Global Lithuanian Net:    san-taka station:
Mes ne vieniši  

„Mes ne vieniši...“ – šis posakis išplito ne tik fantastinės realybės erdvėje. Ir nors ne kiekvienas išdrįstame tai garsiai pripažinti, tačiau giliai viduje tuo tikime. Norime gauti įtikinamą paaiškinimą apie mus supančius mįslingus reiškinius. Ir jei tikrai manote, kad nieko tokio nėra, kad tai tik keleto paranojikų nesveikos minties padariniai – tai šiandien esate dinozauras.

O jeigu jie yra, tai iš kur jie ir kokie jų tikslai? Mokslas bandė atsakyti į beveik visus šiuolaikinio žmogaus klausimus ir išspręsti visas jo problemas. Maras? Išgydysim! Aplink tamsu? Išrasim elektrą! Negaliu nuvykti kitur? Nusiųsim SMS žinutę! Per paskutinius du šimtmečius atrasta daugiau nei per likusią žmonijos istoriją. Kai kurie uždaviniai ir problemos išnyko kartu su mūsų protėviais. Tačiau kartu užmiršome, kad didžiąją laiko dalį žmonija neturėjo jokių šiuolaikinių technologijų.

Bet mes turėjome Sutvėrėją! Šiuolaikinė civilizacija pritaiko tiek daug „savų“ sprendimų, kad pamiršome, kad „mūsų“ technologijos iš tikro visai nebuvo mūsų. Leidome mokslui pakeisti Dievą. Mūsų mintijimą galima nusakyti posakiu deus ex machina – Dievas mašinoje. Tad nieko keista, kad susidūrę su nežinomu reiškiniu, ieškome „mokslinio paaiškinimo“. Nesusimąstome, kad yra dalykų, kurių paaiškinti jis negali. Viskas, ką mokslas gali pasiūlyti, tėra mokslinė fantastika.

Mes ne vieni... sako astronautas

Buvęs JAV astronautas Edgaras Mitčelas*), 1971 m. „Apollo-14“ laivu lankęsis Mėnulyje, įsitikinęs - ateiviai egzistuoja ir, dar daugiau, apie tai žino JAV vyriausybė, tačiau tai slepia. Tai jis pareiškė CNN ir paragino Baraką Obamą atskleisti, ką žino JAV. E. Mitčelas užaugo Rozvele (Naujosios Meksikos valstijoje), kur, atseit, 1947 m. sudužo NSO su ateiviais. E. Mitčelas sako, kad buvo daroma viskas, kad tai būtų nuslėpta [skaitykite apie angarą-18].

NSO pėdsakas

Terminas UFO pirmąkart pasirodė D. Keyhoe knygoje „Skraidančios lėkštės iš kosmoso“ (1953), o dėmesį į jas pritraukė K. Arnoldas 1947-ais (žr. >>>>>). O patys objektai kaip „lėkštės“ įvardinti gerokai anksčiau, gal net 17 a., žr. >>>>>

Neabejotinai kažkas vyksta. Kasdien pasirodo nauji pranešimai apie keistas šviesas danguje, pagrobtuosius, straipsniai laikraščiuose ir žurnaluose, pokalbiai TV ir radijo laidose. 50% apklaustųjų tiki, kad JAV vyriausybė turi „įrodymus“ apie ateivius, ir tiek pat, kad ji regėjo juos.

Frazė „Mes nesam vieniši...“ išsiveržė iš mokslinės fantastikos puslapių - ir tuo dabar arba atskirai ar kolektyviai - tikime. Nepaprastas knygų ir laidų apie keliones į žvaigždes ir svetimuosius populiarumas verčia aiškintis: „Kokia jų kilmė ir tikslas?“

O gal vyriausybė tik plauna mums smegenis ruošdama susitikimui?

Buvo laikyta, kad mokslas gali paaiškinti bet ką. Šių dienų minties nuostatas galime įvertinti kaip deus ex machina - „Dievas kaip mašina“. Tad neaiškiems reiškiniams tikimės „moksliško paaiškinimo“...

