Global Lithuanian Net: san-taka station: |
Kiekvienoje aikštelėje priešais lifto šachtą nuo sienos į jį žvelgė tas pats didžiulis veidas.
Teekranas vienu metu galėjo ir transliuoti, ir priimti. Jis pagaudavo bet kurį Vinstono sukeltą garsą, bent
kiek smarkesnį už tylų šnabždesį; dar daugiau - kol jis neišeidavo iš lėkštės apimamo ploto, galėjo būti ne
tik girdimas, bet ir matomas. Žinia, pats stebimasis nejausdavo, kada yra stebimas, o kada - ne. Kada ir kas
kiek laiko minčių policija prisijungia prie tavo ekrano, galėjai tik spėlioti. Tikėtina, kad ji stebi
visus ir visą laiką. Žmogus turėjo gyventi, - ir gyveno, nes įprotis tapo instinktu, - žinodamas, kad
kiekvienas jo sukeltas garsas bus išgirstas, o kiekvienas judesys pamatytas, - išskyrus, žinoma, kai tamsu.
Meluoti visuomenei yra teisėta
JIE tai pripažino! Pirmadienį (2002.03.18) Aukščiausiojo JAV teismo teisininkas Theodore Olson'as1) Aukščiausiame teisme ištarė: Lengva įsivaizduoti begalę situacijų, kai vyriausybė gali visuomenei duoti klaidingą informacija... ginant gyvybinius interesus. Papildomai skaitykite: Konspiracija
Amerikos idealai - tikėjimas žodžio laisve ir po tuo slypintis nepasitenkinimas valdžia - sudarė sąlygas alternatyviajam skaitymui. Amerikos istorijoje
yra įsisenėjusi konspiracijos samprata ateinanti nuo pat kolonializmo laikų.
Atviroje visuomenėje asmenys jaučia ne tik galį, bet ir privalą išsisakyti. Tai dalis tos kainos, kurią reikia sumokėti.
Tarp ankstyvųjų konspiracijos teorijų paminėtinas 1741 m. Niujorko sąmokslas, kai, baiminantis vergų sukilimo, 34 žmonėms (tiek juodiesiems, tiek baltiesiems)
buvo įvykdyta mirties bausmė, 16-a jų sudeginta ant laužo. Vėliau sąmokslas paneigtas.
1820 m. kilo anti-masoninės konspiracijos idėja, tebesitęsianti iki šiol. Tada pradingo
masonų veiklą tyręs žurnalistas William Morgan'as3). O 20 a. 6-me dešimtmetyje visur vaidenosi komunistų agentai. Toliau Watergate ir kontra-Irano
sąmokslas. Šiandien kongresmenė Cynthia McKinney reikalauja tyrimo apie tai, ką Bušo administracija žinojo apie 2001 m. rugsėjo 11 d. ataką.
Prielaidos:
Area 51 Area 51 (rajonas už Groom'o ežero, Nevada) yra "išimtas" 1995 m. rugsėjo 29 d. prezidento dekretu vieneriems metams (taigi, kasmet jį reikia atnaujinti). Tai padaryta 1997 m. #97 ir t.t., kol 2000 m. B. Clinton'as pasirašė #2000-30. Ir tai padarė Bush'as 2001 m. sausio 31 d. dekretu #2001-27. 2002 m. sausio 30 d. jis parašė laišką tiems patiems asmenims. Papildomai skaitykite: Ar skaitysim mintis?
Minčių skaitymas netrukus gali tapti realybe. Mokslininkai iš Pitsburgo
Carnegie Mellon'o universiteto išmoko nuspėti smegenų reakcijas į žodžius, dar labiau priartėdami iki "smegenų
kodo" nulaužimo (pagal "Science"). Jie sukūrė kompiuterinį modelį, nuspėjantį smegenų
reakciją į žodžius, reiškiančius realaus pasaulio daiktus, kuriuo galima paliesti arba pajausti, pvz., obuolį, lėktuvą ir pan.
Tuo tarpu grupė mokslininkų iš Makso Planko vardo instituto, Londono universitetinio
koledžo ir Oksfordo sukūrė technologiją, leidžiančia nustatyti žmogaus ketinimus iki šiam atliekant konkrečius veiksmus.
Tačiau artėjant prie minčių skaitymo, stiprės ir etiniai klausimai. Kuo tai gali virsti, rodo fantastinis
S. Spilbergo filmas Mažumos nuomonė (Minority Report, su Tomu Kruzu),
kuriame veiksmas vyksta laikais, kai areštuojami žmonės dar tik ketinantys nusikalsti.
Papildomai skaitykite: Tikslinis garsas Balsai galvoje gali būti tikri. Kuriama technologija, leidžianti perduoti garsą tokiu siauru srautu, kad tik vienas asmuo galės jį išgirsti - net ir būdamas už kelių šimtų metrų. Ventriloquist technologija panaudotina ir pramogų versle, ir karinėje srityje. Teksaso universiteto prof. David Blackstock sako, kad ultragarsiniai bandymai pirmąkart daryti 7 dešimtmetyje po vandeniu. Japonų mokslininkai 9-me dešimtmetyje gerokai pažengė į priekį, bet komerinių sistemų nebuvo sukurta. Garso įrašų kompanijoje Bose dirbęs Joseph Pompey, MIT Media Lab doktorantas, kuria Audio Spotlight sistemą, siunčiančią vienos kv. pėdos skersmens garso srautą. Jį girdėti tegali žmonės pasitaikantys jo kelyje. Kadaise pūtęs tromboną Čikagos naktiniuose klubuose, jis susidomėjo muzikos perdavimu. Jis įsivaizdavo, kad vietoje garsiakalbių, visomis kryptimis skleidžiančių visų instrumentų kakafoniją, būtų įspūdingiau, į atskiras salės vietas perduoti tik tam tikrus garsus.
