą, atsiųstą iš Jaučiagalio Epsilon žvaigždės. 1996 m. jis samprotavo (Analog Science Fiction and Fact), kad 12 a. „Vulpito žalieji vaikai“ buvo per klaidą teletransportuoti į žemę dėl įrangos sutrikimo. Jis sakėsi, galintis atsekti „žaliosios mergaitės“ palikuonis iki šių dienų. Savo studiją „Vaikai iš dangaus“ jis paskelbė 2012 m.

4) Filipas Dikas (Philip Kindred Dick, 1928-1982) – amerikiečių rašytojas-fantastas. Jo kūriniai apėmė filosofines, socialines ir politines temas: monopolistinės korporacijos, alternatyvios visatos, pakeistos sąmonės būsenos... Tai atspindėjo susidomėjimą metafizika ir teologija. 1974 m. patyrė haliucinacijas, laikė kad jį buvo paėmusi pranašo Elijo dvasia. Jis net rašė FTB, daugelį žinomų žmonių kaltindamas esant užsienių šalių agentais. Pirmą pripažinimą sulaukė jo alternayvios istorijos romanas „Žmogus aukštojoje pilyje“ (1962), gavusi Hugo premiją. Pagal jo knygas Holivudas susuko keletą filmų.
Taip pat skaitykite >>>>>

Papildomai skaitykite:
EBR reiškinys
Saulės kreiseriai
Slaideriai - kas jie?
Prarastieji kosmonautai
Keisti garsai danguje
Elektrofoniniai garsai
Kodėl palėpėje bilda?
Laiko tėkmės pokeitimai
NSO prigimtis moksliškai
Skraido ir nepavejami – tarsi miražai
Svetimas vienuolynas pavadinimu „Kosmosas"
Gyvieji spinduliai ir gyvasis laukas
Valdžia įtaigos taikinyje
NSO tyrinėjimai JAV
Prisilietimo elektra
NSO hipotezės
Tunguskos sprogimas
Fermi paradoksas
Fū naikintuvai
Fenikso šviesos
Gyvosios ugnys
NSO klastotės

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO skiltis
Vartiklis