Nuo Antrojo pasaulinio karo laikų užregistruota per 0,5 mln. pranešimų apie NSO, kurių dalis vis dar nėra pakankamai patikrinti, o tarp jų pasitaiko ir klastočių. Jie fiksuoti ir nuotraukose (per 70 tūkst.) ir video (per 120), o taip radarų. Yra jų nusileidimo žymių. Paskutiniais metais atlikti tyrinėjimai rodo, kad NSO turi neįprastų savybių, nebūdingų žinomiems gamtos reiškiniams ar žmonių sukurtoms techninėms priemonėms.


65-i kalbų apie NSO metai

„Skraidančių lėkščių“ epidemija prasidėjo nuo Keneto Arnoldo, kuris 1947 m. birželio 24 d., skrisdamas privačiu lėktuvo, matė kažką neįprasta, ką apibūdino kaip kažką panašaus į bumerangus, lengvai siūbuojančius tarsi upe pasroviui paleisti „indai“ (valtys). Vietos laikraštininkai iškart pakrikštijo juos „lėkštėmis“ (daugiau apie tai žr. >>>>>). Ir jau iki liepos pabaigos spaudoje pasirodė per 850 panašių
UFO museum in Rooswell
NSO muziejus Ruzvele
pranešimų. Gausūs pranešimų protrūkiai taip pat vyko 1949, 1952, 1957, 1965-67 ir 1973 m. Vėliau panašių epidemijų JAV neregistruota. Kodėl?

Robertas Šiffer‘is spėja, kad ta tema nusibodo publikai. Kai kurie ufologai laiko, kad „svečiai“ išvyko į savo gimtines, tačiau, anot Šiferio, priežastis labiau žemiška: maždaug apie 1973 m. dauguma įsigijo spalvotus televizorius, į kuriuos dabar žiūri dažniau nei į dangų.

Tačiau 1966 m. prasidėjo antroji fazė – žmonių grobimai. Buvo išleista „dokumentinė“ knyga „Nutraukta kelionė“, kurioje pasakojama kaip kaime gyvenusią Hill‘ų šeimą, naktį važiavusią automobiliu, persekiojo ir pagrobė ateiviai (žr. >>>>>). Ir vėl pasipylė pasakojimai šia tema.

Bet maždaug apie 1995-uosius ir toji tema nusibodo. Tačiau iki tol buvo spėjusi atsirasti nauja: NSO avarijos. 1950 m. pasirodė Frank Scully*) knyga „Kas slepiasi už skraidančių lėkščių“, kurioje pasakojama apie NSO sudužimą Ruzvele Niu Meksikos valstijoje 1948-ais. Paaiškėjo, kad jos liudytojai yra aferistai, - ir tema „užsidarė“. Ir tik 1980 m. pasirodė Č. Berlico (kuris jau buvo padaręs sensaciją su Bermudų trikampiu) kartu su V. Muru parašyta knyga „Ruzvelo incidentas“. Ir to jos vėl pasipylė knygų srautas, o niekuo neišsiskiriantis Ruzvelo miestelis gavo NSO muziejų.

Ir tik amžiaus pabaigoje išslaptino dokumentus apie „Mogol“ projektą, kurio metu buvo leidžiami milžiniški balionai, į viršutinius atmosferos sluoksnius iškeliančią aparatūrą radioaktyvių izotopų po branduolinių sprogdinimų nustatymui. Vieno tokio baliono gondola ir sudužo prie Ruzvelo, o slaptos aparatūros liekanas nuvežė į karinę oro bazę.

Vis tik, kas kuo nori, tas tuo tiki. Toks Ryan Wood‘as rengia konferencijas NSO sudužimų tema – anot jo, pasaulyje yra bent 74 tokie nutikimai, tik jie vyriausybių užslaptinti. Sklinda sąmokslo teorijos šiais klaisimais. Taip 1997 m. JAV pasirodė knyga, teigianti, kad visi technologijų pasiekimai nuo 1947-ųjų padaryti Ruzvelo laivo tyrimų dėka. Ir galiausiai nuotraukos ir video – iki šiol beveik nėra gerų pavyzdžių, kai vos ne kiekvienas turi išmanų telefoną... O su kompiuteriais puikiai galima daryti įvairius montažus...

Tai kokios ufologijos perspektyvos? Aišku, šis socialinis ir psichologinis reiškinys neišnyks. Bus vis naujos ir naujos NSO bangos. Ši tema tebedomina žmones.

