Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Britanija paviešino NSO bylas,  
Vatikanas pritaria nežemiškų civilizacijų idėjai
 

Didžioji Britanija paviešino NSO bylas, - šitokia antrašte apskriejo aplink pasaulį 2008 m. gegužės 14-tą dieną.

Pranešime teigiama, kad NSO pastebėjimo atvejų ypač po 1977 metų padvigubėjo, kai pasirodė žymusis Steven Spielberg'o filmas „Artimi trečiojo laipsnio kontaktai“ (Close Encounters of the Third Kind).

Toliau pateikiamas keistokas pastebėjimas, neva „ateivių laivai būna įvairiausių formų, dydžių ir spalvų, bet jais visada skraido žali žmogeliukai, rodo Gynybos ministerijos sukauptos bylos“. Tačiau jei apžvelgti pasaulinius visų laikų raportus, žalios spalvos žmogeliukų ten beveik iš vis nėra. Jei tai tipiškas „grey“ išvaizdos ateivis, jo spalva, kaip ir teigia „pravardė“ - pilka, pilkšva ar sidabrinio pilkumo.

Komentarai:

Archyvai yra pirmoji partija visų nuo 1978 metų sukauptų ministerijos bylų apie NSO, kurias ketinama paskelbti per ketverius metus.

Gynybos Ministerija 90% šių pranešimų atmeta kaip turinčius kokį nors žemišką paaiškinimą, o 10% palieka su klaustuku ir patikinimu,kad jie nekelia grėsmės.

Ministerija turi pranešimų apie 11 tūkst. NSO pastebėjimo atvejų nuo 6-ojo dešimtmečio. Apie kai kuriuos jų rašė ir nacionalinė spauda ir visi jie buvo patikrinti turint omenyje tikimybę, kad tai gali būti sovietų lėktuvai, tikrinantys britų gynybos sistemą.

„Kai kurie pranešimai aiškiai tebėra nepaaiškinti, bet neradome įrodymų, kad tie reiškiniai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, todėl negalime pateisinti gynybos išteklių skyrimo jiems tirti", - sakoma viename oficialiame 1985 m. laiške.

Didžiojoje Britanijoje pranešimų apie NSO srautas sukėlė tokį nerimą, kad jiems patikrinti buvo įsteigta slapta Skraidančių lėkščių darbo partija.

Karališkųjų oro pajėgų nariai, civilinės aviacijos pilotai ir skrydžių kontrolieriai taip pat pranešė matę NSO ar nepaaiškinamus radiolokatorių parodymus.

Tarp garsiausių tokio pobūdžio pranešimų yra du atvejai, kai buvo matomos nepaaiškinamos šviesos, nusileidusios netoli JAV oro pajėgų bazės Rendlesham Foreste Pietų Anglijoje. Po tuo 1980 metų pranešimu pasirašo net bazės vado pavaduotojas (plačiau žr. >>>>>).

Koks sutapimas, kad sekančią dieną po Britų pareiškimo atsiliepė Vatikanas, lyg iš niekur nieko patvirtinęs, kad tikėjimas nežemiškomis civilizacijomis neprieštarauja krikščionių tikėjimui.

Jėzuitas Jose Gabrielis Funesas*) Vatikano observatorijos direktorius, paminėjo, kad Visata tokia didelė, jog visiškai įmanoma, kad gali egzistuoti kitos gyvybės formos – netgi protingos būtybės.

„Kaip galėtume atmesti galimybę, kad gyvybė galėjo išsivystyti ir kitur? – pasakė J. G. Funesas. – Žemės padarus laikome „broliais" ir „seserimis", kodėl tad negalėtume kalbėti apie „nežemiškuosius brolius"? Jie taip pat būtų kūrinijos dalis."

Interviu Vatikano laikraščiui „L'Osservatore Romano" J.G. Funesas sako, kad tokia sąvoka „neprieštarauja mūsų tikėjimui", nes ateiviai vis vien būtų Dievo kūriniai. Pasak jo, atmesdami ateivių egzistavimo tikimybę tarsi apribotume Dievo kūrybinę laisvę.

„Nežemiškos būtybės – mūsų broliai" pavadintame interviu apžvelgtos kelios temos, taip pat ir Romos Katalikų Bažnyčios santykis su mokslu, teologų svarstymai apie kitų gyvybių egzistavimą.

Verta paminėti, kad monsinjoras Balducci**), buvęs popiežiaus Jono Pauliaus II patarėjas, pareiškė neabejojęs nežemiškų civilizacijų egzistavimu dar 1998-aisiais (daugiau apie tai). Jis aktyviai dalyvaudavo ufologų konferencijose, buvo susitikęs su tokiais svarbiais „alternatyviais“ mokslininkais kaip Zecharia Sitchin'as bei Richard Boylan'as. Monument to UFO, Estonia

Daugiau skaitykite Vatikano požiūris


Ir pagaliau, tarsi „apibendrinant“ tokį viešumo proveržį, trumpas žvilgsnis į Estiją

Paminklai NSO

2008.05.03 Estijos Pae kaimo Poozimatsu vienkiemyje (Padise valsčiuje) atidengtas memorialinis akmuo, skirtas NSO. Autorius – Mati Jaksonas. Ant kuklaus akmens pavaizduotas disko formos NSO, užrašyta "UFO" ir data 1996.11.27 (atseit, tądien čia nusileido eglės formos NSO). Pagal kai kuriuos pranešimus, jį vėliau matė ir Liaenemaa bei Vormsi saloje.