Didžiojo brolio akys Amerikonų kariniai palydovai, sukurti branduolinės ginkluotės stebėjimui, dabar seka nusikaltėlius paleistus už užstatą (ar garbės žodį, - taip siekiama sumažinti kalinių skaičių, kurių dabar yra 1,8 mln.). Tačiau tai turi ir Orvelo dvelktelėjimo požymių. Į Omahoje sukurtą ComTrak'ą dabar įeina 24 palydovai 12.500 mylių aukštyje ir 9-iose valstijose sekama 100 asmenų - pradedant seksualiniais priekabiautojais Čikagoje ir baigiant jaunuolių tvirkintojais Niu Džersyje. Vieto tokio asmens stebėjimas kaštuoja 12,50 dolerio (kalinio išlaikymui skiriama $40). Pasibaigus šaltajam karui Pentagonas pradėjo nuomoti įrangą kitiems tikslams. ComTrak sistema naudoja ant riešo dėvimą nenuimamą daviklį, 3 svarų asmeninį sekimo įrenginį ir namuose laikomą akumuliatorių įkrovėją. Jei daviklis nuimamas nuo riešo ar įtariamasis nutolsta daugiau nei 50 pėdų nuo sekimo įrenginio, - į stebėjimų centrą pasiunčiamas perspėjimo signalas. Sistema gali būti priderinta pagal stebimąjį. Pvz., siunčiamas signalas, jei asmenys, kaltinami autoįvykiu, kurį padarė būdami girti, įžengia į barą. Seksualiniams nusikaltėliams uždraustos vietos yra mokyklos ir parkai, mušeikai vyrui neleidžiama būti žmonos darbovietėje, namuose ar vietose, kurias ji lanko. Naktį, stebėjimo įrenginį įstačius į įkrovėją, nuskaitomi visi asmens judėjimo duomenys [pvz., kaip jis vyko į darbą], kurie pasiunčiami centrui. Potencialas tokiam stebėjimui yra milžiniškas. JAV jau dabar įvairiais būdais stebima apie 4 mln. asmenų. Iš jų tik 11 tūkst. stebima elektroninėmis priemonėmis, - tačiau senoji sistema neleidžia sekti įtariamajam palikus namus. Ar jūs pasitikite policine valstybe? Pagrobtųjų ženklai 67-erių metų amžiaus Budd Hopkins'as2) 20 metų išklauso ateivių pagrobtųjų pasakojimus. Jis turi gausią jų paliktų "randų" kolekciją - sumušimų, įpjovimų ir įbrėžimų nuotraukos, padarytos iš mažo atstumo. Tai ir šaikštelio dydžio įdubimai rankoje virš alkūnės, dūrių žymės ir kt. - atsiradę asmenims miegant. Hipnozė nepadeda išsiaiškinti kas įvyko, nes, atrodo, aukštesnioji rasė ištrina atmintį. O kartais juos aplanko paslaptingi agentai - ir jie po to atsisako apie tai kalbėti. Budd'as pradėjo šią veiklą 1964-ais, kai pirmąkart [ir tik vienintelį kartą] matė tamsų ovalo formos objektą šalia Provincetown. Iki šiol jis surinko daugiau nei 650 pasakojimų. Jis yra tas taškas, į kurį gali kreiptis pagrobtieji [nepriklausomai, ar jų pasakojimai tikri, ar ne]. Paruošė Cpt.Astera's advisor 1) Teodoras Olsonas (Theodore Bevry Olson, g. 1940 m.) amerikiečių teisininkas, priklausąs federalistų draugijai. 2) Budis Hopkinsas (Elliot Budd Hopkins, 1931-2011) amerikiečių dailininkas, skulptorius, ufologas,
pasižymėjęs žmonių grobimo reiškinio tyrimuose. Dailėje buvo abstrakcionistas, derinęs griežtas geometrines formas su vaikiško
piešimo elementais. 1969 m. San Francisko Šiuolaikinio meno muziejus įsigijo Norbeko geltonąją vertikalę. Vėliau abstrakčias formas įtraukė ir į skulptūrą. 3) Viljamas Morganas (William Morgan, 1774- dingo apie 1826) amerikiečių akmenskaldys, 1826 m. paskatinęs judėjimą, nukreiptą prieš tuo metu įtaką įgavusius masonus. Kai jis viešai paskelbė, kad ketina paskelbti knygą apie masonų paslaptis, buvo suimtas dėl išgalvotų kaltinimų ir netrukus dingo. Spėjama, kad jis buvo masonų pagrobtas ir nužudytas vakarų Niujorke. Tai sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir naują antimasoninių nuotaikų pakilimą. Taip pat skaitykite:
|