*) Edgaras Mitčelas (Edgar Mitchell, 1930-2016) – amerikiečių astronautas, lankęsis Mėnulyje (1971). Kaip jis pats sako, misiją atliko 120%: surinko 95 svarus Mėnulio uolienų pavyzdžių ir Mėnulio Mitčelas Mėnulyje paviršiumi nuėjo didesnį atstumą (per 2 mylias) nei bet kas kitas. Misija truko nuo 1971 m. sausio 31 d. iki vasario 9 d. Mėnulio paviršiuje per dvi dienas praleido apie 9 val. A. Šefardas Mėnulyje „pažaidė“ golfą ir jame paliko golfo kamuoliukus, o E. Mitčelas patyrė transcendentinį virsmą, pakeitusį jo gyvenimą. Grįžęs parašė knygas: „Psichikos tyrinėjimas“ (1974), „Tyrinėtojo kelias“ (1996), „Žemės patekėjimas“ (2014).

Mėnulyje įvyko keistas nutikimas, kai A. Šepardas ir E. Mitčelas tarsi išnyko ilgesniam laikui nei turėjo oro balionuose (plačiau apie tai >>>>>). Ir kai jų kapsulė pakilo nuo Mėnulio paviršiaus ir prisijungė aplink Mėnulio skriejančio „Apollo-14” su Stuart Roosa, tris dienas trukusio grįžimo į Žemę metu jis nelabai ką turėjo veikti, o tik žvalgytis – ir tada jis patyrė apreiškimą, aprašytą knygoje „Tyrinėtojo kelyje“:
„Kosmoso, kuris ten yra 10 kartų ryškesnis nei Žemėje – matoma 10 kartų daugiau žvaigždžių – stebėjimas buvo ‚Wow!’ Iš studijų MIT’e aš žinojau, kaip susidarė žvaigždės, … ir kad cheminės medžiagos ar elementai, kuriuos turime Žemėje, susidarė ankstyvosiose žvaigždėse po Didžiojo sprogimo, kad tas žvaigždžių formavimasis sukūrė visą materiją, kuri sudaro pasaulį, tačiau staiga aš suvokiau, kad mano kūno, mūsų laivo ir mano bendražygių molekulės buvo kilę iš ankstyvosios žvaigždžių kartos. Ir kažkaip staiga tai tapo labiau asmeniška nei objektyvu: ‚Ach, taip. Molekulės ir atomai susidarė tose žvaigždėse‘. NeMano  molekulės susidarė tose žvaigždėse ir tai buvo ‚wow‘.“

Vėliau jis irgi pasisakė apie „vieningumo ekstazę“, o po poros metų po nusileidimo Ramiajame vandenyne įsteigė ne pelno siekiantį Noetikos mokslų institutą (IONS, 1973) paranormalių reiškinių ir sąmonės (mąstymo) prigimties tyrinėjimui (paranormaliais dalykais buvo susidomėjęs jau anksčiau, kai jį sužavėjo J.B. Rhine ESP, ekstrasensorinių sugebėjimų, tyrimas; ir skrydžio į Mėnulį metu jis atliko 4 ESP bandymus, kurių rezultatus, grįžus į Žemę, išnagrinėjo J.B. Rhine ir kiti; jo išvados buvo paskelbtos „ESP testai skrendant Apollo-14“ straipsnyje, paskelbtame „J. of Parapsychology” 1971 m. birželio numeryje). Jis visiškai prarado potraukį kariniams reikalams ar kosmoso tyrinėjimui – pasitraukė iš Karinio jūrų laivyno, kuriame buvo atitarnavęs 20 m., iš kurių 6 m. buvo NASA. Atsidavė meditacijai, tapo taikos šalininku. Tik gaila, kad jo pasikeitimas paveikė ir šeimos reikalus – žmona išsiskyrė su juo.