Beje, pasaulyje yra ir daugiau NSO skirtų paminklų... Štai Angelholmo NSO memorialo statula Švedijoje skirta pažymėti tariamą NSO nusileidimą Kronoskogene, miškingoje pietinės Švedijos vietovėje (1946 m. gegužės 18-ą). Šį 1972 m. pastatytą memorialą sudaro betoninis NSO modelis ir nusileidimo ženklai.

Europoje yra ir daugiau panašių paminklų, pvz., paminint Livingstono atvejį Škotijoje (1979) – 1991 m. ant smailos piramidės formos akmens pritvirtinta atminimo lentelė. Arčiau mūsų yra paminklas Emilcine (Lenkija), pažymintis žmonių pagrobimo atvejį 1978 m. Tai akmuo su memorialine lentele, virš kurio iškilęs kubas. Dar vienas monumentas buvo pastatytas 2015 m. Šefielde (Masačiusetso valst. JAV) ir skirtas pažymėti 1969 m. matytą masinį NSO stebėjimą. Deja, 2019 m. jis buvo nugriautas (atseit, dėl kai kurių miestiečių nepasitenkinimo ir dėl to, kad jis buvo miestui priklausančioje teritorijoje).

Paminklas ateiviui, Molebka O į rytus nuo mūsų irgi jų yra. Viena „skraidanti lėkštė“ 2015 m. pastatyta Protasovo kaime Maskvos srityje (turėjusi tapti muziejumi, tačiau tai nepavyko). Šiose apylinkėse paskutinį 20 a. dešimtmetį dažnai stebėjo NSO, o ufologai ją laiko anomalia vieta. Kitai anomaliai zonai Permės krašte pažymėti pastatytas paminklas ateiviui (nežemiečiui) Molebkos kaime, kur irgi ne kartą stebėti neatpažinti skrajūnai.

Neabejotinai, panašių paminklų ir paminklėlių yra ir kitose vietose...

Taip pat skaitykite apie NSO temos įamžinimą numizmatikoje...


*) Chosė Gabrielis Funesas (Jose Gabriel Funes, g. 1963 m.) - argentiniečių jėzuitų vienuolis (nuo 1995 m.) ir astronomas, Vatikano observatorijos direktorius (2006-2015). Paskelbė apie 30 straipsnių, daugiausia apie galaktikų morfologiją ir dinamiką. 2008 m. gegužės interviu pareiškė, kad nežemiečių egzistavimas neprieštarauja krikščionybei, o jų neigimas būtų Dievo kūrybinės galios „apribojimas“. Anot, jo nežemiečiai gali net neturėti „pirmosios nuodėmės“.

**) Monsinjoras Koradas Baldučis (Corrado Balducci, 1923-2008) – Vatikano teologas, ilgametis egzorcistas, parašęs kelias knygas apie slaptus Šėtono pranešimus, skatinančius blogus veiksmus ir savižudybes, „metalo“ muzikoje, velnio apsėdimus ir ateivius. 1998 m. interviu Italijos RAI-TV 1 pareiškė, kad jsi tiki, kad „NSO nėra demoniškos esybės“, kad yra iš fizikinės realybės ir turi būti tiriamos mokslo.
Daugiau žr. >>>>>

Parengė Cpt.Astera,  
pagal Reuter, ELTA, Delfi informaciją  

Papildomai skaitykite:
NSO kilmė
Didysis brolis
Indigo vaikai
CEFAA, Čilė
"Marsiečio" kapas
Kam turime rengtis?
Ateivių įvaizdžio kaita
Apie NSO – JAV Kongrese
Erdvės ir laiko iškreivinimai
65-i kalbų apie NSO metai
NSO ankstyvieji tyrinėjimai
Vatikano požiūris apie ateivius
Prancūzija paviešino bylas apie NSO
Praradęs valdžią už potraukį NSO
Nobelio premijos laureatas ir ateiviai
Politikų ir astronautų pasisakymai
Civilizacijos: Paskaičiavimai pagal Gindilį
Mokslininkų pasisakymai apie NSO
Skraido ir nepavejami – tarsi miražai
Kodėl NASA kosmodromui pasirinko Floridą?
Šokinėjančios radiolokatorių šmėklos
Naujojo tūkstantmečio vaikai
Nacionaliniams NSO centrams
Naska linijos, Peru
Paragvajaus vikingai
Senovės astronautai
Ar tai hibridas?
Liudijimai kitur
Mutantų rytmetis
Mokslo naujienos
SERPO projektas

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.lt skiltis
Vartiklis