Ir nors jis konspiracines teorijas apie Mėnulį vadino svaičiojimais, tačiau būtent Mitčelas paskelbė spaudai, jog „Žemę tikrai lankančios nežemiečių civilizacijos, gyvenimas kitose planetose esąs, ir visa informacija, visuomet buvusi įslaptinta, dabar patyliukais išlendanti į viršų“. Jis yra pareiškęs, kad JAV aukšto rango armijos vadai matė ateivių laivus, kai 5-ame dešimtm. buvo vykdomi branduolinio ginklo bandymai. Jis teigia, kad pirmojo branduolinio ginklo bandymo metu 1945 m. liepos 16 d. danguje virš Vait Sando poligono buvo pastebėtos ateivių „lėkštės“ – ir kad, atseit, nežemiečiai padėjo išgelbėti Žemę nuo branduolinio karo tarp JAV ir Sovietų Sąjungos („Vienas Ramiojo vandenyno pakrantėje esančios bazės darbuotojas man papasakojo, kaip paleista raketa buvo numušta iš ateivių laivo“).

Tarp „WikiLeaks“ turimų laiškų yra 2015 m. E. Mitčelo el. laiškai Dž. Podestai, H. Klinton rinkimų kompanijos vadovui. Sausio 18-os dienos laiške jis prašo skubais susitikimo, kad aptartų „zero point“ energijos klausimus (apie tai žr. ir >>>>>). Kitą laišką jis pasiuntė rugpjūčio 18 d., kuriame pabrėžė, kad draugiški ETI padeda suteikti „zero point“ energiją Žemei, tačiau „jie netoleruos jokių karinės prievartos formų Žemėje ar kosmose“. Deja, Mitčelas niekas nesusitiko nei su H. Klinton, nei su Dž. Podesta tų klausimų aptarimui.

**) Frensis Skalis (Francis Joseph Xavier Scully, 1892-1964) – amerikiečių žurnalistas, humoristas, rašytojas, pastovus pramogų žurnalo „Variety“ rubrikų vedėjas. Jaunystę praleido Europoje (daugiausia Nicoje), į JAV sugrįždamas 1933 m. „Variety“ 1949 m. jis paskelbė du straipsnius, kad po ateivių laivo avarijos rasti du nežemiečių kūnai. Šią temą išplėtė knygoje „Kas slepiasi už skraidančių lėkščių“ (1950), tačiau vėliau „True“ žurnale J.P. Cahn‘as nustatė, kad knygoje minimi „liudininkai“ buvo tiesiog žinomi apgavikai. Knygoje „Ryškiais šarvais“ (1963) irgi kalba apie nežemiečių laivų avarijas ir žuvusias jų įgulas. Išleido 14 knygų (iš jų 3 su bendraautoriais).

Papildomai skaitykite:
CEFAA, Čilė
Ženklas iš aukščiau
Kam turime rengtis?
NSO: Krenta ir dūžta
Bredberis prieš Azimovą
Svedenborgo nežemiečiai
NSO prigimtis moksliškai
SETI instituto užgimimas
Vatikano požiūris apie ateivius
Nežemiško proto paieškų istorija
Permė: žinios apie anomalinę zoną
Kiek civilizacijų yra Paukščių take?
Mokslininkų pasisakymai apie NSO
Kokoni, Morisonas. Tarpžvaigždinio ryšio paieškos
Tarpžvaigždinio skrydžio ir kontakto įvertinimas
Tarpžvaigždinę kvantinė komunikacija
Kur keliauja žvaigždžių paštas?
Žemės kolonizacijos dalyviai
Nenaudoti ginklo pirmiems
NSO ankstyvieji tyrinėjimai
NSO tyrinėjimai Rusijoje
Kadaise nebuvome vieni
Didžioji ausis įsiklauso
Stebėtojai: Dievo sūnūs
Drakonų ežeras Kinijoje
Duobių kaspinai Peru
NSO sukurti žmogaus?
Daugiaveidis Marsas
Naska linijos, Peru
Piramidžių mistika
Senovės astronautai
Fenikso šviesos
Etnokosmologija
Ar tai hibridas?

NSO apsireiškimai ir neįprasti fenomenai Lietuvos danguje ir po juo

Maloniai pasitiksime žinias apie bet kokius Jūsų pastebėtus sunkiai paaiškinamus reiškinius. Juos prašome siųsti el.paštu: san-taka@lithuanian.net arba pateikti šiame puslapyje.

san-taka station

UFO sightings and other phenomenas in/under Lithuanian sky. Please inform us about everything you noticed and find unexplainable in the night sky or even during your night dreams, or in the other fields of life.

Review of our site in English

NSO.LT skiltis
Vartiklis